Tüm zamanların en iyi ayrılık filmi

Konusu 'Sinema' forumundadır ve x_m.e.e tarafından 23 Ocak 2007 başlatılmıştır.

 1. x_m.e.e

  x_m.e.e ..ıɯıʎǝsɹǝɥ ɯıpʎɐs ʞoʎ..

  • Yönetici
  Mesajlar:
  47.139
  Aldığı Beğeni:
  1.477
  Ödül Puanları:
  425
  Nuri Bilge Ceylan'ın 27 Ekim'de New York'ta vizyona giren "İklimler" filmi, hem seyirciden hem de sinema eleştirmenlerinden tam not aldı. Ülkenin önemli yayın organları filme geniş yer verirken, "Bütün zamanların en iyi ayrılık filmi" diye söz etmesi dikkat çekti.

  Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği ve Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Nazan Kesal ile Mehmet Eryılmaz'ın oynadığı "İklimler" (Climates) filmi, başarılarına yenisi eklemeye devam ediyor. Cannes'dan "Fipresci", 4. Bangkok Film Festivali'nden de "en iyi görüntü" ödülüyle dönen "İklimler", Amerika'da da vizyona girdi. 27 Ekim'de New York'da vizyona çıkan film, yakında Los Angeles ve ülkenin diğer bölgelerinde de gösterime girecek. Ülkenin belli başlı bütün önemli yayın organları filme geniş yer ayırırken, Filmbrain'de yer alan yazıda, "İklimler, sürpriz bir şekilde beni kavradı ve gerçekten çok etkiledi. Bütün zamanların en iyi ayrılış filmlerinden biri" diye söz etmesi dikkat çekti. Sinema yazarları ve seyirciler tarafından olumlu not alan "İklimler" için Village Voice'den çıkan makalede de, "Antonioni geleneğinde müthiş bir film olan İklimler, Nuri Bilge Ceylan'ın dünyanın en başarılı yönetmenlerinden biri olduğunu doğruluyor. Film, kendi enkazından yükselen insan karmaşasının kara bulutlarını ve bir ilişkinin çöküşünü daha önce hiç işlenmemiş bir tarzda ele alıyor" diye yazıldı.


  BD basınından "İklimler"e övgü

  New York Times


  Film, sözlerden çok görüntüleri kullanarak varoluşçu yalnızlığın unutulması zor bir portresini resmediyor. Nuri Bilge Ceylan ayrıca iyi bir aktör.


  Film Journey


  Ceylan ve eşi başrollerde oynuyorlar. Şaşırtıcı bir şekilde, ikisinin performansları da hassas nüansların ve abartısız belirsizliklerin harika bir şekilde ince işlenmiş örneklerini veriyor. Filmi asıl etkileyici kılan ise çiftin çözülmesini son derece özgün bir şekilde işlemesi.


  Indiewire


  Muhteşem ve kusursuz bir şekilde inşa edilmiş İklimler, insanı farkına varmadan afallatıyor. Benim için yılın en iyi filmi.


  Film Reference


  unutulması mümkün olmayan enfes bir anlatımla, insan kalbinin gelip geçici mevsimleri üzerine tutumlu, hüzünlü ve acı verici derecede samimi bir meditasyonun haritasını çıkarıyor.


  ReelTalk


  İklimler, tükenen bir aşkın karmaşık duygularının ele alınışı açısından doğrucu ve son derece etkileyici bir anlatıma sahip.


  New York Sun


  Ceylan HD video'nun 35mm celuloid kadar güzel olabileceğini gösteriyor. ​
   

Sayfayı Paylaş