Sigara bıraktıktan ne kadar sonra canın çekmez

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve Misafir tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. Esmes

Esmes Misafir

Sigarayı nikotin sakızı ile önce alışkanlıktan sonra nikotin azaltarak sakizdan seklinde bırakacağım çünkü yirmi yıllık alışkanlığın hamileyken daha hamile oldugumu hiç dusunmezken kendiliğinden tiksinerek bıraktım.cocuk altı aylıkken hiç bırakma misin gibi başladım.fakat şimdi sigaranın sorunları çok büyük bırakıyorum çünkü mecburum hızlı taçlandırdı ve yüzümde çizgi siğil çıktı nikotin sakizi iyiki varsın

2. noyan han

noyan han Misafir

KARDEŞ TAMAMEN HAKLISIN BİRDE ŞUNU DÜŞÜNDÜM BENDE 20 SENELİK GÜNDE EN AZ 2 paket içen birisi olarak.. zamanımızın günde yaklaşık 3 saatini alıyordu yani hesapla bi bizim için bi meşgaleymiş .. o zamanı arıyoda olabiliriz nikotin eksikliği yanında... valla bende sağlık hariç başka hiç bi sebeple bırakmazdım.. sağlığıma zararı olmasın paketine 50 tl veririm şu an... o kadar yani... ama kararlıyım başlamaycağım çünkü artık nefes almam eskisi gibi dil hissediyorum.. yaş 44 ...

3. noyan han

noyan han Misafir

4. Akıntoprak

Akıntoprak New Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    İradene bağlı aklına getirmemeye çalış.

5. Alixpressooo

Alixpressooo Misafir

Ben de bırakalı 44 gün oldu. 7 kasım 2016 da bıraktım. İlk 10 gün hiç içmedim. Ondan sonra arada bir içmeye başladım. Arada bir dediğim haftada 1 veya iki üç günde 1 sigara. Yani son 44 gün içinde toplam 15 tane içmemişimdir. Normalde günde ortalama 10 tane içiyordum. Hala canım çekiyor. Ama artık kurtuldum diyebilirim.

6. firstday

firstday Misafir

Faydalı birşey olsa kimse para verip almaz bu illeti. daha önce 11 ay kadar bıraktım. tekrar başladım. bugün tekrar bırakmaya karar verdim ve 14 saattir içmedim. ama aklımın bir köşesinde duruyor. burdaki yorumlarda ve eski tecrübelerime göre 1 hafta sonra sigarasızlığa alışılıyor. 1 ay sonra akla gelse bile içmesemde olur diyorsun. 3 ay sonra keşke içmeseymişim onceden diyorsun. 6 ay sonra önceden ben sigara mı içiyordum gibi dusunuyorsun ama canın çok sıkıldığında aklına ilk gelen şey de hep sigara.

7. aycan kuru

aycan kuru Misafir

Selam arkadaşlar 2015 haziran ayında kız arkadaşımdan ayrıldıgım için tekrar başladığım sigarayı 3 gün önce bıraktım. Yani 3 gündür içmiyorum canım hala çok istiyor. Ama daha öncede 3 sene bırakmıştım. Bu tecrübeyle sabretmeye devam hepberaber.

8. Tiryakiydi

Tiryakiydi Misafir

arkadaşlar, 13 yaşında(1997) başladığım sigaraya 16 yaşında tam bir tiryaki olarak devam ettim. 45 dakikalık dersleri tamamlayamadığım oldu. 2013 yılında hiç aklımda yok iken ve günlük üç paket kısa parlament içerken eşimin Doğum gününde bırakma kararı aldım. 2 mart 2013 23:50 de son sigaramı yaktım ve yurt dışında olduğum için eşimi görüntülü arayıp söndüreceğim bu son sigara senin Doğum günü hediyen dedim. O gün büyük ihtimal ile eşim bana inanmadı ama tam 4 yıl olmak üzere. Size önerim bir anda bırakın, arkadaşınız ile bırakırsanız çok etkili oluyor, bıraktıktan sonra az yiyin, bol sıvı tüketin ve hemen spora başlamayın. Unutmayın sigara ölümdür. Hayat kalitesinin çok düşmesidir. Maddi boyutunu geçiyorum. 6 ay kadar rüyalarınızda sık sık sigara içtiğinizi göreceksiniz, geçiyor. Çok güçsüz olduğunuz içeceğim diyeceğiniz zamanlar olacak, geçiyor. İradeli olun içmeyeceğim deyin ve kriz anlarında ortam değiştirip sıvı tüketin ama çay kahve değil. Soda, ayran, su. Dişlerinizi sürekli fırçalayın.

Kader Katibi bunu beğendi.
  9. Nazilik

Nazilik New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Araf 157. Ayette belirtilmiştir. Pis şeylerin haram size haram kılındığını bunu dile getirebiliriz sigara kullanmak kesin olarak haram kalındığını düşünebiliriz

10. özdemirrrr

özdemirrrr Misafir

bende sigara içmekten nefret ederim çok bırakıp başlamışlığım oldu.Benim ortamımda sigara içilmesin benim canım çekmiyor amam biri yanında içsin 2 sene bıraktıktan sonra gine içerim

11. sinan--

sinan-- Misafir

Ben liseye başladığım gün cebime paket koydum. Yaklaşık 16 yıl bilfiil günde en az 1 paket ( bazen 2 ) içtim. Arada sadece 3 aylık bırakma dönemim oldu ama yine başladım. 31.08.2013'de bir daha bırakmayı denedim ve 3,5 yıldır içmiyorum. Unuttum mu sigarayı? Hayır. Canım istemiyor mu? Hayır. Keşke evet diyebilsem. Hala başlayacağım korkusu yaşıyorum ve hala unutamadım sigarayı. Rüyalarıma bile giriyor. Anlayacağınız zor iş, hem de çok zor...

12. Fatih...

Fatih... Misafir

Arkadaşlar merhaba. En son 18 temmuz 2016 da yazmışım. üzerindensen neredeyse 1 yıl geçmiş. neredeyse 19 ay oldu tek bir tane bile içmedim. artık neredeyse aklıma gelmiyor. bazen canım istiyor tabi ama kendime hakim olabiliyorum. çok mutluyum. yaklaşık 9 bin lira para cepte kaldı. sağlık, sıhhat çok şükür hiç içmeyen biri gibi. Hali sahada at gibi koşuyor, dağı taşı bana mısın demeden tırmanıyorum. Bıraktığınızda ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz. Bırakın, maddi manevi farkı görün. Allah bırakma konusunda yardımcınız olsun inşallah:)

13. Fatih...

Fatih... Misafir

Yalnız bırakmak isteyenler için hiç hoş bir yorum olmamış.

14. Tiyakiama

Tiyakiama Misafir

Peki ramazan sonrası yeme içme normale dönünce sigara içme isteğinizde bir değişiklik oldu mu?

15. Elazığ

Elazığ Misafir

28 yasindayim tam olarak 15 yaşından beri günde ortalama 2 paket sigara içiyorum. Eşimde kullanıyor o da günde bir paket içiyor. Bir gün yurtdışından döndüğüm gece evde sigara içerken eşimle bir daha içmeme kararı aldık ve tam bügün 45 gün oldu bir tane bile içmedik. 45 gün olmasına rağmen gün içerisinde biR yada en fazla iki sefer sigara içme isteği geliyor o süreleri zor atlatmaya başladım kilo da almadım. Bugün itibariyle 3 paketten 36*45=1620 tl cebimize kaldı bu parayı normalde durumum yok diye gelir durumu düşük olan ailelere yardım etmezken yarın götürüp dağıtacağım 4 5 aileye..inşallah bir daha içmeyeceğim sigara illetini. Bir gün doktor acilen bırak diyecek zaten o yüzden doktor demeden bırakmak lazım.

Kader Katibi bunu beğendi.
  16. Guest2349

Guest2349 Misafir

17. Guest2349

Guest2349 Misafir

Konuyu dagitmiyor.1 yil gibi bir süre içip birakmak isteyenlere yol gösteriyor.ben çok yararlandim,zira cok umutsuzdum.herkese saglikli gunler.

Sayfayı Paylaş