[ Sinema Önerileriniz ]

Konusu 'Sinema' forumundadır ve ۰ĸєηji_вατusλγ tarafından 26 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. υмяυм∂ışı ...

υмяυм∂ışı ... кαуıтѕız υує!

Aldığı Beğeni:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: [ Sinema Önerileriniz ]

Yuksek ihtimal izlemeyen yoktur ben dun ızledım bu fılmı baya gec oldugu ıcın uzuldum. Truman show ... gercekten guzel bır fılmdı kurgusu degısık sıkmayan hem gulduren hem dusunduren hem ıc burkan bır filmdi. Başrol:Jim carrey

2. MANDAL

MANDAL Misafir

Jane Eyre

On yaşında öksüz kalan, babasını da öldü bilen Jane Eyre, kendisine köle gibi davranan halası tarafından yoksul kızların gittiği katı disiplinli bir yatılı okula gönderilir. On yıl kadar kaldığı bu okula sonunda öğretmen olur. Bir süre sonra da Edward Rochester’ın malikânesinde mürebbiyelik yapmaya başlar. Jane, giderek hayal bile edemeyeceği zorluklar ve acılar yaşayacak, beş parasız ve evsiz barksız kalacak, erkeklerin egemenliğindeki bir dünyada bir kadının tek başına ayakta kalabileceğini kanıtlamak için savaşacaktır.

3. omerselman

omerselman New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

şirinleri izledim tavsiye ederim

4. kryptonite

kryptonite Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Colombiana'yı tavsiye ederim ben :) Güzel bir intikam filmi, üstelik yarın da açıkhavadaymış cinecity'de. Koşun koşun koşun. Cinecity Açık Hava Sineması

5. miletos

miletos Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    18

Tavsiyene uyduk gittik açık havaya :) Biz de A Little Bit Of Heaven izledik, ben de tavsiye ederim ama açık havadaki haliyle :)

6. kryptonite

kryptonite Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Rica ederim biz de her hafta gidiyoruz nerdeyse :) Bu haftasonu da bir öngösterim var Woody Allen yine bir başyapıta imza atmış gibi Midnight in Paris ile..

7. m@tild@

m@tild@ Member

Aldığı Beğeni:
    7
    Ödül Puanları:
    8
  8. miletos

miletos Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    18

Ben bu takip ediyorum her hafta yeni filmlerden haberdar olmanın en güzel yolu :)

Last edited by a moderator: 11 Ekim 2011
  9. ocean258

ocean258 Active Member

Aldığı Beğeni:
    15
    Ödül Puanları:
    38

Seven
    Üçkağıtçılar
    Sıkıysa yakala
    Limit yok
    Hangover 1-2
    Not Defteri
    Her tarzdan bırseyler yazmaya calıstım ama bunlar kesınlıkle ızlenmesı gereken fılmler ızlemedıgınız varsa aranızda kesınlıkle bakın derım..

10. haticeasln

haticeasln Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    18

Ben bunların hiç birini izlemedim, ama merak ettim bu hafta sonu izlerim :)

11. kebelekk

kebelekk Banlandı

Aldığı Beğeni:
    40
    Ödül Puanları:
    0

my name is khan´i tek gecerim :cool:

12. leolina

leolina Active Member

Aldığı Beğeni:
    46
    Ödül Puanları:
    28

25gcqch.jpg

Siz forumdaki arkadaşlarıma nacizane önerebileceğim bir film Sucker Punch.

Her ne kadar IMDB puanı şimdilik 6.3 olsa da daha fazla puanı hak ettiğini söyleyebilirim.

Film özeti olması amacıyla filmi şöyle anlatabilirim:
    Annesi öldükten sonra üvey babası ve küçük kız kardeşi ile aynı evde kalmış olan "Baby" Üvey babasının tacizine uğrar, ona karşı koyar ve odasına kitlenir. Üvey baba küçük kardeşin odasına yöneldiğinde ise pencereden atlar ve ev girer, üvey babanın silahıyla, adamı vurmaya kalkar ama sapık üvey baba yerine yanlışlıkla kız kardeşini vurur. Bunun ardından bir akıl hastahanesine yatırılır ve anneden kalan büyük servette üvey zavallıya kalmış olur.
    Olay bundan sonra kopar, akıl hastahanesinde fantastik bir macera başlar hedef ise buradan kurtulup özgürlüğe tekrardan kavuşmaktır.

Tüm bu aksiyon enfes görüntüler, mükemmel geçişler ve inanılmaz güzel özel efektlerle birleştirildiğindeyse ortaya muazzam güzel sahneler ve güzel bir izleme doyumu çıkıyor.
    Tüm bunların yanında film müzikler ide dehşet ötesi güzel olmuş, daha önceden var olan müziklerin tekrardan yorumlanması ile oluşturulan film müzikleri hem kendi içerisinde mükemmel hemde film uyumu harika. Filmdeki görsel akış ve müzik altyapı çok harika oturtulmuş.

Fantastik- Bilim Kurgu gibi görünse de bunların yanında psikoloji ve dramayı da ele alan film, bence gayet başarılı olmuş. Yönetmenliğini Zack Snyder'in üstlendiği film, video klip estetiğindeki stilize görsel atmosferi ve genç oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Bunu söylüyorum çünkü görsel ziyafetin ve enfes müzik altyapısının yanında, oyuncuların kendisi ve kıyafetleri ile de izleyicilerin erkek kısmına gerçekten hitap eden bir yanı var filmin.
    Film gerçekten izleyici şaşırtıyor bunu da söylemeliyim, yani bir bakıyorsunuz akıl hastahanesindesiniz bir bakıyorsunuz dans kulübünde yada kadrajda tatlı bir kız varken kamera kendi etrafında bir dönüyor hop kadraja zombi naziler girmiş, ama her nasılsa insana bu kadarı da pes dedirttirmiyor.
    Aklı dengesi bozulan bir kızın fantazi dünyasını bize sunan film, ani aksiyonel geçişleri ile her nekadar bizi şaşırtsa ve de haydaa bu nereden çıktı dedirtse de gerçekten izlenilesi bir film.
    Bana göre sanatsal ve tatlı olmuş ben izledim beğendim size de tavsiye ederim. Hoş zaman geçirmeniz dileklerim ile :) ...

Bu arada esas kızın filmde ki adı Baby Doll :)

Not: Film gerçekten tropikal meyve tadında... :D

Last edited: 6 Aralık 2011
  13. Lé kATuVale

Lé kATuVale ALIKANKA007

• Bölüm Sorumlusu
    Aldığı Beğeni:
    578
    Ödül Puanları:
    113

Evet Sucker Punch Harika Üstü Bir Fİlm Gerçekten
    Sinema da izlemiştim Tavsiye ederim

14. S.S.

S.S. MüşkülpesenT

Aldığı Beğeni:
    146
    Ödül Puanları:
    63

01zamana_karsi_d.jpg [TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Yapım:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]2011 - ABD[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Tür:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]Bilim Kurgu, Gerilim,[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Süre:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik bordo, colspan: 2"]115 dakika[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Yönetmen:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]Andrew Niccol, [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Oyuncular:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Alex Pettyfer, Cillian Murphy, Olivia Wilde, Johnny Galecki, Matthew Bomer, Toby Hemingway, Rachel Roberts, Melissa Ordway, Christoph Sanders, Ethan Peck, Vincent Kartheiser, Collins Pennie, Jessica Parker Kennedy, Natalina Maggio, DeVaughn Nixon, Elena Satine, Matt Dickinson, Ernest Pierce, Zuleyka Silver, Katie Jo Menden, Aaron Lynch, Sterling Sulieman, Drew James, Andreas Wigand, August Emerson, Eduardo Tesoro, Adam Jamal Craig, Ray Santiago, Abhi Sinha, Trever O\'brien, Emma Fitzpatrick, [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Müzisyen :[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]Craig Armstrong, [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Görüntü Y.:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]Roger Deakins, Priscilla Elliott, Chris Farmer, [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Senaryo:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]Andrew Niccol, [/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Senaryo (Kitap):[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]-[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: detay_table_head, align: right"]Yapımcı:[/TD]
    [TD="class: detay_table_tr_icerik, colspan: 2"]Andrew Niccol, Debra James, Amy Israel, Marc Abraham, Eric Newman, Kristel Laiblin, [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]
    İnsanların yaşlanmayı durdurduğu yakın bir gelecekte geçecek olan filmde insanlar 25 yaşından sonra artık daha fazla yaşlanmayacağını ve ölümsüzlüğün sırrına erişildikten sonra yaşananları anlatan bir yapım " parası olanın sonsuza kadar yaşayabileceği bir dünyanın”. Filmde, zamanın altın değerinde olduğu bu yeni dünyada insanlar, ölümsüzlüğün peşinde koşarak hayatta kalma mücadelesine girerler. Bu nedenle, nüfus artışının son haddeye varmasıyla, yeni düzenlemelere girişen insanoğlunun hikâyesi filmde anlatılıyor.

Yorum: Uzun süredir izlediğim en özgün ve güzel bilim kurgu senaryosu. Gerilim her an tavan ve aksiyondan da nasibini almış bir film.. Zaman hiç bu kadar değerli olmamıştı. Bilim kurgu sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film
    . @
    romeo_ izlemediysen tavsiye ederim ama bilim kurgu sevmeyen bir adamsan sonra abi bu ne saçma film diye gelme bana :D

Last edited: 29 Şubat 2012
  15. komando_77

komando_77 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Kaptan America

16. redyellow

redyellow Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    423
    Ödül Puanları:
    83

Katılıyorum, izlemeyenler kaçırmasınlar.

17. haticeasln

haticeasln Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    18

Law Abiding Citizen.... izlemeyenler kesinlikle izlemeli....

18. webcam

webcam New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

İzliyelim bakalım

19. M_KemalinKızı

M_KemalinKızı Banlandı

Aldığı Beğeni:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Aranızda giden var mı bilmiyorum ama BATTLESHIP çok hoşuma gitmişti benim çocukluğumuzun da çok güzel bir oyunuydu hatırlayanlara=))

20. mahmud0571

mahmud0571 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadaşlar Geçenler de bir film izledim Gerçekten izlemenizi tavsiye ederim kesin izleyim.

My name is Khan

süper bir film

Sayfayı Paylaş