TC Vatandaşı ile evli yabancı uyrukluların Çalışma İzni

Konusu 'Hukuk Danışmanı' forumundadır ve hboy tarafından 28 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. hboy

hboy New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler,
    Eşim yabancı uyruklu ve Türk üniversiteden mezun.2 yıldır evliyiz.
    2009 dan çalışmaktan muaftı yalnız bu yıl bu hakkı iptal ediyorlar.

Evlilikten dolayı alınan istisnai çalışma izni şartları okudum yalnız çok acıklayıcı gelmedi.

"Türk vatandaşı ile evli olanlar; Bir Türk vatandaşı ile evli olan eşiyle Türkiye’de evlilik birliği içinde yaşayan yabancılardan; ikamete ilişkin süre koşulu aranmaksızın Türkiye’de kanuni olarak bulunanlar, doğrudan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına başvurarak “istisnai çalışma izni” isteyebilirler. Ancak, evli kalma süresi “üç yılı” doldurmadan evliliğin sona ermesi veya evliliğin aile birliği kurmak amacıyla yapılmadığının belirlenmesi durumunda (formalite evlilik gibi), çalışma izin belgesi geçerliliğini kaybeder. "

yani bağımsız çalışma izni için online başvurusu yapılabiliyorsa nasıl yapılır ve hangi evrakalar gerekli.

2. mehmet_001

mehmet_001 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap: TC Vatandaşı ile evli yabancı uyrukluların Çalışma İzni

bende zamanında böyle problemler yaşamıştım ama yaptığım en güzel şey internetten bir danışmanlık firmasını aramak oldu bu firma bana istediğim her konuda yardım etti ve çok memnun kaldım isterseniz çalışma izinleri konusunda aramanız için telefonunu verim onları arayın.

3. Misafir

Misafir Misafir

Cevap: TC Vatandaşı ile evli yabancı uyrukluların Çalışma İzni

Türk vatandaşı ile evli olan yabancılara çalışma izni İSTİSNAİ olarak verilmekte olup diğer yabancılardan daha kolay alabilmektedirler. evli olan çiftlerin T.C vatandaşı çocuklarının olması calisma izni başvurusunu daha da güçlendirmektedir. Yabancılara çalışma izni için istenen belgelerin listesine Bakanlık Tarafından İstenen Belgeler çalışma izni yabancılara ve yabancı çalıştırma izin belgesi adresinden ulaşabilirsiniz. Başvuruda; işveren evrakları da yabancı uyruklunun evrakları kadar önem arz etmektedir. Son bir bilgi olarak da şunu belirtmek isterim, yabancı işçi çalıştırmak isteyen şirketler veya firmaların VERGİ BORCUNUN BULUNMAMASI GEREKMEKTEDİR. Saygılarımla Avukat Cüneyt BODUR

Sayfayı Paylaş