Serdar OrtaÇ Fan Clubunu AÇiommm ArkadaŞlar

Konusu 'Fan Club' forumundadır ve hey_girl tarafından 5 Ocak 2008 başlatılmıştır.

 1. hey_girl

  hey_girl New Member

  Mesajlar:
  3
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Onunla İlgİlİ Şarkilari Toplayalim Resİmlerİ Kaydedelİm Ona Cvp Yazmaya ÇaliŞalim Onu Ünİversİtemİze ÇaĞiralim Vİdeo Klİp Kaydedelİmm Kendİnz İle İlgİlİ Her TÜrlÜ Sirlarinizi Ve Konularinizi Da PaylaŞabİlİrsİnİz Yada SevdİĞİn İÇİn HerŞeyİ Yapabİlİrsİn
  Hadİ O Zmn Daha Ne Duruorsun...
   
 2. hey_girl

  hey_girl New Member

  Mesajlar:
  3
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  SERDAR ORTAÇ'LA İLGİLİ BİLGİLER...

  Serdar Ortaç, 16 Şubat 1970 tarihinde
  İstanbul'da doğdu. İlk öğrenimini Kocamustafapasa'da ve ortaokul eğitimini Suadiye Lisesi'nde tamamladı. Haydarpaşa Meslek Lisesinde torna-tesviye bölümünde okudu.

  Liseyi bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. Bilkent Üniversitesi'ndeki tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.

  Bir sene kadar İstanbul'da özel radyolardan birinde program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Radyo programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından dönemin en büyük plak şirketlerinden biri olan RAKS ile anlaşma yapması teklif edildi. Böylelikle o güne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

  1994 yılında ilk albümü "Aşk İçin" müzik dünyasına merhaba dedi. 'Kara Biberim' şarkısına çekilen video klip televizyonlarda en fazla gösterilen klipler arasındaydı.

  1996'da ikinci albümü olan "Yaz Yağmuru"nu yaptı. Albümün açılış parçası olan "Ben Adam Olmam"ın İspanyolca versiyonu "Loco Para Amar" Meksika radyolarında da çalındı. 3. Albümü olan "Gecelerin Adamı", 1998 senesinde çıktı.

  1999 yılında 4. albümü "Bilsem ki" yayınlandı. Albümde yer alan Asrın Hatası adlı şarkı o sene tüm gece klüplerinde, barlarda ve radyolarda en fazla çalınan şarkılardan biriydi. Şarkıyı seslendirmeyen hemen hemen hiç şarkıcı kalmadığı söylenebilir.

  2001 yılında daha önce başka sanatçıların albümleri için gerçekleştirdiği çalışmalarını 'Sahibinin Sesi' albümde topladı ve 5. albümü için yeniden stüdyoya girdi. Daha önce Sibel Can'ın seslendirdiği "Padişah" koca bir sene boyunca yılın en sevilen şarkısı oldu. Bu bestesi ile MİLLİYET yılın şarkısı ödüllerini aldı.

  6. Albümü "Okyanus" 2002 senesinde çıktı. Geceleri Yakıp, Je t'aime, Kabahat gibi şarkıları yine en gözde mekanların favori şarkı listelerinde yer aldı.
  Aradıklarım 7. albümü olan "Çakra"yı 2004 yılında sevenleriyle buluşturan Serdar Ortaç, bu albümle 807 bin üzerinde satış rakamı yakalayarak, 2005 MÜYAP Müzik Ödülleri töreninde En Çok Albüm Satan Sanatçı ödülüne layık görüldü.
  2005'in ilk haftasında 'Bu Şarkılar Kimin İçin' adlı Mavi Ağaç Yayıncılık'tan yayımlanan ilk kitabıyla hayranlarının karşısına çıkan Serdar Ortaç, yine aynı yıl Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde hem 'En Çok Albüm Satan Sanatçı' hem de 'En İyi Pop Erkek Sanatçı' kategorilerinde iki ödüle birden layık görüldü.

  Serdar Ortaç, 'Beste Fabrikası' olarak anılmakta, yazdığı ve bestelediği şarkılar her zaman en sevilen şarkılar arasında yer almaktadır...

  Serdar Ortaç ise hareketleriyle 'Ben yaşamayı seviyorum. Güçlü ve ayakları yere basan birisiyim. Bu dünyayla ilgiliyim ve tüm dünyevi zevkleri istiyorum' diyor.

  Onu kimse yenemez onu kimse yıkamaz!
  ARABASI MARKASI:BMW JEEP X5
  NERDE OTURUYOR:BEYKOZ
  Serdar Ortaç

  Serdar Ortaç, kulis odasında mutlaka istediği marka viskinin, buz kovasının, meyve ve kuruyemiş çeşitlerinin olmasını istiyor. Konserde kendi altında çıkacak olan sanatçılara yapmadığını bırakmıyor. Şarkı seçimlerinden sahnede kalacakları zamana kadar karışan ünlü şarkıcı, programını bilerek uzattıkça uzatıyor.

  ŞARKI SÖYLEDİĞİ YER:İSTANBUL'UN YENİ EĞLENCE MEKANI STAGE MUSICHALL'DE HER CUMARTESİ SAAT 01.00'DA SAHNE ALACAK OLAN SERDAR ORTAÇ, MÜZİKSEVERLERE UNUTULMAZ ANLAR YAŞATACAK...
  REZERVASYON: 0212 217 41 82
  KONSERLERİ:
  14.12.2007 - MOSCOVA KONSERİ

  21.12.2007 ANTALYA LARES PARK

  22.12.2007 KIBRIS VİVA CASİNO

  31.12.2007 - STAGE

  Serdar Ortaç: Mercedes'i çok seven Serdar Ortaç'ın 300 SLK'sı var. Bazen de şoförünün kullandığı Volkswagen Transporter'a biniyor  Müzikle tanışması [değiştir]1993 yılında İstanbul'da özel radyolarda program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Programlarını dinleyen bir plak yapımcısı tarafından Raks müzik şirketi ile anlaşma yapması teklif edildi. Böylelikle o gune kadar yazdıgı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaldı ve ilk albümünü yaptı


  Albümleri [değiştir]1994(RAKS MÜZİK) yılında ilk albümü "Aşk İçin-Karabiberim" ile müzik dünyasına merhaba dedi.
  1996(RAKS MÜZİK) yılında ikinci albümü olan "Yaz yağmuru"nu yaptı. Bu albümün tamamını ispanyolca seslendirdi. Meksikada bir albüm yaptı. Daha sonra Türkiye'de de bu albümü, ispanyolca bir single olarak hazırladı.
  1998(RAKS MÜZİK) yılında üçüncü albümü "Gecelerin Adamı" piyasaya çıktı.
  2000(RAKS MÜZİK) yılında dördüncü albüm calısması "Bilsemki 2000" piyasaya çıktı.
  2002(RAKS MÜZİK) yılında beşinci albüm "Okyanus" piyasaya çıktı.
  2004(EMRE PLAK) yılında altıcı albüm "Beni Unut/Çakra" satışa sunuldu.
  2006(EMRE PLAK) yılında yedinci albümü 'Mesafe' piyasaya çıktı.
  2007(EMRE PLAK) yılında Gold Remix adı altındaki single'ı piyasaya çıktı.

  Ödülleri [değiştir]1994 - Kral TV Video Müzik Ödülleri - En iyi çıkış yapan sanatçı
  1997 - Milliyet Yılın En Sevilen Şarkısı - Padişah
  1999 - Hürriyet Altın Kelebek - Yılın en başarılı sanatçısı.
  2000 - Kral TV Video Müzik Ödülleri - Pop Müzik en iyi erkek sanatçı
  2003 - Radyo ve TV Oscarları - En iyi Show Programı: Serdar Ortaç'la Hep Beraber
  2006 - Kral Tv Video Müzik Ödülleri-Yılın Klibi:Gitme


  Serdar Ortaç

  Şarkıcı çapkınlığı ile ilgili sorulardan bıkıp usandığını belirterek şunları söylüyor: "Çocukların hepsini tanıyorum; iyi, düzgün çocuklar ama sorular… Yok efendim içeride şununla çok samimiydiniz, yok öpüştünüz! Doğru olduğu zaman sinirlenmem ama bazen arkadaşlarım yanıma bile gelmekten çekiniyor, çünkü adımız çapkına çıktı. Yaptığım güzel işleri sormalarını bekliyorum hep aynı sorular insanı çıldırtıyor.
  Anne Nesrin Ortaç ve baba Mehmet Ortaç iş yerinde tanışmış ve büyük bir aşkla evlenmişti. Mehmet Bey bir torna tesviye atölyesinde işçi, Nesrin Hanım ise o atölyede muhasebeciydi. Maaşları Nesrin Hanım öderdi bir zarf içinde sıraya giren işçilere. Her maaş alma günü kur yapma günüydü bir bakıma. Mehmet "Kumrum" diye başlayan şiirler yazıp masasına bırakıyor, Nesrin Hanım da cevabını maaş zarfının içine koyuyordu.

  Nesrin Hanım 18 yaşına geldiğinde evlendiler. 16 Şubat 1970’de Vakıf Gureba Hastanesi’nde doğdu Serdar Ortaç, ailenin 6’şar yıl arayla doğacak üç erkek çocuğun ilki olarak.

  Mutlu bir çocukluk geçirdiği söylenebilir. Evet baba çok sert bir adamdı. Bugün bile babasının yanında sigara içemez Ortaç ama sevgisini de aynı oranda gösterirdi. Kendi torna tesviye atölyesini kurduktan sonra işleri iyice ilerletmişti. İyi para kazanıyor ve ailesiyle bunu fazlasıyla paylaşıyordu. Her iş dönüşü Serdar’a oyuncak ve bir torba dolusu Çokokrem getirirdi. Bu ilgiye alışmış olan Serdar, ortanca kardeşi Sertaç doğduğunda o kadar kıskanmıştı ki bir gün kardeşinin hırkasından sarkan ponponları beşiğine bağlamış, neredeyse boğulmasına sebep oluyordu.

  Ortaç’ınki kesinlikle şenlikli ve büyük bir aileydi. Eğlenmeyi çok severdi herkes. Her haftasonu Rum tavernasına gidilir, içilirdi. 4 katlı Küçükköy’deki çiftlikteki bayram kutlamaları ise bitmek bilmezdi. Çünkü dede, babaanne, amcalar, kuzenler toplam 28 kişi bir araya gelirdi.

  TORNA TESVİYEDEN BİLKENT’E

  Ortaç Kocamustafapaşa İlkokulu’nu bitirdikten sonra 11 yaşında Suadiye’ye taşındılar. O da Suadiye Ortaokulu’na başladı.

  Cumartesi günleri, babasının Bayrampaşa’daki atölyesine giderdi. Çok çalıştırırdı babası onu, hem işi öğretirdi hem de tuvaletleri temizletirdi. Bir gün babasının işinin başına geçeceğini hesap ederek işi enine boyuna öğrenmesi gerektiğini düşündü ve meslek okulunun torna tesviye bölümüne girdi. Mezun olduktan sonra iki sene babasının yanında çalıştı fakat çok mutsuzdu. Bu iş ona göre değildi, yapamıyordu. Bir anda bıraktı. Suadiye’de daha çok ev hanımlarının rağbet ettiği bir İngilizce kursuna yazıldı. 6 ayda öğrendiği İngilizce’yle Bilkent Üniversitesi Amerikan Filolojisini kazandı. Aslında Boğaziçi’ni de kazanmıştı ama uzak olmak için Ankara’yı tercih etti.

  Bu durum, babasıyla arasını açmadı hiç. Hatta hazırlığı bitirdiği sene babası ona sürpriz yapıp Doğan marka bir araba bile hediye etmişti. Fakat Ortaç Bilkent’i de bitiremedi. İşten sıkıldığı kadar okuldan da sıkılmıştı. O yüzden yeni edindiği DJ arkadaşlarıyla takılıyor, Avrupa seyahatlerine çıkıyordu. Sonuç olarak devamsızlıktan okuldan atıldı. Çantasını toplayıp, İstanbul’daki baba evine geri döndü.

  İLK ŞARKILARI COMMODORE 64’TE

  Radyoculuğu yapabileceğine inandı. Bir demo doldurdu ve 1991’de İstabul FM’de hemen işe başladı. Yeşil Ev adlı programında belediye başkanlarıyla röportajlar yapıp, halkın sıkıntılarını aktarıyordu. O kadar çok dinleniyordu ki bir keresinde Boğaz Köprüsü’nden geçerken kornayla protesto yapın demişti ve bütün taksiciler ona uymuştu.

  Daha sonra İstanbul FM’in açtığı Radyo 34’ün müdürü oldu. Bu sırada evdeki Commodore 64’ün tuşlarına basarak şarkılar yapıyordu. Karabiberim de öyle çıkmıştı zaten. Şarkıyı radyoda söylediğinin ertesi günü ise Raks’tan bir adam geldi kapıya ve onu şirkete götürdü. Koral Sarıtaş’la tanıştılar ve 16 gün sonra ilk albümü Aşk İçin piyasaya çıktı. Yıl 1994, satış rakamı 1.5 milyon.

  Bunda çok konuşulan İlknur Soydaş’ın oynadığı ve senaryosunu kendi yazdığı zeytinli Karabiberim klibinin de etkisi mutlaka vardır. İki yıl sonra Yaz Yağmuru albümü çıktı. Yine çok sattı.

  REINA’DA MOJITO İÇİLECEK ARKADAŞLAR

  1998’in Ekim ayında, tam da üçüncü albümü Gecelerin Adamı’nı çıkardığı ve Okan Bayülgen’in Zaga’da her cumartesi gecesi onunla Japon James Dean diye dalga geçtiği o dönemde askerlikten kaçmak için hile yaptığı iddiasıyla tutuklandı. Hem de Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konserinin hemen bitiminde, kuliste.

  12 gün İstanbul’da Davutpaşa’da, 54 gün de Mamak Cezaevi’nde yattı. Bunların sonunda mahkemeden beraat kararı çıktı, hatta askerliği 1 yıl daha tecil edildi. 1999 depreminin ardından bedelli askerlik yasası çıkınca da, bedelli askerlik yaptı.

  O zamanlar, bu hapishane olayını hayatının en kötü hadisesi, onu ziyarete gelen arkadaşlarının da en iyi arkadaşları olduğunu düşünmüştü. Şimdi fikri değişti. Bugün onların başına bir şey gelse kılı kıpırdamaz, örneğin bugünkü aklı olsa ne Ebru Gündeş’i ne de Mehmet Ali Erbil’i hastane kapılarında bekler. Televizyondan izler, içinden gelirse iki dua eder. Çünkü artık o arkadaşlarını sınıflandırmayı öğrendi. Reina’da bir kadeh mojito içilecekler ve omzuna yaslanıp ağlanabilecekler diye. O artık sadece omzuna yaslandıklarına koşuyor. Ve biz onları tanımıyoruz.

  1999’da çıkardığı dördüncü albümü Bilsem Ki’deki Asrın Hatası şarkısı, o yıl Etiler’deki barlarda en çok söylenen şarkı olmuş hatta milenyuma bu şarkıyla girilmişti.

  Bar demişken belirtmek gerek; Serdar Ortaç’ın bar kariyeri biraz karmaşık. Hayır, tabii ki de çok başarılı. Son 16 yıldır durmaksızın barlarda çalışıyor, yılda 300 gün, günde dört saat sahnede kalıyor. Kendi deyimiyle kitleleri peşinden sürükleyen, her dönemin en popüler adamı. Ama işin karmaşık kısmı, işte o kitleler içindeki karanlık isimler. Onlar ve vukuatları...

  Kendisinden 100 bin dolar haraç istediler, sahne aldığı Dalmaz Center’ın patronu Mehmet Dalmaz’ı kurşunladılar. Bu arada patronu Mehmet Dalmaz’la arası açıldı ve 8 yıldır çalıştığı Dalmaz Center’dan ayrıldı. Bu arada yeraltı dünyasından Sedat Şahin, onu istediği barda sahneye çıkarma girişimlerinde bulundu. Yani tehditlerle dolu telefon görüşmeleri yaptı. Royal Motors’un sahibinin oğlu Yılmaz Bektaş’ın ölümüyle sonlanan genç mafyaların kavgası da yine onun sahneye çıktığı diğer bir bar olan La Scala’da başlamıştı.

  Bunların hiçbiri onun suçu değil elbette. Zaten o sahnedeyken sadece söylediği şarkıya kilitlenir ve önüne bir perde çeker. Ön masada biri birine kur mu yapmış, üst katta biri birini mi bıçaklamış, ilgilenmez. Şarkısını söyler, kulisine gider, duşunu alır, geceyi üstünden atar, çıkar ve gider.

  KUMARDA 2,3,4 MİLYON DOLAR FİLAN KAYBETTİ

  Bu dönemde içindeki büyük kumarbaz uyandı. Masaya oturuyor, ciddi paralar kaybediyordu. Ciddi paradan kasıt iki, üç, dört milyon dolar filan. Fakat şimdi kendini tedavi etti. Ona göre bu işe nasıl bulaştıysan öyle kurtarabiliyorsun. Şu anda her ay, en az 3-4 kere büyük casinoları olan otellerde sahneye çıkıyor ama artık kumara el sürmüyor. Örneğin Avrupa’daysa, fotoğraf makinesini alıp dışarı çıkıyor. Bina resimleri çekiyor.

  2001’de diğer sanatçılara verdiği şarkılardan oluşan Sahibinin Sesi, 2002’de Okyanus ve 2004’de Çakra albümleri yayınlandı. O sıralarda yöneltilen, "Siz beste fabrikası mısınız?", "Nereden ilham alıyorsunuz?" gibi sorulara "Valla 5 dakikada tuvalette çıkarıyorum. Bu boğaza bakan öküz bile ilham alır" şeklinde cevaplar verdi. Bu cevapların insanlara neden bu kadar acayip geldiğini de bir türlü anlamadı. Acaba kendileri yapamadıkları ve onu kıskandıkları için mi sinir oluyorlar?

  Belki o ultra hızlı düşünen, çok zeki bir adam. Olamaz mı yani? Onun şarkılarının bir formülü yok, yalnız o dünyadaki trendleri yakından takip ediyor. Müzik piyasasının ibresi hip hop ve R&B’den yana döndü, o da ona uydu. Mesela bu son yaptığı albüm, ona göre sadece Türkçe olması itibariyle MTV veya VH1’da klipleri dönen yabancı şarkılardan farklı. Yoksa ha 50 Cent, Beyonce, ha Serdar Ortaç.

  AŞK SADECE ÇARESİZLERİN İŞİ

  Serdar Ortaç, hayatında üç kere aşık oldu. İlki, 18 yaşındayken. İlişkisi 11 ay sürmüştü. Suadiye’den küçük bir tekneyle Adalar’a doğru açılırlardı. Sonra 1999’da o sırada asistanı olan bir kadına aşık oldu. Bir de 2-3 ay birlikte olduğu bir mankene. Bu ilişkileri uzun sürmedi çünkü o çok bencil bir adam. Bunu açıkça söylüyor. Onun araba koltuğunu, kahvaltısını, kanepesini, odasını paylaşacak birini istemiyor hayatında. Hiç tanımadığı, onun kanından olmayan, bir anda bir rüzgar ve elektrikle onu hayal dünyasına sürükleyecek bir kadını hayatının hiçbir objesinden daha üstün göremez. O herkesten önce kendisini seviyor. Arkadaşlarına bakıyor, bir kız için ölüp bitiyorlar, hayatlarını altüst ediyorlar. Bu çok komik! Onlar gibi mi olsun yani?

  Cumartesilerini Reina’ya, pazarlarını sinemaya, perşembe günlerini ancak izin alarak erkek arkadaşlarıyla çıkmaya, çarşamba gecelerini niye o kıza baktın diye kavgaya, salı günlerini de niye o eteği giydin diye tokada mı ayırsın? Böyle sıradan bir hayat ona ne verebilir ki? O zaman Serdar Ortaç olamaz ki! Böyle diyor...

  Ona göre aşk, çaresizler için. Onun bugünkü en büyük orgazmı Yürek Haini adlı şarkısının beğenilmesi ya da katıldığı bir TV programının reytinglerinin tavana vurması. Bunun yerini ne bir dudak ne bir ten ne de bir kalp tutabilir. Onu sadece başarı mutlu edebilir. Sahneye çıkarsın. Spotlar yanar. Dansözle başlarsın. Babalar gibi şarkını söylersin. Kralsın. Bitti.
  Serdar Ortaç’ın tam bir süt çocuğu olduğunu biliyor musunuz?
  Evet… Serdar cilt güzelliğini süte borçluymuş. Çocukluk yıllarından beri sabah kalkıp süten, akşam yatarken süt içen Serdar, kendisine süt çocuğu diyenlere de hiç mi hiç kızmazmış…
   
 3. gö_kay

  gö_kay New Member

  Mesajlar:
  6.737
  Aldığı Beğeni:
  222
  Ödül Puanları:
  0
  beni üye yapın
   
 4. gö_kay

  gö_kay New Member

  Mesajlar:
  6.737
  Aldığı Beğeni:
  222
  Ödül Puanları:
  0
  ilk üye ben olmak isiyom baktım hiç resim yok bari ben ekliyeyim dedimmm

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Last edited: 6 Ocak 2008
 5. gö_kay

  gö_kay New Member

  Mesajlar:
  6.737
  Aldığı Beğeni:
  222
  Ödül Puanları:
  0
  eeee açtığın fAna hiç bakmıyon
   
 6. sanal baskan

  sanal baskan VoePRO

  Mesajlar:
  1.899
  Aldığı Beğeni:
  135
  Ödül Puanları:
  63
  evet hiç bakmıyon fana irde üye listesi fln yap yani
   
 7. murathan-01

  murathan-01 New Member

  Mesajlar:
  19
  Aldığı Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Cevap: Serdar OrtaÇ Fan Clubunu AÇiommm ArkadaŞlar

  arkadaşlar benide ekleyin zaten serdar ortaç'ın resmi sitesinde takılanlar varsa beni bili murathan orda adım elimde tüm albümleri mevcut 30 mesaj'ı geçince çok nadir bulunan resimlerinide eklerim buraya
   
 8. burcak ortac

  burcak ortac New Member

  Mesajlar:
  4
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: Serdar OrtaÇ Fan Clubunu AÇiommm ArkadaŞlar

  vefasızlar alimi degil canım candan dostlar burası
   
 9. Kurt Cobain

  Kurt Cobain New Member

  Mesajlar:
  7.509
  Aldığı Beğeni:
  285
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Serdar OrtaÇ Fan Clubunu AÇiommm ArkadaŞlar

  Arkadaşlar biriniz clubun başkanı olun .
  Üye listesini hazırlayın .
  Ben güncelliyim ilk sayfada .
   
 10. grasshopper

  grasshopper ♥f€n€r!m♥

  Mesajlar:
  905
  Aldığı Beğeni:
  25
  Ödül Puanları:
  28
  Cevap: Serdar OrtaÇ Fan Clubunu AÇiommm ArkadaŞlar

  bu aralar çok güzel şarkılar yapıyor
   
 11. Misafir

  Misafir Misafir

  Cevap: Serdar OrtaÇ Fan Clubunu AÇiommm ArkadaŞlar

  ben serdarı çok beyeniyorum mükemmel bir insan ölüyorum onun hayata her zaman kazanmasını ve mükemmel bir hayat sürmesi onu birkere görmek ve ona dokunabilmek için neleri vermezdim
   

Sayfayı Paylaş