Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

Konusu 'Hobileriniz' forumundadır ve h3LL_s3xY tarafından 18 Kasım 2006 başlatılmıştır.

 1. h3LL_s3xY

  h3LL_s3xY Well-Known Member

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  5.234
  Aldığı Beğeni:
  252
  Ödül Puanları:
  83
  Kes-Birleştir

  Bir diğer basit ama etkili oyun. Bol bol pratik yapmadan gösteriyi denemeyin... Yaklaşık 20cm uzunluğunda bir ipe ihtiyacınız var. İpi sol elinizde tutun. İpin alt ucunu sağ elinizle alın ve sol baş ve işaret parmaklarınızın arasında tutarak bir halka oluşmasını sağlayın. Sağ elinizle ipi izleyici tarafındaki orta noktasından tutup sol elinizin arkasına doğru götürün. Halkanın ortasını avucunuza doğru götürürken, sol avucunuzu siper edip, baş parmağınızla ipin avucunuza yakın bölümüne takın ve çekin. Yapmak istediğimiz, ipin avucunuza yakın kısımından ikinci bir halka oluşturmak. İzleyici biraz önce sol elinize doğru götürdüğünüz halkanın orta kısmını sol elinizde tutuyormuşsunuz zannedecektir. Oysa gerçek orta kısım avuçta saklı, elin üstünden görünen kısım sahte orta noktadır. Sahte orta kısım kesilecek "kısa" ip parçasıdır. Halkayı kesin ya da izleyicilerden birine kestirin. Şimdi yeni kesilmiş uçları tutarken diğer "sağlam" uçları sallandırın. Burada hilenin fark edilmemesi için özen göstermeniz gerekir. Kesik uçları düğümleyin ve "ipi eski haline getirdiğinizi" söyleyin. İzleyiciler başaramadığınızı söyleyip gülerken, ipi iki elinizle yumak haline getirin. Düğümlü kısa parçayı bir elinizde gizlerken diğer elinizle uzun parçanın bir ucundan tutun ve ipi sallandırın. Şimdi başardınız...
  Ceviz Kabuğu

  Etki: Üç adet yarım ceviz kabuğunun altına beyaz boncuk konur. Kabuklar masa üzerinde sürülerek yerleri değiştirilir. İzleyici hangi kabuğu seçerse seçsin boncuğu bulamaz.

  Yöntem: Bu oyunun hilesi kabuklardadır. Kabukların arka kısmı traşlanmıştır. Kabuk boncuk üzerine konurken ileri itilerek traşlanmış kısımdan geriye çıkması sağlanır. Bu hareket sırasında işaret, orta ve yüzük parmakları kabuğun önünde, baş ve küçük parmaklar da geride tutulur. Kabuk altından çıkan boncuk baş ve küçük parmak tarafından kavranırken, diğer üç parmak da bu hareketin gizlenmesini sağlar.  Kırılan kürdan

  Etki: Masanın üzerine bir mendil serilir ve ortasına bir kürdan konur. Mendil, kürdan içeride kalacak şekilde katlanır. İzleyiciden kürdanı kırması istenir. Kürdanın çıtırtısı duyulduktan sonra sihibaz bir iki sihirli el hareketi yapar ve bir kaç sihirli söz söyler. Mendil açıldığında kürdanın sapasağlam olduğu görülür.

  Gereçler: Kenarları yarım santim kadar katlanmış ve dikilmiş bir mendil ve 2 adet kürdan.

  Hazırlık: Hazırlık aşamasında kürdanlardan biri mendilin kenarındaki dikilmiş kısıma batırılarak saklanır. Hangi kenarda saklandığını unutmamanız önerilir. Kırılacak olan kürdan işte bu mendil kenarına saklanmış olan kürdandır. Bundan sonra oyun sunulmaya hazırdır.

  Yöntem: Mendilin her iki yüzünü izleyicilere gösterin. Tekrar hatırlatalım, kürdanın hangi kenarda olduğunu sakın unutmayın. Diğer kürdanı mendilin ortasına yerleştirin. Daha sonra dört kenarın kürdanın üzerinden aşırılıp karşı köşeye gelecek şekilde mendili katlayın. Gizli kürdanın olduğu kenardan kavrayıp mendili izleyiciye uzatın ve kürdanı kırmasını isteyin. Katlanmış mendili açmadan başka izleyicilerin kırık kürdanı kontrol etmesine izin verebilirsiniz. Sihirli hareketlerden sonra mendili açtığınızda ortaya çıkacak olan izleyicinin elini bile sürmediği sağlam kürdan olacaktır.

  BARDAKTA KAYBOLAN SİHİRLİ PARA

  İşte size arkadaşlarınıza yapabileceğiniz son derece güzel bir sihirbazlık numarası.Yalnız bu oyun için birkaç malzemeye ihtiyacımız var.İlk olarak hemen bir gözlükçüye gidip, metal bir 250 binlira büyüklüğünde yuvarlak bir cam kestirmeniz lazım.İkinci ihtiyaç duyabileceğiniz bir mendil ve son olarak bir 250 bin lira.Bütün malzemeyi toplayıp hazır olduğunda bu numarayı yapabilirsiniz.

  Oyunumuz , metal bir parayı bir bardak su içinde kaybetmek.Bu oyunu yapabilmek için önce malzemelerimizi hazırlıyoruz.Malzemelerimizi hazırlarken kestirdiğimiz camı kimsenin görmemesine özellikle dikkat etmeliyiz.Çünkü bu cam parçası oyunumuzun en önemli parçası.En iyisi bu cam parçasını sağ cebinize koyun.

  İşte şovumuza başlıyoruz.Su dolu bir bardak alarak bir masanın üstüne koyun ve arkadaşınızdan kaybetmek üzere metal bir 250 binlira isteyin.Arkadaşınızın üzerinde olmaması ihtimaline karşı bu metal parayı yanınızda taşımanızda yarar var.250 bin lirayı arkadaşınıza iyice kontrol ettirin.Arkadaşınız metal parayı kontrol ederken sizde pantalon cebindeki cam parçasını kimseye göstermeden avucunuzun içinde saklayın.Arkadaşınız kontrolünü bitirdikten sonra metal parayı ondan alın ve kalın bir mendilin ortasına koyun.Mendili ters çevirin ve işte en önemli nokta.Mendili ters çevirirken metal parayı avucunuza saklayıp, metal paranın yerine , avucunuzda sakladığınız cam parçasını yerleştirin.Mendilin üstünden cam parçasını sıkıca tutun.Bu çıkıntı aynı metal paranın verdiği izlenimi verecektir.Mendilin üstünden cam parçasını arkadaşınıza tutturun.Arkadaşınız metal paranın hala mendilin içinde olduğuna emin olacaktır.Şimdi son bölümü yapabilirsiniz.Mendilin eteklerini su dolu bardağın etrafına çadır gibi yerleştirin ve arkadaşınıza parayı bırakmasın söyleyin.Arkadaşınızın metal para sandığı cam parçası aynı metal paranın çıkardığı çınlamayla su bardağının içine düşecektir.

  Oyununuzun finalinin etkili olması için mendili açmadan arkadaşınıza metal paranın nerede olduğunu sorun.Arkadaşınız kendinden emin bir biçimde bardağın içinde olduğunu söyleyecektir.Mendili açmadan avucunuzda sakladığınız parayı sanki arkadaşınızın kulağının arkasından çıkarıyormuş gibi yapıp ona peki bu ne diye sorun ve mendili açın.Su dolu bardağın içindeki görülmeyeceği için arkadaşınız bu durum karşısında ne yapacağını şaşıracak ve sizin büyük bir sihirbaz olduğunuzu kabul edecektir.

  GAZETE KAĞIDINDAN PARA YAPMAK

  İşte size muhteşem bir oyun. Bu oyunu başarıyla gerçekleştirdiğinizde sizi seyredenler bu oyunun sırrını öğrenmek için peşinizden koşacaklar. Kullanılan malzemeler son derece basit olduğundan bu oyunu her yerde yapmak mümkün. Bu oyunu iyi öğrenmeniz her türlü arkadaş ortamında sizi aranılan biri yapacaktır. Ancak dikkat bu oyunda kibrit kullanılarak kağıt yakılacağından 18 yaşından küçük sihirbaz adaylarının yapmamasında yarar vardır. Bu ikazımıza uyacağınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Oyunumuz aslında çok basit. Kağıt para büyüklüğünde kesilmiş bir kağıdı ellerimizin tamamen boş olduğunu gösterip, kollarımızı sıvadıktan sonra kibritle tutuşturuyoruz ve külleri avucumuz içinde ovalarken birden bire 20 milyon liraya dönüştürüyoruz. Nasıl, çok güzel değil mi? Hele geçim sıkıntısı çekilen bu günlerde. Bu nedenle anlatacaklarımızı dikkatle dinleyip oyunumuzu bir an önce öğrenin.

  Oyunumuz için daha önce de söylediğimiz gibi son derece basit malzemelere ihtiyacımız var. Para büyüklüğünde kesilmiş gazete kağıdı, 20 milyon liralık bir banknot ve bir kibrit kutusu.

  Gelelim oyunumuzun nasıl yapıldığına. Önce kibrit kutusunu yarım açıyorsunuz. Daha sonra elimizdeki 20 milyonu kibrit kutusunun açılan tarafının arkasındaki boşluğa sığacak biçimde katlıyor ve bu boşluğa kağıt parayı yerleştiriyorsunuz. Bu işlemi tamamladıktan sonra kibrit kutusunun paranın saklandığı kısmını size bakacak şekilde masaya bırakıyorsunuz. Artık oyuna başlayabilirsiniz.

  Sıra geldi gösteri kısmına. Numarayı yapmadan önce ellerinizin boş olduğunu izleyicilere gösteriyor ve hatta kollarımızı sıvayarak iyice emin olmalarını sağlıyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra para büyüklüğünde kestiğiniz gazete kağıdını elinize alıp külah biçiminde kıvırıyorsunuz. Geldik en önemli kısıma. Oyununuzun başarılı olması için bu bölümü defalarca kendi kendinize çalışmanız lazım. Bu bölümde yapacağınız en ufak hata oyununuzun başarısız olmasına yol açacaktır. Masanın üstündeki kibrit kutusunu elinize alıyor ve açık kısmından bir kibrit alıp külah haline getirdiğiniz gazete kağıdını tutuşturuyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra kutuyu kapatırken gizli bölüme saklanmış olan 20 milyonluk banknot avucunuza düşecektir. Artık kibrit kutusunun görevi tamamlanmıştır.

  Onu masanın üstüne atabilirsiniz. Artık külahın yanıp kül olmasını beklemekten başka yapacağınız bir şey kalmadı. Külah söndükten sonra külünden bir parça alın ve sihirli sözcüklerinizi söyleyerek külü ovuşturmaya başlayın. Bu hareketin devamında daha önce kibrit kutusundan avucunuza düşürdüğünüz katlı parayı artistik hareketlerle açarak seyircinize gösterin. Bu bölümü de başarılı yapmak istiyorsanız önce ayna karşısında kendi kendinize çalışmanız zorunludur. Ne kadar çok çalışırsanız, mükemmel hareketlere o kadar çok yaklaşırsınız. İllüzyon sanatı, bir takım küçük hilelerin mükemmel hareketlerle yapılmasına dayanır. Bunu unutmayın.
   
 2. osssgur

  osssgur Member

  Mesajlar:
  226
  Aldığı Beğeni:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  saol emege saygı
   
 3. +?в%[єя]к^e--)

  +?в%[єя]к^e--) Member

  Mesajlar:
  74
  Aldığı Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  ben hep böyle şeyler yapmak istedim ama hiç beceremiyorum :D
   
 4. Misafir

  Misafir Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  Eline sağlık kardeş
   
 5. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  yaptım herkez hayran kaldı
   
 6. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  daha kolay olsaymış iyi olurmuş bu kadar zor olacağını düşünmemiştim ama güzel yapmış
   
 7. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  çok güzel olmuş yalnız başka numarada gösterin
   
 8. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  saoL aga ...
   
 9. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  neden olmuyor bu şey cok zor yadım edin?
   
 10. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  denemek lazım el becerisi ister bende tiyatro yu çok becerrim ama müzk söleyemem ama çalgı aletleriyle aram iyiydir bir ara denicem paylaşım için saolun.
   
 11. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  kardeş sogol emege saygı ::::
   
 12. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  hakketen süper ve zevkle yaptım...
   
 13. dag039

  dag039 New Member

  Mesajlar:
  491
  Aldığı Beğeni:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  Tesekkurler
   
 14. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  ya süper denedim ceviz kabuğunu
   
 15. hepgele

  hepgele New Member

  Mesajlar:
  11
  Aldığı Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  mege saygı çok güzel:D
   
 16. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  hımm güzel sihirbazlık bu tüm sihirbazı yapana helal olsun
   
 17. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  ben kürdan meselesini yaptım çoqq basit deneyin bence :D
   
 18. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  sağol kardeş daha denemedim ama yapıcacm
   
 19. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  Çok saçma bence i site bişey paylaşmış hepsi aynısını yapmıs bu kadar kolay yhani ...
   
 20. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Sihir ve Sihirbazlık(cok kolay)

  vay arkadaş bunu yapmak icin calışmak lazım :) ama süper bir numara :D
   

Sayfayı Paylaş