SÜPER VİDEO HAZIRLAMA PROGRAMI ->>CyberLink PowerDirector [RESİMLİ ANLATIM]

Konusu 'Program Anlatım' forumundadır ve merthinyo tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. merthinyo

merthinyo ke$ke...-)

Aldığı Beğeni:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Başka forum sitesinde bulduğum bu programı çok beğendim paylaşmak istedim emek bana ait değildir yapanın emeğine sağlık çokda güzl anlatmış ilacıda araştırın bulursunuz arkadaşlar
    Tanıtım: Cyberlink bir video oluşturabilmek için yapacağınız işlem sayısını ve süresini azaltarak, yaratıcılığınızı konuşturmanıza olanak sağlıyor.Video işleme programları, yapacağınız işlemler için önemli bir zaman dilimine ihtiyaç duyar. Gereksiz harcayacağınız zaman, aslında yaratıcılığınızdan alıp götürür. Cyberlink bir video oluşturabilmek için yapacağınız işlem sayısını ve süresini azaltarak, yaratıcılığınızı konuşturmanıza olanak sağlıyor. Programın ana penceresinden altı farklı video işleme aracına ulaşılıyor. Magic Style, Magic Fix, Magic Clean, Magic Motion, Magic Music ve Magic Cut adlı bu araçlar, size farklı seçenekler sunarak, sorunsuz sonuç almanızı sağlıyor.

Üretici: CyberLink ? PowerDVD sales - Media Suite 8 Multimedia Software

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x690 ve 98KB.

Ben video üzerinde çalışmamı anlatacağım, fotoğraflar üzerinde de çalışabilirsiniz. Ben burada bir video, bir resim ve diğer aşamalarda da birer eklemeler yaptım, siz arka arkaya birkaç video, müzik, resim, efekler vb. ekleyebilirsiniz.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x675 ve 286KB.

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi benim eklemiş olduğum 1 video, 1 resim ve 2 müzik (2 müzik yerine kendi ses kaydınızı ekleyebilirsiniz) bulunmakta, siz isterseniz çalışmanıza bunlardan birini veya hepsini seçebilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü gibi bu kısımda renkler ile oynayabilirsiniz. Ben videonun eklediğim kısmına siyah beyaz bir görünüm verdim, tabi siz diğer renklenme ayarlarını seçebilirsiniz.

Yukarıda fotoğraf eklediğim kısma bir başka videoda ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz görünümü görüntü üzerinde istediğiniz noktaya sürükleyebilir, büyültüp küçültebilirsiniz.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x675 ve 293KB.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x675 ve 288KB.

Yukarıda anlattığım tüm eklemelerde eklemelerin başından veya sonundan tutarak istediğiniz kadar azaltıp, uzatabilirsiniz veya parça parça ekleyebilirsiniz. Bunlardan video ve ses uzantılı eklemeler başından veya sonundan yaptığımız azaltmalarda azalttığımız kısmı keser, eğer uzatmak istersek bunu yapamayız ancak yeniden ekleyebiliriz.

Bütün eklemelerimiz bittikten sonra eğer alt alta birçok ses eklediysek bunların birbirine karışmamasını istiyorsak alttaki resimde görünen kısma tıklayarak ses ayarlarını yapabiliriz.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x674 ve 295KB.

Aşağıdaki kısımda üç kısımda bulunan sesin hangisinin nerede kısıp açacağımızı yapacağımız yerdir. Videonun neresinde hangi sesin olmasını istiyorsak videonun o kısmına gelip burayı açarak istediğimiz sesi açıp diğerlerini kısabiliriz veya hepsini açıp kısabiliriz.
    Buradan çıkmak için ise (X) işaretine tıklıyoruz.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x674 ve 112KB.

Bütün eklemelerimiz ve ayarlarımız bittikten sonra şimdi kayıt kısmına gelelim.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x676 ve 114KB.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x677 ve 101KB.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x678 ve 112KB.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x675 ve 112KB.

Yukarıdaki resimdeki kayıt yeri CyberLink programı kurulurken kendisi otomatik olarak “ C ”nin içine “MyWorks” klasörü oluşturuyor. Bu klasör program içerisinde ne tür kayıp (video kayıt etmek, videodan fotoğraf çekip kayıt etmek vb.) yaparsak yapalım kendisi otomatik olarak buraya kayıt etmek istiyor tabi istersek biz bu yolu değiştirebiliriz. İşlem bittikten sonra kayıt ettiğiniz yere gidip hazırlamış olduğunuz videonuzu izleyebilirsiniz.

Ben video üzerinde çalışmamı hazırladım tabi siz isterseniz fotoğraflarınızı arka arkaya ekleyip çeşitli efektler vererek veya video çekimlerinizi arka arkaya ekleyip çalışmalar hazırlayabilirsiniz.

Şimdi programın videomuz üzerindeki bir görüntünün fotoğrafını çekme özelliğini anlatacağım

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x670.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x671 ve 102KB.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x674 ve 109KB.

[​IMG]Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 960x672 ve 104KB.

Yukarıdaki yolu takip ederek çekmiş olduğunuz fotoğrafı daha öncede bahsettiğim gibi program kurulum esnasında oluşturduğu " C "nin içine kayıt etmiş olduğu "MyWorks" klasörüne fotoğrafınızı kayıt ediyor, buradan çekmiş olduğunuz fotoğrafınıza ulaşabilirsiniz.
    NOT: Bazen bu "MyWorks" klasörünü "D" sürücüsünün içine de kayıt edebiliyor.

Bu kısımda ise programın videomuzu parçalara bölme özelliğini anlatacağım

Bu şekilde videomuzun istediğimiz yerinden istediğimiz kadar kesebiliriz.

Sizlere yardımcı olabildimse ne mutlu bana yinede takıldığınız birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Hepinize kolay gelsin.
    DOWNLOAD
  2. ontit

ontit New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap: SÜPER VİDEO HAZIRLAMA PROGRAMI ->>CyberLink PowerDirector [RESİMLİ ANLATIM]

paylaşım için eyvallah ama işimizi bitirdikten sonra nasıl kaydedicez video formatında bir türlü beceremedim :)
  3. küb.123

küb.123 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap: SÜPER VİDEO HAZIRLAMA PROGRAMI ->>CyberLink PowerDirector [RESİMLİ ANLATIM]

ya indiremiyorum ben bu programı sitesi yabancı dilde yazılmış .acil lazım yetiştirmem gereken bi projevar ve program bana çok lazım nasıl indiricm ve ücretli mi? acil cevap lazım nolur yardım edinnnnn .(
  4. yelpaze

yelpaze New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Proğam çok güzel ama malesef indiremiyeceğim çünkü bana pahalı geldi.
    Yine de hazırladığınız bu güzel site için ellerinize sağlık.sağolun
  5. bilbeyz

bilbeyz New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

paylaşım harika ücretli yada pahalı düşünenlere bedava olan movie makeri tavsiye ederim.
  6. ebrusuu

ebrusuu New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

ÇOK ACİL YARDIMMM!

Arkadaşlar ben bu programda videomu hazırladım videoya dönüştürdüm ama asıl yapmak istediğim televizyonda izlencek gibi vcd ye veya dvd ye yazdırmak yapamadım bir türlü bırak tvde izlencek gibi vcd yazdırıyorum başka pc de açmıyo lütfen en yakın zamanda yardım edinnnnnnnnn
  7. bogoss

bogoss New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

tesekkurler
  8. kemalergl

kemalergl New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

paylaşımın için teşekkürler
  9. Balıkavı Keyfi

Balıkavı Keyfi New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Ben kullanıyorum bu proğramı lisanslı olarak ,çok kullanışlı ve yaratıcı bir proğram.

Video yapımı bittikten sonra ''Produce'' e tıklıyorsun ve PC nde istediğin yere kaydediyorsun,daha sonra da CD ya da DVD'ye atarsın,kolay gelsin :)

10. kemalergl

kemalergl New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  11. kemalergl

kemalergl New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  12. dede58

dede58 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

iyide bunu ücretsizde indirebiliyoruz paylaşım için saol + repin verildi
  13. @lric

@lric New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

resimli açıklamalar çok iyi olmuş teşekkürler
  14. farilya

farilya New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

merhaba,
    Çok güzel anlatmışsınız, tebrik ederim..Bu proğramı ücretsiz indirmek mümkün mü?
    Nereden indirebilirim.Teşekkür...Duru

Sayfayı Paylaş