Sofimin Rüyası..

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve _yOLCUm_ tarafından 14 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. _yOLCUm_

_yOLCUm_ Member

Aldığı Beğeni:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Ben bu yazıyı okuduğumda çok etkilendim. yazının başlarından üzüntüden sonlarında ise verilen müjdeye ağlamıştım.burada bulunan sofiler için bi güzellik olur diye düşündüm...

Sofinin biri bir rüya görmüştür. Bu rüya öyle bir rüyadır ki Sultanımıza anlatmak ister ve Menzil’e gitmeye karar verir. Sofiyi SEYDA Hazretleri’nin huzuruna getirirler. Sultanımız buyurur: “Başına bir beyaz örtü örtün, rüyayı öyle anlatsın.” Sofi rüyayı anlatmaya başlar:

Rüyasında mahşer kurulmustur. Efendimiz s.a.v ümmetinin başındadır. Sağında dört büyük halife ve solunda Abdulbâki Hz yer almaktadir. Bütün sofiler bir aradadır. İki Cihan Serveri s.a.v. Abdulbâki Hz’ne dönerek:

“Ya Abdulbâki, ümmetmden cömert olanları topla, Hz. Ebûbekir’e teslim et” der. Sultanımız kalabalığın arasından sofileri teker teker seçer ve Hz. Ebûbekir Efendimize teslim eder. Efendimiz s.a.v buyurur:

“Ya Abdulbâki, ümmetimden cihadı sevenleri topla ve Hz. Ali’ye teslim et” der. Sultanımız sofilerin arasına girerek tek tek seçer ve Hz. Ali’ye teslim eder. Efendimiz s.a.v yine buyurur:

“Ya Abdulbâki, ümmetimden adâletli olanları topla ve Hz. Ömer’e teslim et” der. Yine Seyda Hz sofileri seçerek Hz. Ömer’e teslim eder. Efendimiz s.a.v tekrar buyurur:

“Ya Abdulbâki ümmetimden Kuran-i Kerim’i çok okumayı sevenleri topla Hz. Osman’a teslim et” der. Sultanımız seçerek sofileri Hz.Osman’a teslim eder.

Abdulbâki Hazretleri ağlamaktadir. Bir geriye kalan kalabalığa bakar, bir de halifelere teslim ettigi sofilere… Geriye kalanlar teslim edilenlerden kat kat fazladır. Sultanımız edebinden iki büklüm olur. Efendimiz Aleyhisselâtüvesselam’a gelerek:

“Ya RasulAllah, geriye hep çürük çarik sofiler kaldı, bunları ne yapayim?” der. Merhamet timsâli Efendimiz s.a.v. kollarını açarak: “YA ABDULBÂKI, TOPLA HEPSİNİ BANA GETİR” der. Rüyayi dinleyen sultanımızın gözleri dolar. Sofi ağlamaktan rüyayı zar zor anlatabilmiştir ve orada bulunan bütün sofiler de ağlamaya başlar. Sonra SULTÂNIMIZ söyle der:

“Bu rüyayı duyan sofi duymayan sofilere anlatsın.”..

Tüm sofilere müjdeler olsun.. Selam ve dua ile

Sayfayı Paylaş