Terörün zararları

Konusu 'Siyaset Gündemi ve Güncel Konular' forumundadır ve helindem tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. helindem

  helindem Member

  Mesajlar:
  191
  Aldığı Beğeni:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  TERÖRÜN ZARARLARI
  PKK’nın lüzumsuz anma günleri, İmralı’da yaşayan katil Öcalan’ın yakalanışı, sözde cezaevinde kötü muamele görmesi, yaşgünü vb bahanelerle zaman zaman sokaklara dökülen terör örgütü yandaşları, başta çocuk ve kadınlar olmak üzere halka zarar veriyor. Maddi manevi etkilenmelerin yaşandığı bu günlerde, günahsız insanlar şiddet eylemlerinin ortasında kalarak perişan oluyor.
  En son Adana’da yaşanan bir olayda da terörün zararlarının fazlasıyla hayatımıza yansıdığı görülüyor. 2006 yılında Adana’da kendisini yakan terör örgütü PKK mensubu Veysi Kaya’yı anmak amacıyla düzenlenen yürüyüş eyleminde, terör örgütü sempatizanları tarafından kurulacak sebze-meyve pazarının engellenmeye çalışıldığı, civardaki dükkanların kepenklerinin kapattırıldığı, esnafların tezgahlarının dağıtıldığı bildiriliyor.
  PKK’nın anma günü nedeniyle düzenlenen eylemler sonucu iş yapamayan ve kepenk/tezgah açmaya fırsat bulamayan esnafın, şikayetlerini BDP İlçe Yönetimine ilettikleri, yaşanan bu gerginlik dolayısıyla esnafla partililer arasındaki tartışmaların alevlenmesiyle birlikte parti çalışmalarının aksadığı belirtiliyor.
  Seçim çalışmaları nedeniyle faaliyetlerini hızlandıran, her gün bir oy bile fazla kazanabilmek amacıyla vaatlerini sürdüren BDP’nin Adana ve ilçelerindeki imza, aidat toplama, gazete satışı gibi mutat işlemlerin bile PKK’nın lüzumsuz bahanelerle düzenlediği eylemler yüzünden durma noktasına geldiği, parti organizasyonlarına katılımın yüksek oranda azaldığı kaydediliyor.
  Şiddetin asla kabul edilmediği günümüzde, terörün etkilerinin sadece halk üzerinde görülmediği, siyasi kesimin de zarar gördüğü anlaşılıyor. Her gün demokratik olmaktan bahseden PKK’nın, çeşitli gerekçelerle düzenlediği terörist eylemler nedeniyle BDP’nin seçim çalışmalarına da zarar verdiğini unutmaması, bundan sonraki tavırlarını ona göre ayarlaması gerekiyor. Bu durumda PKK yüzünden sürekli seçmen kaybeden BDP’nin seçimlerde ayakta kalabilmek ve seçmen kitlesini muhafaza edebilmek için terörü kesin bir dille kınaması olmazsa olmaz şart olarak görülüyor.
  Helin Demir
  helindem@mynet.com
   
 2. Kader Katibi

  Kader Katibi GöNüL DoSTu

  Mesajlar:
  12.553
  Aldığı Beğeni:
  3.102
  Ödül Puanları:
  613
  Cevap: Terörün zararları

  Pkk yı destekliyen ve pkk nın yaptığı eylemleri kendi açılarından geleceklerini teminat altına alacaklarını sananda yine bdp dir.Zaten bdp liler pkk ile kendilerini iç içe görüyorlar pkk yı terör örgütü olarak nitelemeleri mümkün degildir.
  Çok önemli bir noktayada temas etmek istiyorum.1984 yılından itibaren kuzey Iraktan Saddam zülmünden kaçan Irak kürtleri doğuda devletimizin gösterdiği babalıkla evlere,işlere yerleştirildiler. Zamanla bu insanların büyük çoğunluğu Türkiye devletinin yapmış olduğu bu iyiliğe karşı silahla bölmeye insanlarımızı öldürmeye başlamıştır.Hem kendi içimizdeki kürtlerin satılmış olanları, hemde dışarıdan gelen kürtlerin birlik olup değişik emeller içine girip beraber hareket etmişlerdir.Bir çok ülkede bunlara destek vermiştir,başta ermenistan,yunanistan ve almanyadır. Birde Türkiyenin gelişmesini istemiyen ülkeler diyebiliriz.
  Bdp = pkk dır.öyle degilse pkk nın terör örgütü olduğunu basın organlarında söylesinler. Şu da bir gerçekki yukarıda kaymağı yiyen satılmışlar bu işten vaz geçmezler,ezilsin alttaki kullanılan sempatizan halk.
   

Sayfayı Paylaş