:.:Telekinezi hakkında bilgisi olanlar buyrun içeri:.:

Konusu 'Metafizik - Bilimkurgu - Mitoloji' forumundadır ve вαтυнαη∂єнα tarafından 3 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    Telekinezi hakkında çoğu bilgiyi intternette bulabiliyoruz.Ama ben şu anda ilerleyebilmem için herhangi bir kaynak bulamıyorum.1. kademe olan psi-wheel i çevirebiliyorum,ampülün içindeki teli oynatabiliyorum ve kağıdı da az bile olsa bükebiliyorum ama daha fazla ilerlemek istiyorum bilgisi olanlar veya bu tür konularla ilgilenenler varsa lütfen yardımm::D

1 person likes this.
  2. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    Konuyu doğru yere açmadıysam çook sory:D

3. moonboy

moonboy Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    114
    Ödül Puanları:
    63
    sana bilimsel olarak açıklıyım:

Bilimsel olarak psijik diye bir şey yoktur. Telepati içgüdü denen kavramdır vebir çeşit duygudur. Herkes yapabilir. Telekinezi ise 100 milyonda birden daha düşük bir oranda yetenekli kişiye sahiptirki eğer sen o olsaydın şimdiye zaten anlamıştın. Bilimadamları telekinezinin %100 gerçek olduğunu ispatlayamadı. Rus bilimadamları bazı araştırmalarla telepatiyi ispatladılar fakat telekinezi hala gizemini koruyor. Eğer yeteneği olduğunu düşünüyorsan tam yerini hatırlayamadım Rusya'da psijik sanatlar merkezi var görüş derim ama bence hiç uğraşma dersini çalış :D

1 person likes this.
  4. egeli81

egeli81 New Member

Aldığı Beğeni:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    ne abii bu yaa benm arkadaşta böle şelerle uuraşıo bıraq dengeni bozma :D böle daa iiisin hem kızlar telekinezi yapan erkekleri itici bulur:D:D:D bıraq boşver

1 person likes this.
  5. moonboy

moonboy Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    114
    Ödül Puanları:
    63
    ehhehehe iste yorum budur :D

6. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    walla psi-wheeli her ortamda çevirebiliyorum bunun bilimsel açıklaması yog ama ben genede inanıyorum
    :D

1 person likes this.
  7. belül53

belül53 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sen yanlış yerde yazmışın .. burda kimsen telekineziye ilgisi yok sanırım..

8. HolyIce

HolyIce Member

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    ilgili değilim ama sanırım sana açıklayabilirim

Öncelikle bunların hepsi bilimseldir. Yapma inancıyla alakası yok...

Telekinezi: Yetenekli insan sınırlı sayıda vardır ve çoğu Abd, Çin, Rusya veya İsrail elinde bulunmakta ve araştırmalar yapılmakta. Telekinezi uzaktan-hareket anlamına gelir (yunanca). Çalışma sistemi ise beynin bütün duygulardan arındırılmasıdır. Beyin tüm düşüncelerden arındığı zaman beynin yaydığı dalgalar (beyinde yüksek oranda elektrik akımı vardır-ampulu yakabilir, bu alternatif akım dalgalara sebep olur) tek bir noktaya odaklandığı zaman küçük cisimleri hareket ettirebilirler (bu dalgalar çok zayıftır bu yüzden tek noktaya odaklanmak gerekir). Çok uzun çalışmalar sonunda gerçekleştirme oranı %0,1 i geçmez.

Telepati:Birbirine yakın 2 insanın (anne-çocuk,ikiz kardeşler ve zihinsel engelliler gibi) birbirini hissetmesi ve düşüncelerini okuması. Bu kısmen herkeste vardır. Basit bir örnek bebek uyandığı anda (ağlamasa bile) annesi uyanır. Çok yakınımıza bazen bir şeyler olacağını hissedebiliriz ve başka biri acı çekdiği zaman hissetmek. Sovyet Rusya 2 adet engelliyi kmlerce ötede iki demir kafese koydu. Birine gösterilen bir resmi diğeri tekrar çizdi. Fakat tek sorun deli olmalarıydı çünkü zihinsel engelliler insanlardan daha zekidirler ve beyin dalgalarını daha iyi kontrol edebilirler fakat normal insanlarla ilgili başarılı olmuş bir deney kaynaklarda yok

Teleportasyon: Işınlanmak. İnsanın beyin gücünü kullanarak bunu yapması mümkün değildir. Fakat ilerki yıllarda ışınlama geliştirilebilir. Şu andaki teknoloji h2O (suyun) bir kaptan diğer kaba ışınlanması başarısıdır. Bilim adamlarının daha ileriye gideceğini düşünüyorum.

Astral Seyahat: Böyle bir şeyin bilimsel açıklaması ve doğruluğu yoktur.

Elementleri kontrol etme: Ateş, su, hava, elektrik gibi elementlerin kontrolü mümkün değildir. Bunlar sadece söylentidir. Çünkü özellikle ateş çok miktarda enerji içerir ve insan beyninin zayıf dalgalarının kontrol etmesi mümkün değildir.

Reenkarnasyon: Doğru olduğuna dair hiç bir gerçek belge yok.

Hayvanlar aleminden TELEPATI

Balinalar kmlerce uzaktan dalga yoluyla haberleşebilirler.
    Kertenkeleler bölgelerini korumak için yeni gelen yabancıya sadece bakarlar, düsünce alış verişi sonucunda -hic konusma olmaksızın- anlaşma sağlanır.
    Çoğu hayvan çocugunu telepati yoluyla bulur. Özellikle birbirine çok benzeyen zebralarda bu geçerli.

msydartanyan bunu beğendi.
  9. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    bence her insanda bu özellik vardır:D ama geliştirmek lazım psi-wheel i çevirmek çokta kolay herkes yapabilir

10. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    kısaca telekinezi:D

TELEKİNEZİ İLE YAPABİLECEKLERİNİZ

1) Cisimleri oynatmak

Magazinlerinizi, gazetelerinizi, bardaklarınızı vs.

2) Cisimlerin şeklini değiştirebilmek

Kaşık, çatal, anahtar vs.

3) Psişik enerji topları

Bunlar insan enerjisi ile oluşan enerji toplarıdır. Onları oluşturup fırlatabilirsiniz.

Eğer ilerlediyseniz;

Pencereleri açıp kapayabilir, kapıları kitleyip ve de ışıkları açıp kapayabilirsiniz.

1) CİSİMLE BİR OLMAK

Şimdi bir mum yakın. Rüzgarsız bir ortamda olun ve mum ışığı ile özdeşleşin. O an sadece siz varsınız. Mum ile birliktesiniz. Gözlerinizi mum ateşine odaklayın(Gözlerinizi kırpabilirsiniz). Mum ateşini sizin ekstra bir uzuvunuz olduğunu ve onu kolunuzu veya bacağınızı oynatabildiğiniz gibi oynatabildiğinizi hayal edin. Düşünmeye devam edin... Ne zaman ki onu kendinizin bir parçası olarak kabul ettiniz, ateşi istediğiniz gibi oynatmaya çalışın! Bu egzersizi 5-10 dakika yapın ve sonra mumu söndürün.
    (Not: Bu deney küçük bir kağıt parçası gibi hafif cisimleri oynatma amaçlı olarak da denenebilir.)

2) BALON VE ENERJİ TOPLARI

Bu daha ileri bir kademedir. Enerji topları cisimleri oynatabildikten sonra denenmelidir. Sürtünmesiz bir yüzeye balonunuzu şişirdikten sonra koyuyorsunuz. Sonra iki elinizi birleştirip, avucunuza enerji yolladığınızı düşünüyorsunuz. Nefes alıyorsunuz ve nefesi verirken avuçlarınıza doğru gittiğini düşünüyorsunuz ve oluştuğunu hissettiğiniz enerji birikimini elinizden balona doğru yönlendirip, balonu itmeye çalışıyorsunuz.

3) GÖRÜNTÜLEŞTİRME

Adım 1:
    Vücudunuzun enerji ile doldurun.

Adım 2:
    Önünüze bir kağıt parçası veya bir taş koyun.

Adım 3:
    Gözlerinizi taşa odaklandırın.

Adım 4:
    Şimdi gözlerinizi kapatın ve taşın-kağıdın görüntüsünü gözleriniz kapalıyken hayalinizde canlandırmaya(görüntüleştirmeye) çalışın.

Adım 5:
    Sonra enerjinizin o cismin etrafında dolandığını hissedin.

Adım 6:
    Cismi sırasıyla sola, sağa, geriye, öne ve daha da ileri ittiğinizi düşünün.

Adım 7:
    Şimdi gözlerinizi açın.

Eğer bir sonuç alamıyorsanız 6. adımı sürekli tekrarlayın.

4) TÜNEL

Küçük bir cisim seçin. Ayrıca hafif olsun. Küçük bir yüzük veya hafif bir metal parçası.

Kafanızı boşaltın. Rahatlayın ve sizi etkileyen tüm negatif şeylere gülün. Yok olduklarını göreceksiniz. Konsantre olun.

Cisimle kendi aranızda bir tünel kurun. Bunu hayalinizce canlandırın. Sadece o cismi görün. O cisim dışında her şey o tünelin dışında. Sadece o ve siz!

Şimdi düşünce gücünüzün ellerini o cisme yönlendirin ve onu ittiğinizi düşünün.

Hemen olacak diye bir şey tabii ki yok. Ümidinizi kaybetmeyin!

PSİŞİK ENERJİ TOPLARI YAPABİLMEK

BAŞLANGIÇ

Enerji topları yaratabilmek, vücut enerjini şekillendirebilmekle ilgili bir şeydir. Bazı durumlarda, bu cisimleri oynatabilmekten daha kolaydır.

==> ALIŞTIRMA 1

Ellerinizi önünüze doğru getirin ve avuç içleriniz yukarı gelecek şekilde durdurun. Gözlerinizi kapayın ve rahatlayın. Avuç içleriniz arasındaki boşlukta oluşan enerji topuna yoğunlaşın. Sürekli bu enerji topunu güçlendirdiğinizi ve daha da büyüttüğünüzü hissetmeye çalışın. Bunun elinizdeki magnetizmanizdan ve üçüncü gözünüzle ilgili bir bağ olduğunu unutmayın.

==> ALIŞTIRMA 2

Ellerinizi yuvarlak bir şey tutar gibi yapın ve gözlerinizi kapatın. Kol kasınızı sıkın ve ordaki enerjinin ellerinize aktığını düşünün. Bu enerjinin bir enerji topunu oluşturacağına inanın. Eğer ellerinizdeki titreşimi hissediyorsanız gerçekten çok iyi! Şimdi hissettiğiniz şeyi bir şeye doğru fırlatın ve ne olduğunu görün!

KAVANOZ YÖNTEMİ

İhtiyaçlar:

Bir kavanoz(kapağıyla beraber)
    Bir pinpon topu
    Bir ip
    Bir dikiş iğnesi
    Bir Soloteyp

Yapımı:

Kavanozun kapağını açıyorsunuz. Dikiş iğnesini alıp deliğinden kavanozun boyunun 4'te 3'ü kadar bir ip geçiriyorsunuz ve iğnenin ucunu pinpon topunu bırakmayacak şekilde pinpon topuna batırıyorsunuz. Sonra iğneye geçirilmiş ipin ucunu kavanoz kapağının kapanınca içeriye bakan yüzeyinin ortasına yapıştırıyorsunuz. Ve son olarak kapağı kapatıyorsunuz. Karşınızda kavanozun tabanına, sağına ve soluna deymeden tam olarak ortasından iple asılmış duran bir pinpon topu var.

Kullanımı:

Bu aleti düz bir yere koyuyorsunuz ve aranızda 1,5-2 karış olacak şekilde bu kavanoza yaklaşıyorsunuz. Lütfen dirseklerinizi kavanozu koyduğunuz yere koymayınız. Ve size anlattığım yöntemlerden birini deniyorsunuz. Yani enerjinizle kavanozun içinde asılı duran pinpon topunu oynatmaya çalışıyorsunuz. Benim en sevdiğim ve az da olsa ilerleyebildiğim yöntem budur.

MANTAR VE SU YÖNTEMİ

İhtiyaçlar:

Üstü açık bir kap
    Bir şişe mantarı
    Su

Yapımı:

Üstü açık kabınızı alıp içine su dolduruyorsunuz ve içine şişe mantarınızı koyuyorsunuz.

Kullanımı:

Amacınız her zamanki gibi şişe mantarını düşünce gücünüzle oynatabilmek.

PUSULA YÖNTEMİ

İhtiyaçlar:

1 pusula

Kullanımı:

Bu yöntemdeki tek sorun, yanınızda bir insanın daha olması gerekiyor. Gözlerinizi kapatıp pusulanın ibresini düşünce gücünüzle değiştirmeye çalışıyorsunuz. Arkadaşınız da size bunu rapor ediyor. Bu yöntem paranormalite bilginleri tarafından en basit yöntem olarak düşünülmektedir.

NOT: Pusulanın ibresinin nereyi gösterdiği önemli değil.

Neden TELEKİNEZİ yeteneğimi kullanamıyorum?

1) Enerjini yönlendirememekteki neden insanların duygularıdır. Örneğin stres. Stres ilerlemenizi ve düşüncelerinizi tamamen etkisi altına alır.

2) Öncelikle şunu bilmeliyiz ki bunun hiç bir zararı yoktur. Sinirsel ağ bu özelliğe zemin yaratır. Suçluluk, korku, güvensizlik ve yargılama duyguları bu olayı önlemeye yeter de artar. Enerji akımınızı keser! Öncelikle bu olayın gerçek olduğuna kesinlikle inanmanız gerekiyor.

3) Kafanıza takmayın, rahatlayın! Bu güzel özelliğinizi düşünün. Bu bir yarış değil sadece bir test.

4) Önyargılı olmayın. Sürekli kendinizi niye yapamıyorum diye sıkmayın.

5) Düş kırıklığına uğramayın ve kendinize kızmayı bırakın. Eğlenin!

6) Bur da başarısızlığa uğramanız sizin kim olduğunuzu göstermez. Sadece cismin oynamadığını gösterir. O KADAR!

11. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    kısaca telekinezi:D

TELEKİNEZİ İLE YAPABİLECEKLERİNİZ

1) Cisimleri oynatmak

Magazinlerinizi, gazetelerinizi, bardaklarınızı vs.

2) Cisimlerin şeklini değiştirebilmek

Kaşık, çatal, anahtar vs.

3) Psişik enerji topları

Bunlar insan enerjisi ile oluşan enerji toplarıdır. Onları oluşturup fırlatabilirsiniz.

Eğer ilerlediyseniz;

Pencereleri açıp kapayabilir, kapıları kitleyip ve de ışıkları açıp kapayabilirsiniz.

1) CİSİMLE BİR OLMAK

Şimdi bir mum yakın. Rüzgarsız bir ortamda olun ve mum ışığı ile özdeşleşin. O an sadece siz varsınız. Mum ile birliktesiniz. Gözlerinizi mum ateşine odaklayın(Gözlerinizi kırpabilirsiniz). Mum ateşini sizin ekstra bir uzuvunuz olduğunu ve onu kolunuzu veya bacağınızı oynatabildiğiniz gibi oynatabildiğinizi hayal edin. Düşünmeye devam edin... Ne zaman ki onu kendinizin bir parçası olarak kabul ettiniz, ateşi istediğiniz gibi oynatmaya çalışın! Bu egzersizi 5-10 dakika yapın ve sonra mumu söndürün.
    (Not: Bu deney küçük bir kağıt parçası gibi hafif cisimleri oynatma amaçlı olarak da denenebilir.)

2) BALON VE ENERJİ TOPLARI

Bu daha ileri bir kademedir. Enerji topları cisimleri oynatabildikten sonra denenmelidir. Sürtünmesiz bir yüzeye balonunuzu şişirdikten sonra koyuyorsunuz. Sonra iki elinizi birleştirip, avucunuza enerji yolladığınızı düşünüyorsunuz. Nefes alıyorsunuz ve nefesi verirken avuçlarınıza doğru gittiğini düşünüyorsunuz ve oluştuğunu hissettiğiniz enerji birikimini elinizden balona doğru yönlendirip, balonu itmeye çalışıyorsunuz.

3) GÖRÜNTÜLEŞTİRME

Adım 1:
    Vücudunuzun enerji ile doldurun.

Adım 2:
    Önünüze bir kağıt parçası veya bir taş koyun.

Adım 3:
    Gözlerinizi taşa odaklandırın.

Adım 4:
    Şimdi gözlerinizi kapatın ve taşın-kağıdın görüntüsünü gözleriniz kapalıyken hayalinizde canlandırmaya(görüntüleştirmeye) çalışın.

Adım 5:
    Sonra enerjinizin o cismin etrafında dolandığını hissedin.

Adım 6:
    Cismi sırasıyla sola, sağa, geriye, öne ve daha da ileri ittiğinizi düşünün.

Adım 7:
    Şimdi gözlerinizi açın.

Eğer bir sonuç alamıyorsanız 6. adımı sürekli tekrarlayın.

4) TÜNEL

Küçük bir cisim seçin. Ayrıca hafif olsun. Küçük bir yüzük veya hafif bir metal parçası.

Kafanızı boşaltın. Rahatlayın ve sizi etkileyen tüm negatif şeylere gülün. Yok olduklarını göreceksiniz. Konsantre olun.

Cisimle kendi aranızda bir tünel kurun. Bunu hayalinizce canlandırın. Sadece o cismi görün. O cisim dışında her şey o tünelin dışında. Sadece o ve siz!

Şimdi düşünce gücünüzün ellerini o cisme yönlendirin ve onu ittiğinizi düşünün.

Hemen olacak diye bir şey tabii ki yok. Ümidinizi kaybetmeyin!

PSİŞİK ENERJİ TOPLARI YAPABİLMEK

BAŞLANGIÇ

Enerji topları yaratabilmek, vücut enerjini şekillendirebilmekle ilgili bir şeydir. Bazı durumlarda, bu cisimleri oynatabilmekten daha kolaydır.

==> ALIŞTIRMA 1

Ellerinizi önünüze doğru getirin ve avuç içleriniz yukarı gelecek şekilde durdurun. Gözlerinizi kapayın ve rahatlayın. Avuç içleriniz arasındaki boşlukta oluşan enerji topuna yoğunlaşın. Sürekli bu enerji topunu güçlendirdiğinizi ve daha da büyüttüğünüzü hissetmeye çalışın. Bunun elinizdeki magnetizmanizdan ve üçüncü gözünüzle ilgili bir bağ olduğunu unutmayın.

==> ALIŞTIRMA 2

Ellerinizi yuvarlak bir şey tutar gibi yapın ve gözlerinizi kapatın. Kol kasınızı sıkın ve ordaki enerjinin ellerinize aktığını düşünün. Bu enerjinin bir enerji topunu oluşturacağına inanın. Eğer ellerinizdeki titreşimi hissediyorsanız gerçekten çok iyi! Şimdi hissettiğiniz şeyi bir şeye doğru fırlatın ve ne olduğunu görün!

KAVANOZ YÖNTEMİ

İhtiyaçlar:

Bir kavanoz(kapağıyla beraber)
    Bir pinpon topu
    Bir ip
    Bir dikiş iğnesi
    Bir Soloteyp

Yapımı:

Kavanozun kapağını açıyorsunuz. Dikiş iğnesini alıp deliğinden kavanozun boyunun 4'te 3'ü kadar bir ip geçiriyorsunuz ve iğnenin ucunu pinpon topunu bırakmayacak şekilde pinpon topuna batırıyorsunuz. Sonra iğneye geçirilmiş ipin ucunu kavanoz kapağının kapanınca içeriye bakan yüzeyinin ortasına yapıştırıyorsunuz. Ve son olarak kapağı kapatıyorsunuz. Karşınızda kavanozun tabanına, sağına ve soluna deymeden tam olarak ortasından iple asılmış duran bir pinpon topu var.

Kullanımı:

Bu aleti düz bir yere koyuyorsunuz ve aranızda 1,5-2 karış olacak şekilde bu kavanoza yaklaşıyorsunuz. Lütfen dirseklerinizi kavanozu koyduğunuz yere koymayınız. Ve size anlattığım yöntemlerden birini deniyorsunuz. Yani enerjinizle kavanozun içinde asılı duran pinpon topunu oynatmaya çalışıyorsunuz. Benim en sevdiğim ve az da olsa ilerleyebildiğim yöntem budur.

MANTAR VE SU YÖNTEMİ

İhtiyaçlar:

Üstü açık bir kap
    Bir şişe mantarı
    Su

Yapımı:

Üstü açık kabınızı alıp içine su dolduruyorsunuz ve içine şişe mantarınızı koyuyorsunuz.

Kullanımı:

Amacınız her zamanki gibi şişe mantarını düşünce gücünüzle oynatabilmek.

PUSULA YÖNTEMİ

İhtiyaçlar:

1 pusula

Kullanımı:

Bu yöntemdeki tek sorun, yanınızda bir insanın daha olması gerekiyor. Gözlerinizi kapatıp pusulanın ibresini düşünce gücünüzle değiştirmeye çalışıyorsunuz. Arkadaşınız da size bunu rapor ediyor. Bu yöntem paranormalite bilginleri tarafından en basit yöntem olarak düşünülmektedir.

NOT: Pusulanın ibresinin nereyi gösterdiği önemli değil.

Neden TELEKİNEZİ yeteneğimi kullanamıyorum?

1) Enerjini yönlendirememekteki neden insanların duygularıdır. Örneğin stres. Stres ilerlemenizi ve düşüncelerinizi tamamen etkisi altına alır.

2) Öncelikle şunu bilmeliyiz ki bunun hiç bir zararı yoktur. Sinirsel ağ bu özelliğe zemin yaratır. Suçluluk, korku, güvensizlik ve yargılama duyguları bu olayı önlemeye yeter de artar. Enerji akımınızı keser! Öncelikle bu olayın gerçek olduğuna kesinlikle inanmanız gerekiyor.

3) Kafanıza takmayın, rahatlayın! Bu güzel özelliğinizi düşünün. Bu bir yarış değil sadece bir test.

4) Önyargılı olmayın. Sürekli kendinizi niye yapamıyorum diye sıkmayın.

5) Düş kırıklığına uğramayın ve kendinize kızmayı bırakın. Eğlenin!

6) Bur da başarısızlığa uğramanız sizin kim olduğunuzu göstermez. Sadece cismin oynamadığını gösterir. O KADAR!

ALINTIDIR:Telekinezi Teknikleri

12. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    ikinciyi YANLIŞLIKLA açtım :D

1 person likes this.
  13. Maket_roket

Maket_roket New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    yav ben inanmaz dım ama ben bile yavaş yavaş hareket kazandırmaya başladım
    kalemin üstüne koy duğum yıldız şeklinde büktüğüm kağıdı döndürdüm dün gece
    yarım tur hızlı yarım turda yavaş yavaş döndürdüm bunu birine söylesem bana delider
    ama sizbeni tanı madığınız için sizle paylaştım 'you tube'de telekinezi videoları
    bula bilirsiniz

1 person likes this.
  14. Maket_roket

Maket_roket New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben yavaş yavaş kıbır datı yorum

15. sehinsah

sehinsah New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ampulle kagıtla ne husumetin var senin ya bncede git dersini çalıss gezegenin adamı ol:d

16. HolyIce

HolyIce Member

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    ya bırakın bu işleri metafizik yeteneklerde laboratuvar ortamlarında çok uzun deneyler ve emekler sonucunda çok küçük ve kesin olmayan sonuçlar alındı, evde kendi ortamınızda yapmanız hayal ürünü.

17. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
  18. MoHHaGHaN

MoHHaGHaN New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bazen dengeler değişebilir ve bunu değiştirenlerde insanlar olabilir !!!

19. YABGU

YABGU ansanerilazi

Aldığı Beğeni:
    174
    Ödül Puanları:
    63
    Paylaşım için tşk...

20. вαтυнαη∂єнα

вαтυнαη∂єнα --Çaylak--

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları: