Resident Evil 5 Türkçe Yama

Konusu 'Yamalar' forumundadır ve G0DF4TH3R tarafından 8 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. G0DF4TH3R

  G0DF4TH3R Banlandı

  Mesajlar:
  258
  Aldığı Beğeni:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  residentevil5conceptart.jpg

  AÇIKLAMA :

  Resident Evil 5 Türkçe Yama Paketi ile oyun %97 oranında türkçe olacaktır.

  Önemli Not: Setup içerisindeki kurulum notlarını lütfen okuyunuz...!!!

  64bit Windows sürümü kullanan arkadaşlar kurulum yapamıyorsanız yamayı C: ye kopyalayıp çalıştırın. nativePC klasörü oluşacak. Bu klasörü oyunun kurulu olduğu yerdeki nativePC klasörünün üstüne yapıştırın ve dosyaları değiştirme seçeneğini onaylayarak üstüne kaydedin. Türkçe olması lazım.  OYUN HAKKINDA İŞİNİZE YARAYACAK ŞEYLER

  OYUNUN TAM ÇÖZÜMÜ
  Kod:
  Resident Evil: Outbreak'in 5 farklı senaryonusunu çeşitli zorluk seviyelerinde çözüyoruz.
  
  Resident Evil Outbreak, diğer Resident Evil oyunları gibi tek senaryodan değil, birbirinden farklı 5 senaryodan oluşmaktadır. Bu 5 bölüm sırasıyla aşağıdaki gibidir.
  
  -Outbreak
  -Below Freezing Point
  -The Hive
  -Hellfire
  -Decisions Decisions
  
  Bu bahsedilen 5 bölümün tam çözümleri sadece "EASY" zorluk derecesinde verilecektir. Her senaryonun sonunda göreceğiniz "Senaryo Notları"nda diğer zorluk derecelerine ait ipuçları, farklılıklar vs. kısaca açıklanacaktır. Anlatım sırasında gidiş yolları tarif edilecektir. Bu yazıda detaylara fazla girilmemiştir o yüzden silah, item, enerji türü şeyleri bulmak tamamen sizlere kalmıştır. Oyunda takıldığınız pek çok yerde size yardımcı olacak bu tam çözümü dikkatlice okuduğunuz takdirde pek çok sorunuza cevap bulacaksınız. Gelin, birlikte ilk bölümün tam çözümü ile başlayalım.
  
  1.SENARYONUN TAM ÇÖZÜMÜ - "OUTBREAK" | OUTBREAK
  
  Önerilen karakter : Kevin
  
  Şehirde virüsün nasıl patlak verdiğine ilişkin bir video izleyerek ilk bölüme başlıyorsunuz.
  
  -J's Bar-
  Şu anda bir barın içindesiniz ve barın camlarını, kapısını kırmaya çalışan zombileri görüyorsunuz. Masadaki tabancayı ve masanın arkasında parlar halde göreceğiniz "Staff Room Key"i alın. Peşinden hiç vakit kaybetmeden odanın köşesindeki kapıyı bu anahtarla açın ve ordan girin.
  
  -Stairs between 1F and 2F-
  Burası bir merdiven ve yapmanız gereken şey yukarı çıkmak...
  
  DİKKAT.. Cama sakın yaklaşmayın çünkü siz camın yakınlarından geçerken zombiler camı kırıyor ve sizi dışarı çekerek öldürüyorlar. Burası oyunun ilk tuzağıdır!!!
  
  İlerlemeye devam edin. -Staff Room-
  İlerleyip sağ tarafa dönerek, göreceğiniz ilk kapı boşluğundan koridor boyu ilerleyin hemen yakınlarınızda kilitli ve sizden anahtar isteyen bir kapı göreceksiniz. Burda hiç vakit kaybetmeyip, anahtar aramadan kapıya sürekli omuz atarak o kapıyı açın. Bir video izliyorsunuz ve peşinden zombiler içeri giriyor. Siz kırarak açtığınız kapıdan girin, ordaki merdivenlerden çıkın ve merdivenin sonundaki kapıdan girin.
  
  -Liquor Room-
  Hemen sağ tarafınızda bulunan kapıya girin.
  
  -Wine Room-
  Odanın sonunda sağ tarafta masa üzerinde "Forklift Key"i bulacaksınız. İşte onu alın ve peşinden bu odayı terkedin.
  
  -Liquor Room-
  Dümdüz gidin ve bu odanın sonundaki kaldıracı "Forklift Key" ile çalıştırın. Ardından kasaları yukarı çıkarmasını sağlayın. Kasalar yukarı çıktığı zaman ordaki merdivenlerden yukarı çıkın ve sürüne sürüne havalandırma boşluğuna girin.
  
  -3F to rooftop stairway-
  Sağa dönüp merdivenden yukarı doğru giderek önünüzde göreceğiniz kapıya girin.
  
  -Rooftop-
  Kargalara dikkat edin ve sol tarafa dönerek çatı boyunca ilerleyin. Çatıdaki eğri duran demir tellere dikkat ettiniz mi ? İşte birkaç darbeyle o demir telleri düşürün ve açılan yerden yukarı çıkın.
  
  Araya bir video giriyor ve polis memuru bölgenin tahliye edileceğini söylüyor.
  
  DİKKAT : Geri sayım başladı!! Sizin yapmanız gereken şey telleri düşürdüğünüz yerden ilerleyip, karşı apartmana atlamak ve ordan ilerlemektir. Karşı apartmana atlarken dikkatli olun, aşağı düşebilirsiniz. Sağa salim karşıya atladığınızda sol tarafa dönün ve ilerdeki kapıdan girin. -Top floor of the apartment-
  Sol taraftaki asansöre binin.
  
  -1F of the apartment-
  Dümdüz giderek sola dönün, hiç şaşmadan ilerleyin ve en son kapıya girin.
  
  -In front of J's Bar-
  Buraya vardığınız zaman geri sayım bitiyor. Burda bir video görüyorsunuz. Videoda polis, zombilerle çatışıyor ve sizden polis arabasını ileri iterek barikat oluşturmanızı istiyor.
  Video bitince ilk yapmanız gereken şey hemen sol taraftaki polis arabasını ileri doğru iterek barikat oluşturmak. Polis arabası tam tam yerine kadar itildiğinde bir süre orda boş boş oyalanıyorsunuz ve peşinden bir video giriyor.Videoda polis bir kilitli kapıyı açıyor ve giriyorsunuz.
  
  -Behind the apartment-
  Polis dümdüz koşarak bir kapının önüne gidiyor ve elinde pompalı tüfekle o kapıyı kırmaya uğraşıyor. Bu sırada etrafınızda zombiler olacaktır. Polis o kapıyı kırana kadar siz o zombilere karşı bir süre direneceksiniz. Polis kapıyı kırdığında araya bir video daha giriyor ve polis etraftaki zombilere pompalı tüfekle ateş ediyor. Videoda polisin öldüğünü gördüğünüz zaman oyun kaldığı yerden devam ediyor.
  
  -Slope along the canal-
  Polis öldükten sonra üzerinden pompalı tüfek ve çakmak düşüyor. Bu iki itemi alın ve hiç durmadan koşarak yolun sonundaki benzin tankerinin yanına gidin. Tankeri boşaltın, etraf petrole bulandığı zaman, petrolün kenarında durarak çakmağı kullanın.
  
  İzlediğiniz videoda zombiler cayır cayır yanıyor. Artık sizin yapmanız gereken şey heme narkanızdaki suya atlamaktır. Suya atladığınız zaman tankerin de patladığını görüyorsunuz. Patlama videosundan sonra delikten yukarı çıkın. -Tunnel-
  Tünel boyu dümdüz ilerleyin ve etrafınızdaki itemleri toplayın. (Eğer ihtiyacınız varsa tabiki) Tünelin sonundaki merdivenden yukarı çıkın.
  
  -In front of Apple Inn-
  Sağa dönerek ilerleyin. Bir polis göreceksiniz. O polisin yanına ukaştığınızda araya bir video girecek ve polis aracıyla bir yere götürüleceksiniz. Araç durduğunda ise kendinizi bambaşka bir yerde bulacaksınız.
  
  -Behind the residential area-
  Arabanın sağ tarafından giderek yol boyu ilerleyin yolunuz üzerinde bir evin banyo camında "Magnum Revolver" bulacaksınız. O silahı alın (Camın hemen önünde, görmeniz biraz zor olacaktır) ve merdivenden yukarı çıkın.
  
  -Footbridge-
  Köprü boyu ilerleyin. Araya bir video girecek ve bir şehir dolusu zombinin polis barikatını aşmaya çalıştığını göreceksiniz. Derken zombiler barikatı kırarak orda katliam yapacaklar ve video bitecek. İşte tam olarak göreviniz bu katliamın olduğu yere gitmek. Köprü boyu ilerleyerek köprünün sonundan aşağı inin.
  
  -Main Street-
  İşte burası zombilerin olduğu yer.. Burdaki zombilere dikkat etmelisiniz. Bu zombileri yok edebilmenizin tek yolu var : Polislerin kurmaya çalıştığı ama bir türlü başaramadıkları bombayı kurmak.. İlk önce ilerleyin ve sol tarafta "Detonator Main Unit"i alın, hemen ardından sağ tarafta bir cesedin yanında bulacağınız "Detonator Handle"i alın. Bu iki parçayı birleştirin ve ortadaki polis cesedinin önünde bombayı patlatın.
  
  Araya giren videoda bir cadde dolusu zombinin nasıl yok olduğunu ve ordunun olaylara müdahale edişini seyredeceksiniz. Bu video ile bölüm bitmiş oluyor.Senaryo Notları : Bu bölüm 4 farlı zorluk seviyesinde, farklı şekillerde bitiriliyor.Easy ile diğer zorluk seviyeleri arasındaki fark aşağıdaki gibidir.
  
  -Normal'de bulduğunuz cephane sayısı biraz daha az iken yine de zorlanmayacaksınız. Ayrıca oyundaki ilerleyişinizde herhangi bir değişme olmayacak sadece bazı silahların yerleri değişecektir.
  
  -Hard'da bölüm zorlaşmaya başlayacak, bulduğunuz cephane sayısı gözle görülür ölçüde azalacaktır. Oyunun başında bulduğunuz "Staff Room Key"i artık bulamıyorsunuz. Mecburen onun açtığı kapıyı kırmak zorundasınız. "Staff Room"da kırarak açtığınız kapının anahtarını ise bulabilmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey "Owner's Room"a gitmek ve ordan anahtarı alarak kapıyı açmak. Bununla birlikte "Wine Room"da bulduğunuz "Forklift Key"i artık o odada bulamıyorsunuz. Bu anahtar için yapmanız gereken şey bir içki şişesi (ALCOHOL BOTTLE) bulmak ve "Owner's Room"a dönerek ordaki deliğe bu içki şişesini sokmaktır. Bu işi yaptığınızda masanın mekanik kilidi devre dışı kalacak ve siz de çekmeceden "Forklift Key"i alabileceksiniz. Hard'da dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da sokakta karşınıza çıkacak dev böceklerdir. Bu böcekler çok hızlı ve uzağa zıplayabilirler, o yüzden onlara karşı çok dikkatli olmalısınız.
  
  -Very Hard'da bölüm en zor seviyede olacaktır. Hard için saydığımız farklılıklar bu level için de geçerlidir. Bunların dışında Very Hard'da "Magnum Revolver" silahı yoktur ve cephane en az seviyededir. Bu zorluk düzeyinde düşmanlarınız size en ağır şekilde zarar vereceklerdir. Enerji sıkıntısı yaşayabilirsiniz o yüzden düşmanlara karşı bu levelde çok daha fazla dikkat etmeniz gerekir. 2.SENARYO'NUN TAM ÇÖZÜMÜ - "BELOW FREEZING POINT" | OUTBREAK
  
  Önerilen karakter : Yoko
  
  UYARI : Bu bölümde bazı karakterlerle oynayış, Yoko'dan farklı olabilmektedir. O yüzden bu bölümün tam çözümünde sadece Yoko verilmiştir. Sizden ricam, bu bölümde sadece önerilen karakteri seçiniz.
  
  Bir video izliyorsunuz ve oyun başlıyor.
  
  -Underground Tunnel-
  Evet, burası oyuna başladığınız yer. Biraz ilerleyin ve kapalı olan dev kepengin açılmasını bekleyin.
  
  Araya bir video girecek ve kepenk açılacak. Açılan yerden girin.
  
  -Platform-
  Trenin önündeki boşluktan yukarı çıkın ve biraz ilerleyin.
  
  Bölümün kötü kadını Monica karşımıza çıkıyor ve Yoko'nun elindeki kimlik kartını silah zoruyla alıyor.
  
  Video bitince yola devam ediyoruz ve sağ aradan ilerleyerek yolun sonuna kadar gidiyoruz. Önünüzde bir tabanca var, onu alın ve merdivenlerden yukarı doğru gidin.
  
  -Elevator-
  Merdivenden yukarı çıkın ve en üstteki havalandırma deliğinden girin.
  
  NOT : En üstteki asansör sanki üzerinize gelecekmiş gibi biraz aşağı hareket ediyor ama siz korkmayın çünkü orası sadece gereksiz bir detaydır.. -B7F East Passage-
  Havalandırmadan aşağı indiniz, dümdüz gidip önünüze çıkacak kapıdan girin.
  
  -B7F Laboratory-
  Bu araştırma laboratuvarının en sonuna kadar gidin. Orda bir bilgisayar görmeniz gerekiyor. Bilgisayarın önündeki dosyayı okuyun ve dosyanın en sonunda size verilecek olan şifreyi aklınızda tutun.
  
  NOT : Bu dosyada aşağıdaki 3 şifreden sadece bir tanesi verilecektir. Bu şifreler ;
  
  -0634
  -4509
  -9741
  
  şeklindedir. Yani o dosyada okuyacağınız şifre, bunların haricinde olamaz.
  
  Şifreyi okuduktan sonra geri dönün ve hemen sağ tarafınızda kalan kapıdan içeri girin.
  
  -B7F South Passage-
  Pasajı yol boyunca takip ederek ilk aradan sola girin, ilerleyin ve önünüze çıkacak olan kapıya girin.
  
  -B7F chemical disposal room-
  Alarm çalan bir oda!!! Burda bir kapı göreceksiniz, ordan içeri girin ve içerdeki zombiyi öldürerek içerden "Umb No.3"ü alın. Bunun ardından burdan çıkın ve geri dönerek burayı terkedin. -B7F South Passage-
  Biraz evvel burdan gelmiştiniz, işte aynen geldiğiniz gibi burayı terkederek laboratuvara geri dönün.
  
  -B7F Laboratory-
  Sağ tarafa dönerek önünüze çıkacak ilk kapıdan girin. (Zaten orda başka kapı yok)
  
  -B7F East Passage-
  Bu pasajı takip ederek yolun en sonundaki kapıya girin.
  
  -B7F Chemical Storage-
  Sağ tarafa dönün ve bilgisayara gidin. İşte biraz evvel bir dosyadan şifre okumuştunuz. Peki neydi o şifre ? İşte o şifreyi bilgisayara aynen girin. Şifre doğru şekilde girildiğinde bulunduğunuz alandaki bazı dolaplar kayacak ve size alabilmeniz için "VP 017"yi verecek. İşte odanın arka tarafında açılan raftan bu itemi alın ve "Umb No.3" ile birleştirin. Ardından bu odayı terkedin.
  
  -B7F East Passage-
  Burdan ilerleyip en son kapıdan girin.
  
  -B7F Laboratory-
  Sola dönüp orda, sol tarafınızda kalan kapıdan girin.
  
  -B7F South Passage-
  Koridoru takip edin ve bu sefer hiç bir araya sapmadan yolun sonuna kadar gidin ve en son kapıdan içeri girin.
  
  -Duct-
  Burda merdivenin önünü tıkamış dev bir bitki bulunmaktadır. İşte bu bitkiye az evvel oluşturduğunuz kimyasal olan "V-JOLT"u kullanın. Bitkinin kolları merdivenin önünden çekilince yukarı çıkın ve ilk göreceğiniz kapıdan girin. -B6F South Passage-
  Sağ tarafınıza doğru dönerek bu pasajı yol boyunca hiç sapmadan en sonuna kadar takip edin, bu pasajın sonunda "Frozen Wrench" adlı bir item alacaksınız. İşte bunu alır almaz geri dönün ama bu sefer ilk aradan sağa sapın ve önünüze çıkacak kapıya girin.
  
  -B6F Security Center-
  Burası Umbrella'nın güvenlik merkezidir. Kapıdan girer girmez hemen sağ tarafınızda bir panel göreceksiniz. Acaba bu panel ne işe yarıyor ? Birazdan bu sorunun yanıtını öğreneceksiniz ama önce siz bu güvenlik merkezinin en sonundaki diğer kapıdan girmelisiniz.
  
  -B6F East Passage-
  Yol noyu dümdüz ilerleyin, önünüzdeki 2 tane zombiden kurtulun ardından yolunuzun en sonunda karşınıza çıkacak kapıdan girin.
  
  -B6F Break Room-
  Sola dönerek lavobonun yanına gidin. Bu lavoboda sıcak su olduğunu göreceksiniz. İşte bu suyun içine biraz evvel almış olduğunuz "Frozen Wrench"i koyun. Donmuuş olan ingiliz anahtarının buzu çözülecek ve artık kullanılabilir duruma erişecektir. Artık bu odada yapacak işiniz kalmadı, eğer ihtiyacanız varsa etraftaki itemleri de alın ve bu odayı terkedin.
  
  -B6F East Passage-
  Aynen buraya geldiğiniz yolu takip edin ve yolun sonunda karşınıza çıkacak kapıya girin.
  
  -B6F Security Center-
  Biraz evvel bu odada dikkatinizi çeken bir panel vardı, hatırladınız mı ? İşte o panelin yanına gidin ve ingiliz anahtarını kullanın. Panel açıldığında orda duran "Valve Handle"i alın, ardından hemen sağ tarafınızda kalan kapıdan girin.
  
  NOT : Artık ingiliz anahtarına ihtiyacınız yoktur. O yüzden onu atabilirsiniz -B6F South Passage-
  Yolu boyu giderek ilk aradan sağa dönün ordan ilerleyerek yolun en sonundaki kapıya girin.
  
  -Duct-
  Kapının yanındaki deliğe "Valve Handle"i takın ve merdiven açıldığında yukarı çıkın. Bir video giriyor ve bu videodan sonra yukarı çıkıyorsunuz. İşte ordaki ilk kapıdan içeri girin.
  
  -B5F area C Passage-
  Yolun en sonunda parlayan bir dosya göreceksiniz. İşte bu dosyayı okuyun. Bu dosyada güvenlik merkezi ile ilgili iki şifre göreceksiniz. O iki şifreyi mutlaka aklınızda tutun.
  
  NOT: Burda verilen şifre ikilisi 3 farklı şekilde olabilir. Bu 3 farklı ikili aşağıda verilmiştir.
  
  A375-B482
  C582-A194
  J126-D580
  
  Okuyacağınız dosyada verilen hiçbir şifre ikilisi bu üçünden farklı olamaz. Mutlaka bu 3 ikiliden birisi gelir.
  
  Şifreyi okuduktan sonra geri dönün.
  
  -Duct-
  Geldiğiniz yerdne aşağı inin ve sağ tarafınızda kalan kapıya girin.
  
  -B6F South Passage-
  Sağa dönerek dümdüz gidin ve ilk aradan sola saparak devam edin. En son kapıdan güvenlik merkezine tekrar girin. -B6F Security Center-
  İlerleyerek odanın ortasında kalan bilgisayara biraz evvel okuduğunuz iki şifreyi de girin. Bu şifreleri eksiksiz olarak girdiğiniz takdirde iki yeri açmış olacaksınız. Eğer şifreleri yazdıysanız buraya geldiğiniz yerden geri dönün.
  
  -B6F South Passage-
  Geldiğiniz yerden aynen geri dönerek "Duct"a ulaşın.
  
  -Duct-
  Merdivenden yukarı çıkarak ilk görmüş olacağınız kapıya tekrar girin.
  
  -B5F area C Passage-
  Havalandırma boşluğundan sürünerek diğer tarafa geçin.
  
  -B5F Emergency Passage-
  Koridoru sonuna kadar takip edin orda karşılaşacağınız zombiyi vurun, ardından parlar halde göreceğiniz dosyayı okuyun.
  
  NOT : Eğer tavsiyeme uyup Yoko'yu seçtiyseniz bu dosyayı okumanıza gerek kalmıyor ama diğer karakterlerde bu dosyayı okumanız şarttır.
  
  Ardından ordaki diğer havalandırma boşluğundan geçin.
  
  -B5F Area B Passage-
  
  NOT : Bu bölümün tam çözümü sadece Yoko için yazıldığından sizin burda yapmanız gereken şey sadece yerde baygın halde yatan Carter ile konuşmak ve ondan "Magnum Handgun"u almaktır. Bu silahı sadece Yoko'yle alabileceğinizi lütfen unutmayın.
  
  Magnumu alıp, geldiğiniz havalandırma deliğinden geri dönün. B5F Emergency Passage-
  Buraya geldiğiniz yerden geri dönerek bu koridorun sonundaki diğer havalandırmadan geçin.
  
  -B5F area C Passage-
  Kapıdan girerek burayı terkedin.
  
  -Duct-
  Bu sefer soldaki merdivenden yukarı çıkın ve ordaki kapıdan girin.
  
  -B4F West Passage Area-
  Burası oldukça soğuk ve buz tutmuş bir alandır. Siz burdan ilerleyerek ilk aradan sağa dönün ve önünüze çıkacak kapıdan girin.
  
  -Main Shaft-
  
  NOT: Burda araya bir video girebilir. Bu videoda dev kelebek tarafından yakalanarak bir odaya hapsedilebilirsiniz. İşte burda yapmanız gereken şey önce ağdan kurtulmak ardından zehirlenmiş vücudunuz için "Blue Herb" bulmak, peşinden de bu odayı terkederek, biraz evvel kelebek tarafından yakalandığınız yer olan "Main Shaft"a kadar gelmektir. Yazı çok uzamasın diye bu kısım anlatılmamıştır ama yollar biraz evvel geçtiğiniz yerlerdir. O yüzden zorlanmayacaksınız. Burdan sonrası, sanki bu olay hiç olmadan devam ettiğiniz varsayılarak anlatılacaktır.
  
  Burdanilerleyin ve bu kompleksin tam ortasına vardığınız zaman sağ tarfa dönerek (yani tepede mavi ışığın yandığı yer) ilerleyin, ordaki kapıdan girin. Ancak kelebek tehlikesi bitmiş değildir o yüzden dikkatli olun. -B4F East Area Passage-
  İlerleyin ve sağa dönün. Burda bir bilgisayar paneli göreceksiniz. oraya gidip "Yes"e bastığınızda karakteriniz parmak izini oraya basarak kapı kilidini açacaktır. Açılan yere girin.
  
  -B4F Culture Room-
  Odanın en sonunda bir ceset göreceksiniz. İşte o cesedin yanında "Blowtorch" adlı bir alet var. Onu alın ve bu odayı terkedin.
  
  -B4F East Area Passage-
  Hiç bir yere sapmadan dümdüz giderek yolunuzun sonundaki çiftli kapıdan içeri girin.
  
  -B4F low temparature laboratory-
  İçerde eli panele yapışmış adamın yanında "Blowtorch"u kullanın.Araya bir video girecek ve videodan sonra buraların havası tekrar ısınmaya başlayacaktır. Bu işlemden sonra geri dönerek burayı terkedin.
  
  -B4F East Area Passage-
  Geri dönerek ilerleyin ve ilk aradan sağa dönerek "Main Shaft"a girin.
  
  DİKKAT : Artık buzlar çözülüyor, orda donmuş halde olan hunterlarda artık serbest kalacaktır!!
  
  -Main Shaft-
  Dümdüz gidin hiç bir araya sapmadan yolunuza devam ederek yolunuzun en sonundaki kapıya girin.
  
  -B4F turn table-
  İlerleyin ve canlanan zombileri öldürün. Ardından trenin yanına giderek ordan "Turn Table Key"i alın. Bir süre bekleyin.
  
  Araya bir video giriyor ve trenin üzerindeki buzlar da çözülüyor.
  
  SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

  İşletim Sistemi: Windows XP
  İşlemci: AMD Athlon64 X2/Intel Pentium D series
  RAM: 1 GB
  HDD: 8 GB Free
  Ekran Kartı: 256 MB (ATI Radeon HD 2400/NVIDIA GeForce 6800)
   
  Last edited by a moderator: 3 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş