Polİs Olmak İsteyen ArkadaŞlar Buraya (narkotİm)

Konusu 'Kantin' forumundadır ve dogan_dp tarafından 11 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1. dogan_dp

dogan_dp New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bu bölüm tamamen polis olmak için cabalayan arkadaşlara yönelik acılmıştır her türlü sorularınıza cvp alabileceğiniz tek yer...:cool::ex121:
  2. Street_Racer67

Street_Racer67 Firari

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    588
    Ödül Puanları:
    113
    valla bende olmak istiyorum ama acaba endüstri meslek lisesi mezunları Polis sınavlarına girebiliyolar mı ?
    Last edited by a moderator: 19 Haziran 2009
  3. musty33

musty33 Active Member

Aldığı Beğeni:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    üniversite mezunları nasıl oluyo gerci üniye yeni başladım ben ama genede bilgi verirsen sevinirim...
  4. Selim Karatas

Selim Karatas New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Düz lisedeyim. Bu sene değil seneye yani 2009 da öss ye gireceğim. Polisliğede yönelebilirim. Ne yapmam gerekiyor. Yüksekokul yada akademi için.
  5. musty33

musty33 Active Member

Aldığı Beğeni:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    yüksekokul için selim kardeş 200 puan filan çekmen yeterli(1.bölüm),
    Akademi içinde 240(2.bölüm) sonrada polisliğin kendi yapmış olduğu sınav var ondanda yeterli puan alman gerekiyo...
  6. GoTHiC

GoTHiC Member

Aldığı Beğeni:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşım benim nişanlım da istiyor polis olmayı ama şuan askerde ve yüksek lisansını dondurdu..sanırım haziranda polislik sınavları var ve askerliği de mayısta bitiyor..benim sormak istediğim şu..boy sınırı kaç? bizimkinin boyu 1.70 de bu yüzden biraz korkuyor..bilgi verirsen sevinirim :)
  7. Erkamgen

Erkamgen Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeş seni bana Allah mı yolladı? Şükürler olsun tam aradığım şey.. Umarım mesajımı görür ve cevap verirsin. Ben 5 yaşından beri polis olmak istiyorum ve şu an lise 2. sınıf Tm öğrencisiyim lâkin sınav sistemi, yerleştirme şekli vs. gibi konularda yetersiz bilgiye sahibim umarım yardımcı olursun bana nasıl bir sistem olduğunu. Akademi istiyorum hayalim narkotik polis olmak :) Fakat gözlerimde hafif bir bozukluk var acaba bir sakıncası olur mu lütfen mesajımı görünce cevap yaz... Selametle :)
  8. Erkamgen

Erkamgen Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    kardeş mesajimi görünce lütfen özelden yazıver benim için gerçekten çok önemli... Şimdiden teşekkürler
  9. jjbecx

jjbecx New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba ben meslek yüksek okulu mezunuyum. acaba polislik sınavlarına girebiliyormuyum? yoksa ösym mi girmem gerekiyor? cevap verirseniz sevinirim acil
  10. duyygu88

duyygu88 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    polis olabilmen için 2008 pmyo sınavına girmen gerekiyor çünkü lisans mezunu değilsin!lisans mezunu olsaydın pomeme başvurabilirdin ama pomemde kalkacak gibi görünüyor seneye!o yüzden pmyo sınavına girmen en iyisi...pmyo sınavına girebilmen için;erkek isen,en az 1.67,kızsan 1.65 cm boya sahip olacaksın,össde 1. bölümlerden birinden(öss-söz1,öss-ea1,öss-say1)en az 200 ham puan almış olacaksın ve bu yılki sınava girebilmen için en fazla 87 doğumlu olacaksın yani 86 doğumlu olmayacaksın...bu şartlara uyuyorsan önce bağlı olduğun ildeki pmyo da mülakat sınavına,sonrada ağustosta yazılı sınava giriyorsun!bu yazılı sınavdan erkeksen en az 70,kızsan en az 75 alman gerekki kazanasın...sınav 100soru!her soru 1 puan!30 türkçe,5 coğrafya,5 genel kültür,15 tarih,25 matematik(össdeki mat1 konularını kapsıyor),20fen(fizik,kimya,biyoloji)soruyorlar!ve sorular baya bi zor!allah kolaylık versin hepimize!daha fazla bilgi almak istiyorsan sana önerebileceğim adres pmyo.net
  11. Şah-Mat

Şah-Mat ...єѕѕєѕ ...

Aldığı Beğeni:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: Polİs Olmak İsteyen ArkadaŞlar Buraya (narkotİm)

hangi puan türünde eşit ağılıkmı
  12. emrepolat_7

emrepolat_7 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

slm millet polis olmak için bütünlemeye kalmamak gerekiyormuş doğrumu ha bide 2008 öss sınavında 210 puan alırım
  13. uykucu1965

uykucu1965 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Herkeze selam benim bir sorum olacaktı.Ben Düz Lisede Sözel Bölüme gidiyorum.Polislik sınavı için gerekli şartları okudum.Orada dikkatimi birşey çekti (ÖSS-EA 2 ) (ÖSS SAY-2 ) yazıyordu.Bu durumda ben polislik sınavına giremiyormuyum bilgilendirirseniz sevinirim.
  14. Sidney

Sidney Misafir

biri de hayrına nasıl olunuyor yazsın..?
  15. Sidney

Sidney Misafir

Polis kolejine girmek isteyen adaylarda aranacak şartlar aşağıdaki gibidir:
    (1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
    (2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
    (3) İlköğretim okulunu üç ve daha yukarı diploma notu ile bitirmiş olmak,
    (4) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak,
    (5) Yaş yönünden; 2003 Yılında yapılacak sınav için, hazırlık sınıfı okuyanlar için 1987 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak, hazırlık sınıfı okumayanlar için 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak. İlköğretim okulunun beşinci sınıfını bitirdikten sonra herhangi bir sebeple yaş düzeltmesi yaptırmış olanların düzeltmeden önceki yaşları geçerli sayılacak, ilköğretim okulunun beşinci sınıfını bitirmeden önce yaptırılan yaş düzeltmesinde ise düzeltilmiş yaşa itibar edilecektir.
    (6) Öğrenime ara vermemiş olmak,
    (7) Herhangi bir okuldan, ahlaki veya disiplin sebebi ile çıkarılmamış olmak,
    (8) Hazırlık sınıfı hariç, Lise ve dengi okullara devam etmemiş olmak,
    (9) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Boy Yönünden
    ERKEKLER için en az;

13 yaşından gün almamış olanların (1991 doğumlu) 140 cm.,
    14 yaşından gün almamış olanların (1990 doğumlu) 146 cm.,
    15 yaşından gün almamış olanların (1989 doğumlu) 152 cm.,
    16 yaşından gün almamış olanların (1988 doğumlu) 158 cm.,
    17 yaşından gün almamış olanların(1987 doğumlu) 162 cm boyunda olmaları,

KIZLAR için en az;
    13 yaşından gün almamış olanların (1991 doğumlu) 144 cm.,
    14 yaşından gün almamış olanların (1990 doğumlu) 147 cm.,
    15 yaşından gün almamış olanların (1989 doğumlu) 151 cm.,
    16 yaşından gün almamış olanların (1988 doğumlu) 156 cm.,
    17 yaşından gün almamış olanların (1987 doğumlu) 160 cm boyunda olmaları gereklidir,

Kilo Yönünden;
    boy ölçüsünün santimetre olarak son iki rakamı ele alındığında, bu rakamlardan 10 (on) kg. fazlalığı, 20 (yirmi) kg. noksanlığı bulunanlar kabul edilir. Örneğin (151) cm. boyunda olan bir adayın en fazla 61 kg., en az 31 kg. ağırlığında olması gerekmektedir.

Last edited by a moderator: 19 Haziran 2009
  16. Misafir

Misafir Misafir

arkadaşım bikere pmyo sınavı 120 sorudan oluşuyor ayrıca 70 veya 75 yapan kazanır die kesin bişey söylenemez çünkü öğrencilerin yaptığı nete göre ayrıca sınavda fen yok yanlış bilgilendirme insanları umarım herkez hayallerine ulaşır başarılar hepinize
  17. izafet uye

izafet uye Misafir

o her sene değişiyor. ya benim merak ettigim üniversite bitirdikten sonra emniyette ilgili görevlere gelinebiliyormu ??
    mesela kimya bölümü mezunun narkotige alınması ?? :D
  18. izafet uye

izafet uye Misafir

bende polis olmak istiyorum ama boyum 1.58 ne yapmam lazım
  19. izafet uye

izafet uye Misafir

lise mezunuyum askerliğimi yaptım polis olmak istiyorum ne yapmam gerek
  20. izafet uye

izafet uye Misafir

ygs de kaç puan almak gerekiyor ..

Sayfayı Paylaş