uçurtmanın yapılışı nasıl

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve Misafir tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. Misafir

Misafir Misafir

ben uçurtmanın yapılışını istiyorum değişik şeyler çıkıyor.
  2. Legadema

Legadema Balıkesirspor

Aldığı Beğeni:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap: uçurtmanın yapılışı nasıl

Uçurtma yapmak kendi bilgilerimi anlatiim :)

Malzemeler:
    3 adet çıta (ikisi aynı boyda biri biraz daha kısa)
    pazar poşedi veya jelatin kağıdı
    koli bandı
    ip

Yapılışı:
    önce çıtaları birbirine bağlıycaz ikisi(uzun olan)X şeklinde Kısa olanda - şekilde üst üste konup sabitliycz,daha sonra çitaların uçlarından birbirlerine ip gericez iskelet kazır şimdi poşetleri birbirine bantlayım büyük bi kare şeklinde yere yayın iskeleti üstüne koyun çıkıntı kalan poşetleri ipin üstünden içe doğru kalayıp bantlayın (gergin olsun).gövde kısmı bitti kuyruk yapmak için uzun çıtalardan birinin boyu kadar ip kesin ipin bi ucunu alt taraftaki çitaya bağlayın diğer ucunu diyer çıtaya ipi orta kısma tuttuğunuzda ortaya kadar gelmeli.
    sonra tam ortadan bi ip bağlayın 2-3 m kadar uzatın sonra bu uzun ipe belirli aralıklarla (sık) poşet parçaları bağlayın.Kuyrukta bukadar.
    denge yapması en zor kısmı gövdenin arkasından poşetli kısmından ordatan bi delik delin ordan ip geçirip ortadaki çatala bağlayın sonra kuyrıkta yaptımız gibi tam karşı kenarınada ip kesip bağlayalım sonra ortadaki ipi bu ipe bağlayalım önemli olan o üçkenin bütün köşelerine kadar uzanıcak iplerin tam bağlantı noktası eğer tüm köşelere uzanıyosa denge tamam. sonra rüzgara karşı koşun :D

ben bu şekilde yapardım güçlü rüzgarda yumruk büyüklüğünde taşları bile kaldırıyodu:)
  3. Hei

Hei New Member

Aldığı Beğeni:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Özel üçgenlerden bakarsak olaya
    7k 24k 25k olursa bi kenarı.[Ama uç kısımlarıda dörtgen olucak ona göre kendine uzunluk belirle ].
    Gerisini üstteki üye anlatmış.
    Küçükken ne yapardık uçurtma ama ben uçurmayı sevmem çizmeyi severim. Milimetrik olcak ama :D.
  4. Misafir

Misafir Misafir

bana uçurtma nasıl yapılır gösterirmisiniz ? çünkü bügün kardeşimin doğum günü en büyük hayali uçurtma
  5. Misafir

Misafir Misafir

Yaptım Ya Kolaymış :)

Sayfayı Paylaş