:.:Telekinezi hakkında bilgisi olanlar buyrun içeri:.:

Konusu 'Metafizik - Bilimkurgu - Mitoloji' forumundadır ve вαтυнαη∂єнα tarafından 3 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1. teknopat

teknopat New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Telekinezi belli bir konsantrasyondan sonra zihin gücüyle nesneleri hareket ettirebilme kabiliyeti olarak tanımlanıyor. Telepati bundan biraz daha geniş. Öncelikle bazı arkadaşlar telekinezinin laboratuvar ortamında ispat edilemediğini yazmış Ne yazık ki her gerçeği laboratuvarda deneylerle ispat etmek mümkün değil. Çünkü herşey madde değil. Bunun bir arka planı var. Daha da önemlisi bilmmediklerimiz var. Bazen hissederiz,sezeriz ama belki göremeyiz. Hatta kokusunu bile alırız. Ama madde değildir o. Ne yani yok mu diyeceğiz. Telekineziyle alakalı binlerce müşahid var. Bu insanların hepsi yalan mı söylüyor? Buda rahipleri ve şamanistlerle alakalı birşeyler okuyabilirsek; zannediyorum kolay kolay uyok demekten da vazgeçmiş oluruz herhalde.

2. ceza52

ceza52 Active Member

Aldığı Beğeni:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    :)Telekinezi (Yunanca: τῆλε + κίνησις, "uzaktan hareket") ya da kısaca TK, maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma olarak tanımlanır.

Telekinezi terimi Yunanca "uzak" anlamındaki "tele" sözcüğü ile "hareket" anlamındaki "kinesis" sözcüklerinden türetilmiş olup, metapsişikçilerce "fiziksel medyumluk yeteneğine sahip bir insan tarafından eşyaların el veya bilinen diğer araçların yardımı olmaksızın uzaktan hareket ettirilebilmesi paranormal olayı"nı adlandırmak üzere kullanılmaktadır. Parapsikologlar bu olayı psikokinezi kapsamında ele alırlar. Bir başka deyişle, telekinezi terimi daha çok metapsişikçiler tarafından kullanılmaktadır; parapsikologlar ise psikokinezi terimini tercih ederler.

Telekinezi deneylerinde en başarılı sonuçların alındığı isimler Rus psişik Nina Kulagina ve İsrail'li psişik Uri Geller'dir. 1968'de Moskova'da yapılan Uluslararası Parapsikoloji Konferansı Dr. Leonid L. Vasiliev'in Kulagina ile yaptığı telekinezi deneylerinin bilim çevrelerinde duyulmasını sağlamıştır. Uri Geller ile yapılan telekinezi deneyleri ise, önce Cambridge Üniversitesi uzmanları ve Dr. Andrija Puharich tarafından, daha sonra Londra'daki Birbeck Koleji Fizik Bölümü'nde,Prof. John Hasted, Prof. david Bohm ve Prof. John Taylor tarafından gerçekleştirilmiştir.

3. ulu

ulu Member

Aldığı Beğeni:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    sana katılıyorum kardeş

4. PoiSioNuS

PoiSioNuS Active Member

Aldığı Beğeni:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    ilginç bir olay

5. Ottoman1453

Ottoman1453 New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    bende yeni başladım ve artık perdeyi oynatabiliyorum derste hocanın aklını kaaaaaaaaaaaaaaç kere aldım :D

6. nigrior

nigrior Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    bu tür psisşik güçler ancak 6. his ile yapılabilir bu da herkesde kuvetli değil zaten herkesin 6. hisi çok kuvetli olsa bir araya gelip dünyayı yerinden oynatabilirler ancak bunun için bu gelişimler için çalışan cemiyetler vardır...

7. ultraslan22

ultraslan22 Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Cevap: :.:Telekinezi hakkında bilgisi olanlar buyrun içeri:.:

bence bu işleri bırakıp işine gücüne dersine çalış çnkü bunlar kafa yormaktan başka bşi diil ayrıca bildiğime göre insanlar bu telekinezinin ilerki seviyelerinde kendilerini tanrı gibi görüp delirebiliyorlarmış yaşamak istiosan bırak bu işleri ;)

8. CeHeNNe_T

CeHeNNe_T Active Member

Aldığı Beğeni:
    31
    Ödül Puanları:
    28

paylaşım için saol

9. Zamnest

Zamnest Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

pff senle ilgisi yok onun dısardaki hava pencere kenarlarından iceri girio :D

10. cortrex11

cortrex11 Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    185
    Ödül Puanları:
    63

ugraş ugraşta ne işe yarayacak....:Dboşver......:D

11. zuzusuz

zuzusuz New Member

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    0

telekinezi die bişey yoktur warsa da kralı gelsin kanıtlasınn bu kadar da büyük konuşuorum bilimsel acıklama da yalan 100 milyondan 1inde cıksa da farkeder yalan bunlar kolpa hepsi
    bakın diorum telekinezinin kralı kmse gelsin kanıtlasın telekineziyi size yemin ediorum ewimi weririm ona

1 person likes this.
  12. moonboy

moonboy Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    114
    Ödül Puanları:
    63

arkadaşım tutturmuşsun psi wheel diye. Bilimsel ispatı yoktur. Senin yaptığına inanmak hayaletlere inanmak gibi bir şey olur.

+ 2 olasılık vardır.

ya yalan söylenir yaptım diye.
    yada çevresel etkilerdir. - rüzgar, sıcak hava akımı, nefesin vs çarpmıştır senin kağıdına

13. YUMUŞATICI

YUMUŞATICI Belay-ı Hüsn

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    196
    Ödül Puanları:
    63

sanmıyoum böle bişiy olucana vakit kaybı biraz daha gerçek şeylerle uğraşın hayatla msela =)

14. zuzusuz

zuzusuz New Member

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    0

bak ne güzel demiş ufaklık takma böle şeylere kafanı :D

15. prens_persia

prens_persia Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    236
    Ödül Puanları:
    83

paylaşım için sağol.

16. Graphychere

Graphychere New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

İnsan vücudunun nasıl bir güç olduğunu bilmiyorsunuz.
    Süper-zekalı insanlar ile ilgili bir program izlemiştim, biraz matematikten bahsettinkten sonra metafiziğe geçildi. şimdi first person açısıyla anlatıyorum:
    Bir insan 4 vücuttan oluşur:
    1:Bildiğimiz et, kemik, dalak, böbrek, v.s
    2:Zifir, yani karanlık beden. Zamanı yaşama sebebimiz.
    3:Ruh, ölünce katrilyonlarca göreceksiniz.
    4:Metafizik (enerji) beden. zifiri yönetmek için bir araç ve fizik dünyasında taş gibi çarptığını yaran, duygusuz (maganda:)) olmamızı engelleyen beden.

Zamana gelince, zamanı bir nehir olarak düşünebiliriz. Herşey içinde akıyor vs. zaman da enerjilerden etkilenir. Mesela siz kötü bir düşünce düşünür , kafanıza takarsanız kötü enerji çağrırsınız. Evrende enerji yoktan var ediliyor, Bilimin çözmeye çalıştığı bir şey bu. Ama bu enerji Allah (c.c) den geliyor. bu kötü enerji vücudunuza yapışır ve pozitif enerjiyi yok eder. Zamanla kalbinize ilerler ve onu sarar, ömrünüzü kısaltır.Bu negatif, düzensiz enerji kalp ritmine zarar verir. Ama pozitif düşünürseniz pozitif enerji çağırırsınız ve sağlıklı olursunuz.

Zaman ilerlemektedir. Neden-sonuç ilişkisiyle ve açıklanabilir bir şekilde. Ama bazen Rab, buna müdahele eder , zamanı büker ve olayların gerçekleşmesine vesile olur. Bu yüzden bazı açıklanamaz olaylar gelişir.
    İnsan beyninin %2 sini kullanıyor, neden? geri kalan %98 nereye gidiyor?
    insan zihnini kullanarak bu 4 bedenden diğerlerini başka yerlere gönderebilir. Bizim yönettiğimiz birşeyi neden ayrı olarak yönlendiremeyelim?

Kuantum fiziği, v.s ye girmeden devam edelim.
    Bu adam zihnini kullanarak zifir bedeniyle cinler alemine gittiğini iddaa ediyor.

İnanıyorum veya inanmıyorum. Şimdi bu konuyu kapatalım ve tecrübelerimle biraz başını şişireceğim izninizle...

Ben yıllar önce bir arkadaşımın evinde eskiden var olan, şimdi yasaklanmış bazı kitaplar gördüm. uyguladık da. Şu an meditasyon, psi-wheel, lucid dreaming, astral seyahat, kaşık bükme, yaratıcı imgeleme ile ilgili birşeyler öğrenmiş durumdayım. anlatayım.
    Kolaydan zora doğru gideceğim.

Metafizik le uğraşmak günah mıdır_? : Hiçbir fikrim yok Ama bunu buranın müezzin-imamına sorduğumda aldığım cevap bence yeterliydi: "Dinde akıl sağlığını korumak esastır. Bu tür işlerle uğraşırsan aklını iyice bi halleder yani."

Bence olay bundan ibaret.

İlk önce psi wheel önermiyorum. Bence önce zihninizi boşaltmayı öğrenmelisiniz.
    Meditasyonla başlayalım (hinduizm e kaymayacağım merak etmeyin) .

Enerji Topu Yapmak
    Rahatça bir koltuğa oturun veya bağdaş kurun. En raha pozisyonunuzu elde edin. ayaklarınız yer sağlamca bassın. Omurganız en rahat ve olabildiğince dik olsun (yatınca olmuyor) (fiyat-performans) sakin olun ve kafanız boş olsun. Karışık müzikler dinlemeyin. (mosart, bethoven diyorum. Yine mi desenizde adamlar faydalı)
    Sabah uyandıktan 45-60 dk. sonrası çok uygundur. Oda çok soğuk olmasın, oda sıcaklığı uygundur efenim. (google de brainwave generator diye aratıp bulun ama sakın 20 dk. yı geçmeyin.) Elleriniz arasında bir devekuşu yumurtasının tam yuvarlak halini tutma hareketi yapın. ve gözlerinizi kapatmanız iyi olur. Unutun, unutun, unutun, bir renge odaklanın.(bu konuyu daha sonra ayrıntılı olarak anlatacağım.) hafif bir tütsü yakabilirsiniz. oda çok parlak olmasın ve gözünüzü alacak ışık olmasın. Ellerinizi 3 cm içeri-dışarı çook yavaş oynatın. Gökyüzünden enerjinin vücudunuza aktığını ve vücudunuzdan yere aktığını hissedin. Sizin içinizden enerji akıyor. Ve bu vücudunuzdaki enerjinin de elinize , avuçlarınızın arasında bir topa dönüştüğünü düşünün. avuç içinize yüzünüz dönük olsun. ellerinizin birbirine baskı yaptığını göreceksiniz. evet, ellerinizin arasında bir enerji topu var. bunu her nefeste büyütüp sertleştirin. Her gün bunu tekrarlayın.

Enerji Sınırınızı Bulmak
    Aynı oturuşunuzu yapın. Ellerinizi 45-50 cm açın. Gözlerinizi kapayın ve ellerinizi yavaş yavaş kapatın.Enerji topunu hissettiğinizde enerji sınırınızı buldunuz demektir. bu alıştırma yaptıkça genişler. Biraz ilerleyince sizin için hiçbir anlamı kalmaz çünki artık ellerinizi nekadar açsanız da bir top yaparsınız.

Zamanı Yavaşlatmak
    Meditasyon yapan kişi kendi zamanında yüzer. Enerji topu yaparken önünüze rahatça görebileceğiniz büyük bir saat koyarsanız ve gözlerinizi hafif aralayıp saate bakarsanız yavaş hareket ettiğini görürsünüz.

Renk Alış-Verişi
    Bu konuda alıştırma yapmış 1 arkadaşınız gerekiyor. Onunla karşılıklı bağdaş kurun ve biriniz alıcı , biriniz verici olmalı. 7 aura rengi olan Mor, Mavi, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kırmızı dan birini verici seçecek. Algıyı güçlendirmek için bu renklerin organlarını da düşünebilirsiniz:
    Mor=Bebeklerde bıngıldak denen, kafanın en üstünde 2 kemiğin birleştiği yer.
    Mavi=İnsanın en önemli 3 enerji köprüsünden biri, 2 gözün üstünde ve alnınızın ortasında. 3. göz.
    Yeşil=Yutak
    Sarı=Miğde
    Turuncu=Cinsellik organı
    Kırmızı=Kuyruk sokumu
    Verici bu renklerden birini seçer ve ona odaklanır. Sürekli onu düşünür. Kapalı gözlerinin önünde o rengi olabildiğince net görmeye çalışır. Seçtiği rengi alıcıya asla söylemez. Alıcı hiçbirşey düşünmez. Sadece alıcıdan gelecek enerjiyi hissetmeye çalışır ve
    Kapalı gözlerinin önünde o renk belirir, o renk içine doğar veya o organı karıncalanır, titreşir, kaşınır. Sonuçta renk (enerji) iletilir.

Psi-Wheel
    Bir misket kadar ağır bir silgiye ince-uzun bir iğne saplayın. ucuna da şemsiye şeklinde kıvırdığınız not kağıdını koyun. odaklanın ve döndürün. kalanını yarın yazacağım.

17. Chance

Chance Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    185
    Ödül Puanları:
    63

İnsan vucudunun nasıl bir güce sahip olduğunu biliyoruz, evet yarım amperlik bir elektrik akımı üretir. Bundan da fazlası yok. Yukarda satırlarca yazdığın yazının hiç birinin ise bilimsel dayanağı yok. Bilimsel dayanağı olmayan şey ise gerçek dışıdır.

18. Graphychere

Graphychere New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Evren de 2 karbon atomundan oluşmuştur. Fakat inanması için kimseyi zorlayamam.

19. Chance

Chance Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    185
    Ödül Puanları:
    63

Kuantum fiziğine girmemişsin, sanki açıklanabilecekmiş gibi....
    Hiç bir dayanağı olmayan metafizik denen "asılsız" soyut inanış yerine kuantum fiziğiyle açıklar mısın iddialarını?

20. Graphychere

Graphychere New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Kuantum konusunda yeterli bilgim yok malesef :(

Sayfayı Paylaş