Türkiyenin En Güzel Kuran Okuyan Öğrencisi...

Konusu 'İslam ve İnsan' forumundadır ve Mıknatıs tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. Mıknatıs

  Mıknatıs Womanizer

  Mesajlar:
  11.151
  Aldığı Beğeni:
  401
  Ödül Puanları:
  583
  Türkiyenin En Güzel Kuran Okuyan Öğrencisi...

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Düzenlediği 2007 -2008 Öğretim Yılı Kur'an Kursları Arası Kur'an -I Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali Sakarya'nın Hendek İlçesi Bayraptepe Tesisleri'nde Yapıldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun Katıldığı Final Yarışmasında, İstanbul Ümraniye Kur'an Kursu'ndan Abdülkerim Türe 1. Oldu.

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 2007-2008 Öğretim Yılı Kur'an Kursları Arası Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali Sakarya'nın Hendek ilçesi Bayraptepe Tesisleri'nde yapıldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun katıldığı final yarışmasında, İstanbul Ümraniye Kur'an Kursu'ndan Abdülkerim Türe 1. oldu.
  Türkiye'deki tüm il ve ilçe Kur'an Kursları'nın katıldığı elemelerden sonra finale kalan 7 bölge 1.si , Türkiye 1.si olmak için yarıştı. İstanbul Ümraniye Kur'an kursundan Abdülkerim Türe, Samsun'dan Harun Bircan, Elazığ'dan Ubeydullah Ünel, Şanlıurfa'dan Ahmet Taşçı, Bolu'dan İbrahim Aytaç, Yalova'dan Nurullah Şener, İstanbul Şişli'den Rıdvan Pahlivan jüri karşısına çıktı.

  Kura ile belirlenen yerden Kur'an-ı Kerim'i yüzenden okuyan kurs öğrencilerinden Abdülkerim 1., Nurullah Çelik 2. ve Rıdvan Pehlivan 3. oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere birer diz üstü bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi. Birinci olan öğrenciye ise Umre hediye edildi. Açık havada güneşin yakıcı sıcaklığına rağmen vatandaşlar Kur'an ziyagetini büyük bir zevkle dinledi.

  BARDAKOĞLU: "KUR'AN KURSLARI MİLLİ EĞİTİMİN ALTERNATİFİ DEĞİL, TAMAMLAYICISI"

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, törende yaptığı konuşmada, Kur'an kurslarının hiç bir zaman Milli Eğitim Bakanlığı'nın örgün eğitim kurumlarının alternatifi değil, aksine onu din eğitim ile tamamlayan çok önemli bir merkez olduğunu söyledi. Bardakoğlu, şunları kaydetti:

  "Burada biz hem Yüce Rabbimizi tarnıyan, hem de kendi ve toplumla barışık olan insanlar yetiştirmeyi önemsiyoruz. İnanıyorum ki her geçen yıl Kur'an kurslarımızın hem eğitim düzeyi hem de bu kurslara karşı vatandaşlarımız büyük rağbet gösteriyor."

  Bu hafta yaz Kur'an kurslarının başladığını, bu kursların çocuklara düzgün bir din eğitimi verdiğini belirten Bardakoğlu, "Çocuklarımızın devletin gözetimi ve denetimi altında müfredatı belli bir şekilde Kur'an öğrenmesi, sağlıklı, doğru bir din eğitim alması, yüce rabbimizi tanıması, milletini sevmesi, büyüklerini sayması, küçüklerini sevmesi, iyi güzel ahlakı öğrenmesi açısından Kur'an kursları çok önemli eğitim vermektedir. B ukurslar hiç bir zaman Milli Eğitim Bakanlığı'nın alternatifi değil, aksine onu din eğitimi ile tamamlayan çok önemli merkezlerdir" şeklinde konuştu.

  Yeni tamamlanan ve Kur-an-ı Kerim Yarışması ile açılan ve Hendek Belediyesi'ne yerel yönetimlerde 1.'lik getiren Bayraktepe'deki yarışmadan sonra tüm konuklara yemek ikram edildi.
   

Sayfayı Paylaş