Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

Konusu 'Beyin Fırtınası' forumundadır ve Chance tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. Chance

  Chance Well-Known Member

  Mesajlar:
  4.332
  Aldığı Beğeni:
  185
  Ödül Puanları:
  63
  R.T.E, Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa dergahının mensubudur ve kendisi, bu dergahın lideri Şeyh Mehmet Zait Kotku’nun hayranıdır… Belediye başkanı olduğu dönemde, Fatih’deki “Sarıgüzel Caddesi”nin ismini “Mehmet Zait Kotku Caddesi” olarak değiştirmiştir ve başbakan olduktan sonra bile bazı cuma namazlarını Ankara’daki Şeyh Mehmet Zait Kotku Camii’nde kılmaktadır.

  — R.T.E döneminde belediye olanakları uluslararası köktendinci örgütlerle temaslar, İslami konferans ve toplantılar için seferber edilmiştir…

  — R.T.E ‘nin belediye başkanlığı döneminde İstanbul’da ağırlanan bu örgütlerin temsilcilerinin otel masrafları İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Ulaşım A.Ş. tarafından ödenmiştir(Ulaşım A.Ş’nin o dönemde genel müdürlüğünü yapan Abdurrahman Gündoğdu, bugün R.T.E hükümeti tarafından THY’ye genel müdür olarak atanmıştır).

  — R.T.E, ATATÜRK’ün “Ne mutlu Türk’üm diyene” sözü ile ilgili görüşlerini bakın nasıl açıklamıştı:

  “Sen ‘Ne mutlu Türküm diyene’ dersen,doğal olarak etki tepkiyi doğurur ve o da ‘ne mutlu kürtüm diyene’ der. Yahu milletin bütünlüğü ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ifadesi ile sağlanır mı? Osmanlı 30′u aşkın etnik gurubu ümmet düşüncesiyle bir arada tuttu.Biz de inanç birliği ile tutacağız”…

  Bir başka örnek de ATATÜRK’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözüne karşı söyledikleri:

  “Ben müslümanım diyenin ‘aynı zamanda da laikim’ demesi mümkün değil. Niye?..Çünkü müslümanın yaratıcısı Allah, kesin hakimiyet sahibidir. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ koskoca bir yalan! Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır”…

  — İrticai faaliyetleri nedeniyle YAŞ kararı ile TSK ile ilişkileri kesilen kişilere kucak açarak onlara belediye şirketlerinde iş veren kişi dönemin İstanbul B.Ş Belediye başkanı R.T.E ‘dir!

  — “Partilerin değil, düzenin(Kemalizm) alternatifiyiz”

  diyen R.T.E, 1994 yılında İstanbul B.Ş. Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı konuşmada şöyle haykırmaktaydı:

  “Bu sistem 70 yıldır kadınları Kötü söz kullanımı yasaktır yapmıştır, erkekleri de deyyus!..”.

  R.T.E, T.C Anayasası’nı yerden yere vururken Kürtçülük yapmayı da ihmal etmiyordu

  “Bu anayasa ırkçıdır!..Bir taraftan Türklük aleyhine konuşturtmuyor, bir kürdün kalkıp da Türk aleyhine konuşmasını suç unsuru telakki ediyor, ama bir kürdün aleyhine konuştuğun zaman onu suçlamak değil alkışlıyor!..”

  — Yıl 1991…İlk Körfez Savaşı’nın ardından, R.T.E’nin gazetelere vermiş olduğu demeç:

  “Bu savaş, ABD’nin, emperyalizmi ve siyonizmi dünyaya hakim kılmak için yaptığı bir savaştır. ABD, Rusya sorununu çözdükten sonra bütün dünyayı kendi emrinde tek bir devlet yapma kararı aldı. Böylece siyonizmin egemenlik planı yürürlüğe konuldu… Bu savaş için Türkiye’nin, BM kararına uyduğunu ifade ederek ABD’ye yardımcı olması, milleti aldatmaktır… Türkiye’deki üslerin NATO maksatları dışında kullanılmayacağı, yasaların hükmüdür. Fakat bugünkü uygulamada bu üsler NATO’ya değil, ABD’nin emrine verilmiştir.”

  — Aynı R.T.E, 31 Mart 2003 tarihinde(ABD’nin Irak işgalinin ilk günlerinde) Wall Street Journal’a verdiği demeçte ise şöyle demektedir:

  “Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum..”

  — Bakın bizim R.T.E bir zamanlar Eyüp belediye binasının balkonundan insanlara nasıl sesleniyor:

  “AT’ye girmemek için geliyoruz! Bak Avrupa Topluluğu’nun yöneticileri talimat verdiler. Ne dediler: ‘Bayrağınızı değiştirin’…Vay dangalak vay!..Bu bayrağın rengini bu milletin dedesi verdi…Gerçek ölçüyü, bizi yaradan Allah koyuyor; Siz onların dinini kabul etmediğiniz müddetçe onlar sizi kendilerinden kabul etmezler. Kafirleri dost edinmeyiniz!”

  Şimdi acaba kenidisi neden bu kadar AB’ci oldu diye sormak gerek…

  — Ve bugün,

  “Hedefe ulaşmak için papaz elbisesi giyerim”

  sözlerinin sahibi de R.T.E’den başkası değildir!..

  Tayyib, Siirt’te halkı isyana teşvik amacıyla okuduğu şiir sonucu hak ettiği cezayı alınca ilk yırtınan nedense ABD oluyordu!..

  Tayyib’i sık sık ziyaret etmesiyle ünlü ABD İstanbul başkonsolosu Caroline Huggins, Tayyib’in aldığı ceza için 28 Eylül 1998’de şunları söylüyordu:

  “Bu tür gelişmeler, Türk demokrasisine olan güveni zayıflatır!”

  16 Temmuz 2000 tarihinde, mapushaneden yeni çıkan R.T.E, ABD’ye gider.

  American Jewish Comitte(Amerikan Yahudi Komitesi)’nin davetlisi olarak orada bulunmaktadır. Ayrıca burada JINSA(Yahudi Ulusal Güvenlik Enstitüsü) yetkilileri ile de görüşmeler yapar…

  (Bu geziden kısa süre önce yine Amerika’ya gitmiş olan Tayyib, uzun süredir orada yaşamakta olan Fethullah Gülen “hocaefendi”sini de ziyaret etmişti.)

  2 Temmuz 2001 tarihinde ise Bakkallı adlı lobi şirketi vasıtasıyla Recep Tayyip Erdoğan’a New York’tan gönderilen memorandumda belirtilen “Türkiye’nin şehir devletlerine ayrılması planı”, Ak Parti Program ve Tüzüğü’ne hemen hemen aynı ifadelerle geçirilmiştir.

  (Bakkallı Lobi Şirketi, ABD’nin eski Türkiye Büyükelçilerinden Abramoviç tarafından yönlendirilmektedir. Abramoviç ise CFR üyesidir. Lobi şirketinin sahibi olarak görülen Ayla Bakkallı ise uzun yıllar önce Türkiye’den Amerika’ya göç etmiştir. Ayla Bakkallı, 2002 yılında Güney Afrika’da düzenlenen ve başkan Bush’un da katıldığı “Dünya Forumu”nu da yöneten kişidir.)

  2 Temmuz 2001’de kendisine gönderilen memorandumun hemen ardından R.T.E, 4 Temmuz 2001’de özel davetle ABD’ye çağırılır…

  Dünyayı yönetmeye soyunmuş elit, bu amacına ulaşmak için önünde engel olarak gördüğü milli devletleri parçalamak ister. Bunun için şehirleşme adı altında eski Yunan tarzı şehir devletleri modelini gündeme getirir ve Tayyip Erdoğan’a da,

  “bu politikaya uyması halinde destek göreceği”

  söylenir. Erdoğan da onları kırmaz ve “küreselleşmenin şehir devletleri planı”nı, parti programı haline getiriverir!.. AKP Programı ve Tüzüğü, memorandumda belirtilen küreselleşmenin olmazsa olmaz kuralları olarak anlatılan hükümler gereğince hazırlanmıştır…
  İşte New York’tan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen söz konusu memorandum:
  “Mr. Erdoğan,
  Sizin küreselleşme ile demokrasi ilişkilerini bağdaştırma yönündeki adımlarınız, Türkiye’ye kriz sırasında destek olan uluslararası güçler tarafından da kabul görecektir. Ankara, küreselleşmenin gerekliliğini anlamak ve dünyada geçerli olan kurallara uyum sağlamak zorundadır. Ankara şunu da anlamalıdır ki, uygun gördüğü kuralları uygulayıp, kendi çıkarlarına uymayanları reddetmesi mümkün değildir…Küreselleşmenin bir adı da şehirleşmedir. Ankara, yerel yönetimlere otonomi vermek ve milli hükümetin fonksiyonlarını yerel düzeyde merkezi olmaktan çıkarmak zorundadır. Dünya, bütün hükümetlerden bunu istemektedir. Bu memoranduma göstereceğiniz ilgiden dolayı takdirlerimizi sunarız…”

  Belgede “dünya” kelimesiyle kastedilen, uluslararası güç merkezleridir. Yani dünya hükümeti kurmaya çalışan örgütlerdir. “Ankara” kelimesinden de Genelkurmay anlaşılmalıdır!

  Şimdi de Ak Parti Program ve Tüzüğü’ne bir göz atalım:
  Ak Parti’nin kuruluşuna temel dayanak olarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası yanında,

  “başta İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ile, İnsan Hakları Avrupa Sözleşmesi olmak üzere TBMM tarafından onaylanmış uluslar arası belgeler” gösteriliyor(Ak Parti Tüzüğü, S.15)…

  Oysa, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Türkiye’de kurulan bir siyasi parti için yeterli bir dayanaktır. Uluslararası belgelerin bir siyasi parti kuruluşuna dayanak olarak gösterilmesi ilk defa rastlanan bir durumdur!
  Tüzükte,

  “Ak Parti, insanların farklı inanç, düşünce, ırk, dil, ifade etme, örgütlenme ve yaşama gibi doğuştan var olan tüm haklara sahip olduklarını bilir ve saygı duyar. Farklı olmanın, ayrışma değil, pekiştirici kültürel zenginliğimiz olduğunu kabul eder”

  deniliyor(Ak Parti Tüzüğü, S.17).
  Kurucular Kurulu kitabının 10′uncu sayfasında

  “Toplum içindeki farklılıkların zenginlik olarak kabul edilmesini ve çoğulculuğu takip edilmesi gereken sosyal ilkeler olarak görürüz”

  denilerek aynı bakışın altı çiziliyor…
  Bu ifadelerden anlaşılan, milletin ortak değerlerini öne çıkarmaya dayalı uluslaşma süreci yerine, milletin farklı özelliklerini ortaya çıkarmaya dayalı küreselleşme adlı şehir devletleri sürecinin benimsenmesidir…

  Parti programının 16′ıncı sayfasında

  “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı, toplumumuzun çimentosudur”…

  Programın 15′inci sayfasında

  “Resmi dil ve eğitim dili Türkçe olmak şartıyla, Türkçe dışındaki dillerde yayın dahil kültürel faaliyetlerin yapılabilmesini, partimiz ülkemizdeki birlik ve bütünlüğü zedeleyen değil, güçlendiren ve pekiştiren bir zenginlik olarak görmektedir”…

  Parti kurucularının tanıtıldığı Kurucular Kurulu kitabının 8′inci sayfasında

  “Partimiz merkeziyetçi devlet anlayışından vazgeçilmesini öngörür”

  denilmektedir… Merkeziyetçilikten vazgeçileceğinin öne çıkarılması, söz konusu memerandumda “küreselleşme” diye dayatılan politikaların uygulanacağının bir başka göstergesidir!..

  Yine Kurucular Kurulu kitabının 11′inci sayfasında da

  “Partimiz küreselleşmenin gerektirdiği yapısal dönüşümlerin kaçınılmazlığını ve en az maliyetle gerçekleştirilmesini savunur”

  denilmektedir…
  Hemen arkasından 12′nci sayfada,

  “Partimiz, eğitim hizmetlerinin yerelleşmesinden ve özelleştirilmesinden yanadır”

  ifadeleri ise, “eğitimde birlik” anlayışına son verme isteklerinin bir göstergesidir..

  Programın 35′inci sayfasında,

  “Çağımız bir yönüyle küreselleşme çağı, diğer yönüyle yerelleşme ve yerel yönetimlerin devlet sistemleri içindeki ağırlıklarının arttığı bir çağıdır”

  denilmesi, Tayyip Erdoğan’a verilen memorandumdaki taleplerin birebir kabul edildiğini ortaya çıkarmaktadır…
  Erdoğan’ın, kendisine verilen memorandumdaki dayatmaları aynen kabul ettiğinin bir göstergesi de, programın 35′inci sayfasındaki,

  “Partimiz, Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartına uygun olarak, anayasal sistemimize yerel yönetim hakkının dahil edilmesini sağlayacaktır. Yerel yönetimlerin yargı yoluna gidebilme hakkı dahil ilgili tüm düzenlemeleri gerçekleştirecektir”

  ifadesidir…

  Kısacası, Ak Parti programı, tüzüğü ve Kurucular Kurulu kitaplarından yaptığımız bu alıntılar göstermektedir ki; R.T.E, kendisine gönderilen memorandumdaki

  “Küreselleşmenin bir adı da şehirleşmedir. Ankara, yerel yönetimlere otonomi vermek ve milli hükümetin fonksiyonlarını yerel düzeyde merkezi olmaktan çıkarmak zorundadır. Dünya, bütün hükümetlerden bunu istemektedir”

  talebine itaatsizlik etmemiştir!

  8 Ağustos 2001’de, İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Roger Short, parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski İstanbul B.Ş. Belediye başkanı R.T.Erdoğan’ı ziyaret eder…Ziyaretin ardından yaptığı açıklamada Short, şunları söylemektedir:

  “Bildiğiniz gibi biz, çoğulcu demokrasiden yanayız. Bu parti(AKP) de bu düşünceyi destekliyor. Böyle bir partinin kurulması bizi mutlu eder”…
   
 2. Bağımlı Bağımsız

  Bağımlı Bağımsız çaylak

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  5.104
  Aldığı Beğeni:
  245
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  egemenlik tabi kayıtsız şartsız Allah'ın diyecek

  yerinde çok rahat olup istediği herşeyi yaptığını gördük

  ah bi de bi gün Allah'a hesap vereceğini hatırlayıpta iyi bi şeyler yapaydı:)
   
 3. seckince

  seckince New Member

  Mesajlar:
  803
  Aldığı Beğeni:
  13
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Tayyib Bey;eski Tayyib Bey değil;çok değişti.Bu yazıda da O'nun önceki ve dönüştükten sonraki düşüncelerini,fikirkerini ve söylemlerini çok güzelce ortaya koymaktadır.

  Eski dedikleri yıllardır savunduğumuz,desteklediğimiz ve hala da mücadelesini verdiğimiz fikirlerdir.Fakat -maalesef- değişti;''Tayyib; eski Tayyib değil.''
   
 4. ۰ĸєηji_вατusλγ

  ۰ĸєηji_вατusλγ New Member

  Mesajlar:
  1.327
  Aldığı Beğeni:
  61
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Yahu böyle kıyıdan köşeden,ottan çöpten,yarım yamalak yazıları getirince,Erdoğanın gerçek yüzünü ifşa ettiğinizi mi sanıyosunuz siz,bunu gerçekten çok merak ediyorum... :D

  Birilerini karalayacaksan hakkaten daha...Çok çok çok daha fazlasına ihtiyacınız var... :)

  “Hedefe ulaşmak için papaz elbisesi giyerim”

  sözlerinin sahibi de R.T.E’den başkası değildir!..


  mişte...

  “Bildiğiniz gibi biz çoğulcu demokrasiden yanayız. Bu parti(AKP) de bu düşünceyi destekliyor. Böyle bir partinin kurulması bizi mutlu eder”…


  mişte...

  R.T.E Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa dergahının mensubudur ve kendisi bu dergahın lideri Şeyh Mehmet Zait Kotku’nun hayranıdır…

  mışta...

  Ak parti tüzüğünde;

  “Ak Parti insanların farklı inanç düşünce ırk dil ifade etme örgütlenme ve yaşama gibi doğuştan var olan tüm haklara sahip olduklarını bilir ve saygı duyar. Farklı olmanın ayrışma değil pekiştirici kültürel zenginliğimiz olduğunu kabul eder”


  varmışta...

  R.T.E T.C Anayasası’nı yerden yere vururken Kürtçülük yapmayı da ihmal etmiyordu

  “Bu anayasa ırkçıdır!..Bir taraftan Türklük aleyhine konuşturtmuyor bir kürdün kalkıp da Türk aleyhine konuşmasını suç unsuru telakki ediyor ama bir kürdün aleyhine konuştuğun zaman onu suçlamak değil alkışlıyor!..”


  muşta...

  mişte...müşte...mışta...

  Falanda filanda... :gamyoncu:


  E inanalım bari napalım,kimsenin hevesi kırılmasın... :p

  ___________________________

  Vaaayyy beeee...Vay dürzüler vay... :ex134: Ulan Tayyibinmdeee Ak partinindeeee.... :ex134: Yahu ne pis adamlarmış bunlar... :ex134:
  Nasılsım... :cool:​
   
 5. Bağımlı Bağımsız

  Bağımlı Bağımsız çaylak

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  5.104
  Aldığı Beğeni:
  245
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  ama bunlardan daha fazlası var şehidimize kelle deyip

  Öcalan a sayın diyen bunları yapamaz mı?
   
 6. ۰ĸєηji_вατusλγ

  ۰ĸєηji_вατusλγ New Member

  Mesajlar:
  1.327
  Aldığı Beğeni:
  61
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Yahu arkadaşım.Bu adam Öcalana kaç kez Sayın dedi?

  Kaç kez dedi yau? Kaç ve kez? Bi insanın birini "sayın" olarak görmesi için her konuşmasında sayın demesi lazım...

  Sizler bukadar saçma sapan şeylere takıldıkça bu adam yanlışta yapsa savunur bu millet ARTIK.Pskolojik olarak koşullu koşulsuz savunma moduna çekiyosunuz insanları...Hadi bugün bilmeden söyledi.Yarın bilerek söylese bile millet "Hayır siz yine saptırıyosunuz" diycek...

  Neymiş,"sayın" demiş...Yav bu adam "İNSAN",inanmakta güçlük çekiyosunuz sanırım ama Erdoğan bir "BEŞER",yanlış ifadeyi kullanabilir yani...

  Ben burda büyütecek hiçbirşey görmüyorum.Herkes şaşırabilir.Herkes yanlış ifadeler kullanabilir.

  Kelle olayıda kesinlikle ve kesinlikle böyle bi olay.

  Yahu hangi aklı başında bi insan,"normal" bi insan,askere,şehide kelle der?

  Bi düşünün yau.Normal - senin - benim gibi bi insan.Bir toplulukta şehide "kelle" diyebilir mi?

  E koskoca Türkiye başbakanı bunu bilinçli olarak söyleyecek kadar aptal mı?

  Ha çirkin değil mi.Elbette çok çirkin.Öcalana sayın lafıda askere kelle lafıda çok çirkin.Lakin bunlar bilinçli sözler değil.

  Bu kesim,bu adamı bukadar idiot gibi görüp moron muamelesi yaptıkça komikleşmeye başlıyo bazı şeyler...

  Ha noluyo,neye yarıyo,Tayyip Erdoğanı sevmeyen üç beş "erkek-delikanlı-yiğit-vatansever" çıkıp milliyetçilik yapıyo bu sayede. :) Kendince eğleniyo,deşarj oluyo...

  Mantıklı düşünen olabilir diyo geçiyo,laf bulmaya,sövmeye "dünden razı olan" insanlar da hurraaaa'cılık oynuyo.Bu oluyo.Yoksa bişey olduğu yok... :)
   
 7. Bağımlı Bağımsız

  Bağımlı Bağımsız çaylak

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  5.104
  Aldığı Beğeni:
  245
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  tmm bişey demiyorum

  Rte'ye

  çizgisne devam etsin

  hep beraber göreceğiz:D
   
 8. sentos

  sentos Member

  Mesajlar:
  303
  Aldığı Beğeni:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Neyseki öncekilerden yine temizmiş.
   
  1 person likes this.
 9. aklkn41

  aklkn41 New Member

  Mesajlar:
  1.086
  Aldığı Beğeni:
  50
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Herkesin bir gerçek yüzü yok mu şu dünyada?..
  İstisnasız hepimizin bir görünen bir de gerçek tarafı yok mu?
  Mesela bizde gayet insan taklidi yaparak yaşamıyor muyuz?
  Ancak "ben insancılım" diye geçinerek ona, buna, şuna, ota, b.ka iftira atmak bize insan taklidi yapmanında her yiğidin harcı olmadığını göstermiyor mu?
  Çok yüzlülükten sadece ikiyüzlü insanların "iyi" sıfatıyla anıldığı bir zamanda yaşıyoruz artık..
  Ve siyaset insanların yatak odalarına kadar iştigal etmiş durumda..
  Kısaca bu gibi faaliyetler sadece boş ve gereksiz..
   
 10. McClane

  McClane Well-Known Member

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  21.712
  Aldığı Beğeni:
  292
  Ödül Puanları:
  83
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Ortada iddalar var peki kanıtlarda varmı ?
  yok ..

  :) ne diyelim ..
   
 11. zuisadra

  zuisadra Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.159
  Aldığı Beğeni:
  32
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  kahraman amerikan askerlerinin hayırlısıyla memleketlerine dönmesi gibi şeklinde dua eden adam olması mesela:D,Ben BOP Eşbaşkanıyım diye gezen bir adam,mesela;)........Bop'un Vadedilmiş topraklar olduğunu bilmiycek kadar temiz kalpli bir adamRTE;):D:)
   
 12. sentos

  sentos Member

  Mesajlar:
  303
  Aldığı Beğeni:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Bir zamanlar İstanbul un merkezinde bulunan ilçeler başta fatih ve eminönü ilçeleri, suyu akmayanlara, su getirenler ne çabuk unutuldu. İstanbulda su yok deyip su göçünü Türkiye ve İstanbul ne çabuk unuttu ve unutturuldu. Su varsa hayat vardır.Yaşam bununla eşdeğer değilmidir.saygılar
   
 13. Cupiter

  Cupiter Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.163
  Aldığı Beğeni:
  35
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Belediye başkanlığı döneminde istanbul baya bir yol katetmiştir. Geçmiştekiler ne yapmıştır ? Musluklardan su akmaz,pek çok semtin yolu bile yoktu.istanbul sadece Kadıkoye bağlı bir kaç semt ve Avrupa yakasındaki belli başlı bir kaç semtten ibaretmiş gibiydi. Sövülse de yolsuzluk yaptı,ona buna para yedirdi densede sonuçta başardı yaptı. Başımızda CHP li biri olaydı gene yapaydı. Razıydık.. Ha Kadıköyün malum belediye başkanı senelerdir aynı koltukta. Kadıköyde belli başlı şeyler hariç herşey aynı. Geçen aylarda mesela 2. ölü yakma makinası alınmıştır. Müslüman olmayan vatandaşlarımız için. Evet güzel bir adımdır. Lakin 1 makina italya'nın en küçük şehri için yetmekte iken Kadıköy'e yetmemiştir :)

  Birde yazının başındaki
  Bu suçmudur? Hani din ve vicdan özgürlüğü ne oldu ? inanışı ve hocasından bizenedir ?
   
 14. zuisadra

  zuisadra Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.159
  Aldığı Beğeni:
  32
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  "SU ALLAHIN Gullarına bir lütfudur!:eek:"RTE'nin deel garıştırmıyalım gardeşim:D...............:)
   
 15. Cupiter

  Cupiter Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.163
  Aldığı Beğeni:
  35
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü


  istanbullular olarak neden bu lütuftan haberimiz yoktu acaba ? :)
   
 16. Kurt Cobain

  Kurt Cobain New Member

  Mesajlar:
  7.509
  Aldığı Beğeni:
  285
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Aaa külliyen yalan . RTE hiç yazılanlar gibi biri değil (!)
   
 17. zuisadra

  zuisadra Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.159
  Aldığı Beğeni:
  32
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Türkiye olarak haberimiz varki!Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz:Doğa yapısı olarak dimek istedim:D;4mevsim,her bölgesi ayrı güzel;Dünyanın en iyi çayı,fındığı karadenizde yetişirken,narenciye akdenizde yetişiyor,en iyi buğday doğuda yatişirken,az altında pamuk tarlaları en iyi mahsulünü veriyor,marmarada sebzenin eniyisi yetişirken,meyve ve zeytin egede yetişiyor........Envayi çeşit yeraltı kaynaklarımız,nehir ve göllerimiz ise cabası.........Birtek vatansever birilerinin yönetmesi kalıyor geriye.............Biz onu bulamıyoruz;Tüm mesele bu! Gardeşim:)
   
 18. Cupiter

  Cupiter Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.163
  Aldığı Beğeni:
  35
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Ülkemiz cennet farkındayız. Fakat bahsedilen şahıs gelene kadar o suya muhtaçtık diyebilirim. Benimde demek istediğim bu idi :)
   
 19. zuisadra

  zuisadra Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.159
  Aldığı Beğeni:
  32
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü

  Hadiii yapma allasen;Bir şehrin sorumluluğunu üstlendiyse elbette yapıcak,görevleri arasında su tedariklemekte var zatı muhteremin:)
   
 20. Cupiter

  Cupiter Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.163
  Aldığı Beğeni:
  35
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek Yüzü


  Ters birşey demedim..
  Ondan oncekiler bunun pek bilincinde değillerdi bunu demek istedim :)
   

Sayfayı Paylaş