Saç düzleştirme

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve Coyness' tarafından 7 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. Coyness'

Coyness' Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    312
    Ödül Puanları:
    83
    Saçlarımızın her zaman bakımlı görünmesi güzelliğimizi olumlu yönde etkiler. Fön, hem günlük hayatta hem de iş hayatında en çok tercih edilen saç modelidir. Günün yoğunluğunda koştururken kuaföre gidip fön çektirmeye vaktimiz kalmayabiliyor. Saç düzleştirici makineler ile sabah evden çıkmadan ya da sevgilinizle buluşmaya gitmeden önce 15 dakikada saçlarınıza fönlenmiş gibi şekil verebilirsiniz.

Saç düzleştirici makineler hayatımızı kolaylaştırdığı gibi saçlarımızın bakımını zorlaştırabilir. Bu konuda saç düzleştirme makinesi alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Öncelikle, saç düzleştiricide bulunan plakanın seramik olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Seramik plakalı olanlar saçlarınızı daha az yıpratır. Uçları kırık kırık saçlara sahip olmayı kimse istemez değil mi? Plaka için farklı türde bir madde kullanıldıysa tercih etmemenizi öneririz.

Saç düzleştiricinin ısı termometresi olması gerekir. Çünkü saç yoğunluğuza bağlı olarak ısı derecesini yükseltmeniz ya da azaltmanız gerekebilir. İnce telli saçlara sahipseniz 200 derece ısınmış saç düzleştirici saçlarınızın uçlarını kıracaktır. Bu yüzden her saç yoğunluğuna özel ısı ayarı olması gerekir.

Saç düzleştiricilerden bu kadar keyifli bahsederken melek etiketi yapmıştırıyoruz. Elbette ki bu makineler de saçlarınıza fönün verdiği kadar zarar verecektir. Zararı minimum seviyeye indirmek için bazı önlemler alabilirsiniz.

Her gün saç düzleştirici kullanmayın. Saçlarınız nemini kaybeder, dökülebilir ve kırılabilir.

Saçlarınızı daha önce tarifini verdiğimiz kemik iliği maskesi ya da aktardan satın alabileceğiniz zeytinyağı, badem yağından oluşan karışımla besleyin.

Piyasada oldukça fazla sayıda saç düzleştirici markası var. Farklı fiyatlardan satışa sunuluyor." En pahalı olan en iyidir" düşüncesi saç düzleştiriciler için doğru değil. Yukarda yazılmış özelliklere sahip saç düzleştiriciyi güvenle kullanabilirsiniz.
  2. ırmak...

ırmak... Active Member

Aldığı Beğeni:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap: Saç düzleştirme

brown............premier
  3. Efnan Tuana

Efnan Tuana Çakma İşkolik

Aldığı Beğeni:
    194
    Ödül Puanları:
    63

braun .. seramik kaplı ama yinede saçlar oldukça yıpranıyor :(
  4. MANDAL

MANDAL Misafir

braun çıkardı yeni 195 YTL :D ondan kullanabilirsiniz ben aldım kuzene gayet de güzelmiş :)
  5. Coyness'

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    312
    Ödül Puanları:
    83

Çok yıpranır , evet .
    KeçeLeşiyo mu ne öyle bşi diyoLar :D
    ßen ööyle yıkıyorm bırakıyorm kaLıyo :D
    sadece özL gnler fLn .
  6. Coyness'

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    312
    Ödül Puanları:
    83

:D:D:D
    ßenim var düzleştiricim hıh :D
  7. mrvenl

mrvenl Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    92
    Ödül Puanları:
    48

ben bı sorunla karsılasmadım henuz
  8. MANDAL

MANDAL Misafir

Vallaha bacılar en çok satılan kozmetik aleti düzleştrici :D amma dalgalı saç varmış ülkede :D
  9. mrvenl

mrvenl Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    92
    Ödül Puanları:
    48

benım saclar dumduzz ama var evımde heh
    kardesım saolsun
  10. MANDAL

MANDAL Misafir

Olsun ama var sonuçta :) olması bile yeterli :D
  11. inci...

inci... New Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    0

COK YIPRATIYO VE KIRIO ARKDSLAR dıkkatlı olun ve mutlaka bakım yapın sureklı
  12. RAPunzeL a.k.a

RAPunzeL a.k.a Misafir

evet,gerçekden çok kırıyo hangi marka olursa olsun..farketmiyo..!
  13. turka-Chicka

turka-Chicka Misafir

yaa evet cok kiRiyo sac ucLarini, bugün bide sac kivRistirici aLdim hadi hayirLisii :D:D saoLasin payLasim icin n@z =))
  14. Jaçi2

Jaçi2 Active Member

Aldığı Beğeni:
    46
    Ödül Puanları:
    28

vaLla beim ki daLgaLı ve ince teLLi faka t 200 derecede çekiyorum ben bna 3 gün feln gidiyo :D:D ama enn isi kuafrlerde cekmek yhaf:D :D:D
  15. LanedLy

LanedLy piuw piuw (:

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    104
    Ödül Puanları:
    63

arzum bnm yenı aldım sayılır
    210 drcede cekıorum
    ya sacını hem yıpratıo
    hemde sankı cabuk mu yaglanıyo ne
  16. Misafir

Misafir Misafir

bnm düzleştiricim bozuldu bana düzlestirici baoşlarmısınız nolur yada nasıl yapa bilirim düzleştiricimi nolurr cvpp yazınn nolurrrrr
  17. Misafir

Misafir Misafir

acaba saçımın güzel düzleşmesi makineye mi yoksa benim güzel yapmama mı bağlı BUNU ÇOK MERAK EDİYORUM
  18. Patavatsiz

Patavatsiz Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    8

herzaman aynisini soyluyorum : CHI
  19. Jeteste

Jeteste NazapeLLa *

Aldığı Beğeni:
    51
    Ödül Puanları:
    48

Düzleştiricin bozulduysa yenisini aL veya tamire götür . Saçma bi konu yani bana düzleştiri bağılarmısınz demeK .s Ayriyetten insanın kendi saçı herzeman daha güzeldir. sanırım sürekli düzleştirici kullanan birisin. Saçlarını bu kdr yıpratmamalısın , düzleştirmek yerine fön çektir . En azından düzleşitirici kadar yakmıyor saçları. Bende düzleştirici kullanıyorum ama 2 haftada 1 veya 2 defa ancak . Sürekli kullanırsan saçların yanar ve saçlarının ucu 2ye ayrılır . nokta halnde görülür. düzleştirisiz yaşamaya alıştır kendini bence emin ol kendi saçın daha güzeldr :)
  20. izafet uye

izafet uye Misafir

ben yeni aldım. saçlarım kıvırcık.gerçekten güzel oluyor

Sayfayı Paylaş