Teknoloji fakültesi ile mühendislik fakültesi arasındaki farklar nelerdir?

Konusu 'Üniversiteler' forumundadır ve mklbyrk tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. mklbyrk

mklbyrk Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Varsayılan Teknoloji fakültesi ile mühendislik fakültesi arasındaki fark ne? yardım

Teknoloji fakültesi ile mühendislik fakültesi arasındaki farklar neler? internette aradım ama düzgün bi sonuç bulamadım

Last edited: 10 Temmuz 2013
  2. Router

Router of aman nalaaan

• Administrator
    Medya:
    36
    Aldığı Beğeni:
    393
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Teknoloji fakültesi ile mühendislik fakültesi arasındaki farklar nelerdir?

teknoloji fakültesi hakkında bilgi yazarmısın o neymiş

3. mklbyrk

mklbyrk Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Cevap: Teknoloji fakültesi ile mühendislik fakültesi arasındaki farklar nelerdir?

soru gayet anlaşılır bence :)

4. Router

Router of aman nalaaan

• Administrator
    Medya:
    36
    Aldığı Beğeni:
    393
    Ödül Puanları:
    83

yok soruyu anladım dostum teknoloji fakültesi mühendisliğin bir altı myo ların bir üstü gibi duruyor. teknoloji mezunlarının imza yetkisi olmayabilir. Bu sebeple puanın yetiyorsa düşünmeden mühendislik yaz.

Şimdi sorun olmasa bile ileriki aşamadan iş konusunda sıkıntılar yaşatabilir anladığım kadarıyla okul bitince tekniker ayarında birşey oluyorsun

daha detaylı bilgiyi http://en.wikipedia.org/wiki/Engineering_technologist buradan alabilirsin.

5. mklbyrk

mklbyrk Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

biraz daha araştırdım da tek fark sınıfta mtokluların olması yazıyor ne kadar doğru bilemiyorum imza yetkisi farkı var mı kesin biliyor musunuz ?

6. Router

Router of aman nalaaan

• Administrator
    Medya:
    36
    Aldığı Beğeni:
    393
    Ödül Puanları:
    83

kesin bişey yazmıyor ama bölüm net olarak mühendisliğin altı. bu sebeple imza yetkisi verilmeyebilir.

7. mklbyrk

mklbyrk Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

teşekkür ederim

8. mklbyrk

mklbyrk Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
  9. mklbyrk

mklbyrk Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

böyle bişey duydum doğru mu sizce ?
    " Teknik öğretmen yetiştiren Teknik Eğitim Fakülteleri Teknoloji Fakültelerine dönüştürüldü. Teknoloji Fakültesi sayısı Türkiye'de oldukça az. Mezunların mühendis olarak sayılabilmesi için bazı fark dersler vs alması gerekiyor. Mühendislik odaları bunları kabul etmiyor."

10. Router

Router of aman nalaaan

• Administrator
    Medya:
    36
    Aldığı Beğeni:
    393
    Ödül Puanları:
    83

ykarda senin verdiğin linkte dün okuduğum kadarıyla kanun destekliyor mühendis olmasını. En güzeli özel bir üniversitede bu bölüm varsa telle arayıp bilgi almak

Sayfayı Paylaş