Temyizde onama kararı ve sonrası

Konusu 'Hukuk Danışmanı' forumundadır ve McClane tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    292
    Ödül Puanları:
    83
    Tüketici mahkemsinde dava açıp kazandım.Davalı temyize gitti ve onama kararı çıktı.Anladığım kadarı ile yargıtayda mahkeme kararını haklı bulundu.
    Ben davayı açarken ve duruşmalara giderken herhangi bir avukat veya dernek ile görüşmedim.Tamamıyla internetten ve forumlardan faydalandım.Şimdi işin sonuna geliyorum siz yardımsever hukukçular sayesinde.
    Yargıtaydaki karar kapama tarihi yarın.Tarafıma tebliğ geldikten sonra ben alacağımı karşı taraftan nasıl alıcam?Bir avukat ile anlaşmam mı gerekiyor?
  2. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    292
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Temyizde onama kararı ve sonrası

Evet icra yapın. İcra vekalet ücreti karşı taraftan icra masrafları ile birlikte tahsil edilir.
  3. Misafir

Misafir Misafir

Ben 32 yıl eğitime hizmet vermiş öğretmenim. okul idaresi ile bir problem yaşadım .Bana ceza verildi (maaşımın 1/30 oranı kesildi)İdari mahkemeye başvurdum Davayı kazandım Onlar temyize taşıdılar Dava sonuçlandı temyiz deki dava da sonuçlandı Temyiz isteminin reddine giderlerin davalı idare üzerine bırakılmasına 04/10 2012 tarihinde karar verilmiş Bana bu yazı 20 gün önce geldi .Emekli öğretmenim,avukatım yok .Kesilen maaşımı ve giderlerimi almak için ne yapmam gerekiyor,kime nasıl bir dilekçe yazacağım Yardımcı olursanız sevinirim.(olay 30.10.2007 tarihinde başlamıştır)
  4. Misafir

Misafir Misafir

ben eşimden 8 ay once bosandım.mahkemeyı kaybetıp temyıze gıttım temyız kararında onama yazıyo yanı yınemı kaybetttım

Sayfayı Paylaş