Sabahları Ceviz Yemek

Konusu 'Sağlık' forumundadır ve DokuzyüzSeksen tarafından 3 Şubat 2012 başlatılmıştır.

  1. DokuzyüzSeksen

    DokuzyüzSeksen Moderator

    • Bölüm Sorumlusu
    Mesajlar:
    5.420
    Aldığı Beğeni:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    Sabahları Ceviz Yemenin yararları
    Cevizin faydaları nelerdir

    ceviz.jpg

    Hergün bir avuç ceviz tüketilmelidir. Sinir sistemini korur, yaşa bağlı zihinsel gerilemeye ve beyin hasarlarına iyi gelir. Diyette de kullanılır. Tarım bakanlığı tavsiye etmiştir. Bilimsel çalışmalar sonucunda cevizin damar koruyucu, ishal kesici, cildi temizleyici, siğil giderici, hipoglisemik, antifungal, antiviral, tümör engelleyici özelliklerinin olduğu belirlenmiştir.

    Ceviz kanın pıhtılaşmasını önler, kan dolaşımını düzenler, kan pıhtılarını bozar, antialerjik özellik gösterir, karaciğer fonksiyonlarını düzenler, protein sentezini teşvik eder, serum kolesterolünün azalmasını sağlar, bağışıklık fonksiyonları korur ve anormal antikor oluşumunun engeller.

    Meyveler arasında içeriğinde Gümüş iyonu taşıyan sadece cevizdir.
    Bu gümüş iyonuna insan bedeninde ihtiyaç duyan tek organ da beyindir. Beyne benzeyen ceviz, kavrama ve anlamayı geliştiriyor. Cevizdeki yağ profili, fitosteroller ve magnezyum, safra taşı oluşumunun önüne geçiyor.Yüksek oranda protein ve yağ içeren ceviz içi, kuruyemiş olarak tüketilmesinin yanı sıra, şeker hastalarına besin olarak da verilir.

    Ceviz;

    • Beyni motor nöron dejenerasyonuna karşı korur.
    • E Vitamini içeren doğal bir antioksidandır, nörolojik sağlığı koruyan kilit unsurudur.
    • Yüksek miktarda antioksidan içeren zengin kabuklu bir yemiştir.
    • Antioksidanlar hücre hasarına karşı vücudu korur temel besinlerdir. Alzheimer, Parkinson, kanser ve kalp hastalığı ile mücadele eder.
    • A vitamini, folik asit, kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko ve çeşitli B vitaminleri dahil olmak üzere toplam 19 adet vitamin ve mineral içerir.
    • Doğal kolesterol düşürücüdür, tuz içermez.
     
  2. cemom

    cemom sarıl bana sımsıkı

    Mesajlar:
    2.282
    Aldığı Beğeni:
    63
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Sabahları Ceviz Yemek

    farmakoloğun rafına o ilaçlar zembille mi iniyor. Doğal ilaç, korkunç bi ilaç. biraz pahalı ama saldırın arkadaşlar. konu için tşklr.
     

Sayfayı Paylaş