tıp mı matematik öğretmenliği mi???

Konusu 'Meslekler' forumundadır ve hayalperesst tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. hayalperesst

hayalperesst New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba..ben eczacılık fakültesi öğrncisiyim. mesleğimi hiç sevemiyorum. bu sene tekrar öss ye grmeyi düşünüyorum. yeni sistem bana daha avantajlı geldi.yAlnız şöyle bir sorun var ki eğer bu sene meslek değiştirisem 4 senemi çöpe atmış olacağım.benm için sene kaybı önemli değil. sizce tıp mı matematk öğretmenlliği mi seçiyim. ben artk tıp için çok geç diyorum bide o zor dersleri ve yoğun tempoyu başarabilirmiyim bilmiyorum. küçüklüğümden beri de ben doktor olcam diyen bi insan değildm hani tıp için çok istekli olmak ve önceden kafaya koymak gerekiyo ya. matematik ise lisede en çok sevdiğim dersti. boş zamanlarımda bile oturup matematik ve geometri sorusu çözen bir insanım. anlatmatyı öğretmeyi de çok seviyorum. ben manevi anlamda tatmin olacağım bir iş yapmak istiyorum.Allah kahretsin ki bize en cahil olduğumz yaşta meslek seçtiriyorlar. ben 18 yaşımda bırakın meslekleri tanımayı kendimi bile tanımıyodum. puan neresi gelirse artk . sonuç böyle mutsuz geçen yıllar, sene kaybı ve hayata gecikmek oluyo.bu arada bayanım .sizce bir bayana yada en önemlisi bana hangisi daha uygun hangisini seçmeliyim özellikle tıp okuyan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

Last edited: 30 Ağustos 2009
  2. hayalperesst

hayalperesst New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap: tıp mı matematik öğretmenliği mi???

arkadaşlar kimse bana yardımcı olmycak mı ? :(:(

3. Street_Racer67

Street_Racer67 Firari

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    589
    Ödül Puanları:
    113

Matematik öğretmenliği güzel bir meslek.. gerekli bir öğretmenlik branşıda.. bu devirde öğretmenlikte çıkmasa bile dersanelere rahat girebilen bir branş.. Yalnız.. Öğretmenlik kademe olarak tıptan biraz daha aşağıda görülüyor.. Çünkü tıpta okumak isteyen üniversite öğrencisi adayı varki.. çoğuda istediği için kazanamamıştır..

Gerçi benim mesleğim bu mesleği yorumlamak için ters kalıyo ama.. Ben de össye girip belli bir puan alsaydım yüksek puan. Öğretmenliğe gitmez Tıp ile ilgili mesleklere giderdim.. Doktorluk mesela.. Bana göre ideal mesleklerden biri.

Şöyle bir durumun var 4 sene çöpe gidecek demişsin.. Seneler sonra da ah kafam diyip 4 senemi boşuna yedim demeyin ona göre karar verin bence.

Eczacılık okuyomuşsun.. Eczacılık kötü bir meslek değil şuanda Türkiye'de para kazanmıyorum diyen eczaneci bulamazsın.. rahat iş bulabilirsin..

fakat..

En önemlisi de insanın kendi istediği mesleği yapmasıdır. Kendi istediğin meslek ne ise o mesleğe yönel..
    Matematik se matematik.. tıp ise tıp.. Yeterki ömrün boyunca seviceğin bir mesleği yap ki, sonradan pişman olmayasın..

4. hayalperesst

hayalperesst New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

öncelikle çok tşk cvpladığın için...dediklern doğru. keşke zamanında tıp puanı alablseydm ama olmadı. ecz ii demişsin evt eczacılık ii parası var rahat bayan için mükemmel perfect falan filan bunları hergün ailemden bnlerce kez dinliyorum. itirazm da yok fakat manevi anlamda hiç tatmin edici değil o kdr sene ilacın herbişeyini ezberliyoruz snra yaptığımz ne eczane açıp orda oturmak ve ticaret gibi bişey ilacı al ve sat poşetle fln filan kalfada yapıyo ztn aynı işi .ben herşeyn para olduğunu düşünmüyorum.. öğretmen olmak insanlara bişeyler öğretmek yada bi öğretmenler gününde bi öğrencimin bana gül getirmesi . veya doktor olduğunda bi hastanın sayemde iyileşmesi ve sana allah razı olsun demesi bence mişyarlara değer manevi tatmin istiyorum anlycağın yaşam standrtlarm çok yüksek olmasa da olur inşallah bu dünyada beni anlayan birileri vardır ve bu yazıma cevap yazar LÜTFEEEENNNN paradan bahsetmeyn........

5. тне јіģѕαw

тне јіģѕαw 9 Million Sam

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    503
    Ödül Puanları:
    113

Tıpı Tavsiye Ederim Tekrar FarkLı ßi ßöLümünü ...

ßn Anestezi Teknisyeniyim MeseLa Sende oLaßiLirsin

6. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    659
    Ödül Puanları:
    113

Arkadaşım ben tıp öğrencisi yada ünüversitede de okumuyorum ama ünüversiteyi bitirmiş hayata atılmış sevdigim mesleyi yapmaktayım.Yazdıklarını okudum kendim fikirlerimi sana aktarayım;

Liseli yıllarda matemetik dersini sevdigini ve çok da başarılı olduğunu söylüyorsun,
    bence fazla uzatmaya gerek yok ya sevdigin ve başarılı olabilecegin matematik
    öğretmenliğini yapacaksın yada kariyer deyip belkide seni bunaltacak doktorluk
    meslegini yapacaksın.Sana tavsiyem başarılı olacağın ve severek yapacağın
    öğretmenlik meslegini tercih edersen mutlu ve bir okadarda faydalı olursun.
    Ben sadece düşüncelerimle sana yardımcı olmaya çalıştım gerisi sana kalmış.
    Napolyonun bir sözü var en kötü karar kararsızlıktan iyidir.Umarım kısa zamanda
    doğru kararı verirsin.

7. hayalperesst

hayalperesst New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

tşklerr arkadaşım doğru söylüyosun. benim öyle makamda mevkide kariyerde gözüm yok artislik olsun diye doktor da olcak değilm sadece insanlara yardm etmeyi çok seviyorum bu yüzden doktorluk yada öğretmenlik diye düşündm.ben kutsal diye tabir ettiğimiz meslekleri seviyorum sadece ikisi arasında bir karar veremedm. ben en iyisi doğru bildiimden şaşmayım matematik öğretmeni oluyum tıpa çok isteyerek giren biri bile bi bakıyosunuz okulu bırakıyo kii benm gibi kararsız bir insan bilmiyorum tıpta napar????teşekkürler yardımın için...

1 person likes this.
  8. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    659
    Ödül Puanları:
    113

Önemli degil arkadaşım azda olsa yardımcı olabilmişsem ne mutlu bana.Umarım
    hayatında hep başarılı olur kavuşmak istedigin hedefine kısa zamanda kavuşursun.

9. Es-Lim

Es-Lim New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadasım bence bitir sen eczacılığı al diplomayı kirala ailende birşey diyemez sana sonra da mat seviyorum diyorsun ögretmen ol ama benim tavsiyem tıptır ne olursa olsun her zaman tıp derim ben!!

10. DokuzyüzSeksen

DokuzyüzSeksen Moderator

• Bölüm Sorumlusu
    Aldığı Beğeni:
    79
    Ödül Puanları:
    48

güzel yaklaşım :)

11. Es-Lim

Es-Lim New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Teşekkürler :)

12. bhk adına

bhk adına New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Tabiki TIP

13. havis

havis realist !

Aldığı Beğeni:
    6
    Ödül Puanları:
    18

aslında sen kararını vermişsin gibi gözüküyo matematik öğretmenliğini daha çok istiyosun sanırım.. tıp ı boşver bence çünkü mat. öğrtmenliğini seçtiğinde mutlu olucaksın çünkü o mesleği seviyosun.. ikinci bi seçeneği düşünerek kararsızlık yaşam derim ben

14. farzetkiyalan

farzetkiyalan Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

İnönü üniversitesi tıp fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim Hiçde memnun değilim olacak gibide görünmüyorum bu bölüm için 3senimi verdim 2 defa polisliği kazandım gitmedim ama ben bu bölümü (kişisel düşüncem) okumaya devam edersem kafayı yiyeceğim tıp fakültesine gelince akademik kariyer yapmak istiyorsan tus sınavını kazanman lazım ve sanırım eczacılıkda kaldırdırdılar tus sınavını:S polislik sınavına girmiştim 1 hafta önce büyük ihtimalle kazanıyorum bırakıp gitmeyi düşünüyorum, Hangisi diyorsan eğer bana

Ne istediğine bağlı tıp fakültesinde iyi bir kariyer yaparsan tabi o sırada aklını falan yitirmezsen ileride cok iyi yerlere gelebilir ve kamyon yükü para kazanabilirsin ama kendini geliştiremezsen sana şunu söyleyeyim sınavları zor değil rahat gecersin 2 gün calıs ama kariyer yapamazsan normal maasa devlette calısırsın:) matematik öğretmenliğine gelince yine oradada kendini geliştireceksin ama tıp kadar geliştirmene gerek yok bitirdiğin zaman özel ders verererk veya iyi bir (özel) okulda yada 1.numara dershanede calısırsan para kazanabilirsin. Sonucta karar senin :D

15. jimmy_047

jimmy_047 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Bence tıpı oku dişini sık biraz sonra evin, araban, haftada 5 veya 6 milyar maaşın var görmüyor musun her sene grev yapıyor öğretmenler bence tıp doktor

Last edited: 30 Kasım 2009
  16. jimmy_047

jimmy_047 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

yha bence %100 tıpyane düşünme bile

17. bzişan

bzişan New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

bnce sevdiğin işi yap en iyisi bu emin ol.eğer sevmiyosan oo 1 gün bile sana zehir olur.yanlış bi karar verme

18. buket gül

buket gül New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

bence tıp... çünkü tıp okumak bir ayrıcalıktır ben de tıp okuorum ve çok memnunum:gamyoncu:bosuna 4 yılını cöpe atma!!:rolleyes:hangi fakülte??

Last edited: 15 Aralık 2010
  19. buket gül

buket gül New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

sen nasıl bi çalısmayla kazandın tıpı??? yanı derslere nsl çalısıodun;):rolleyes:

20. izafet uye

izafet uye Misafir

ben matematikciyim gayet güzel mesleğim ama bir ingilizce öğretmeni bile bizden kolay atanıyor.Ama mesleğimi seviyor muyum eviyorum heralde ben başka br işi yapamazdım kend karakterime bünyeme en uygun meslek bu.

Sayfayı Paylaş