Ünlü Kişilerin Ölmeden Önceki Son Sözleri

Konusu 'Sanat ve Edebiyat' forumundadır ve comandantee tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. comandantee

comandantee Active Member

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Allahumme Er-Refik el-Ala (Allah'ım Yüce Dosta!) - Hz. Muhammed

Her şey sona erdi... (Consummatum Est) - Hz. İsa

Asıl ölüm, ilimden payını almayanlaradır. Faydalı ile faydasızı bilenler bilgi
    sâhipleridir. - Şeyh Edebali

Vur, korkak herif, sonuçta sadece bir adam öldüreceksin. - Ernesto Che Guevara

Vücudumda yaralanmamış yer yok. Gel gör ki, savaş meydanlarında yenilgi yüzü görmeyen Halid, yatağında ölüyor. Ayağa kalkar ve kılıcı üzerine doğrulur şöyle der: Erkekler kılıçları üzerinde ölürler. - Halid bin Velid

Demek böyle ölünürmüş...-Necip Fazıl Kısakürek

Beni göğsümden vurun. - Benito Mussolini

Lala, Lala! Bunca zamandan beri sen bizi kiminle biliyordun? Cenâb-ı Hakk’a teveccühümüzde bir kusur mu gördün?-Yavuz Sultan Selim Hân("Artık Allah'la
    olma zamanıdır." diyen yakın görevliye hitaben...)

Siyah bir ışık görüyorum. - Victor Hugo

Rabbimiz, beni kendi hazretine dâvet ediyor. Artık gitmek zamânıdır. Yâ Azrâil! Çabuk ol! Beni Rabbime çabuk kavuştur!-Hazret-i Mevlana

Komedi Bitti. - Ludwig van Beethoven

("Tanrı ruhunu affetsin" diyen papaza karşılık olarak) Neden olmasın? Ne de olsa kendi malı. - Charlie Chaplin

Kimse bana inanmayacağı için, gördüklerimin yarısını bile anlatmadım. - Marco Polo

Biraz dinleneyim. - Namık Kemal

İşte bu fena. - Peyami Safa

Bu müthiş harp beni bitirdi. - Franz Joseph Haydn

Çok zamandır şampanya içmemiştim. - Anton Çehov
    Hadi oradan. Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir. - Karl Marx

Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm-Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği!! Yaşasın işçiler, köylüler! Kahrolsun Emperyalizm! - Deniz Gezmiş (Devrimci, 1972)

Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin. - Nikolay Gogol

Allah memleketi korusun, millete zeval vermesin, haydi Allah'a ısmarladık. - Fatin Rüştü Zorlu

Mezarıma ne resim ne heykel ne de fotoğraf, hiçbir şey koymayınız. - Eugene Delacroix

Ah iyi olsam, terliklerimi giysem, şu odada dolaşsam, şu köşeye geçsem, resimlerimi yapsam. - Cemal Nadir

Haşa ben ölümden korkmuyorum. Çünkü ben Müslümanım. Her Müslümana yakışan da ölümü tebessümle karşılamaktır. Hakikaten ölüm ebediyet âlemine açılan ilk perdedir. - Muhammed İkbal

Her şey bitti, artık çok geç. - George Gordon Byron

Biraz daha ışık. - Johann Wolfgang von Goethe

Ya duvar kâğıdı gidiyor ya da ben. - Oscar Wilde

Ölmek kaderde var; yaşayıp köhnemek hazin,
    Buna bir çare yokmu ya Rabbil alemin? - Yahya Kemal Beyatlı

Ben görevimi burada bitiriyorum. - Albert Einstein

Ölümün tadı, dilimin ucunda. Bu dünyadan olmayan bir şey hissediyorum. - Wolfgang Amadeus Mozart

Ağlayacak bir şey yok. - Konrad Adenauer

Suçsuzum. - Zülfikar Ali Butto

İskoç viskisinden martiniye geçmemeliydim. - Humphrey Bogart

Yüce tanrım ve ölümümün şahitleri: Filozof olarak yaşadım hristiyan olarak ölüyorum. - Casanova

İçeri girmeliyim, sis yükseliyor. - Emily Dickinson

Çalışmalarım olması gereken kaliteye erişmediği için Tanrıyı ve insanlığı gücendirdim. - Leonardo da Vinci

Herşey canımı sıkıyor. - Winston Churchill

Bu menenjit değil mi? - Louisa May Alcott

Hepiniz hoşçakalın. - Hart Crane (ABD’li şair, 1912, intihar etmek için gemi güvertesinden atlarken)

Sıkıldım, sıkıldım. - Gabriele D’Annunzio (İtalyan yazar, 1938)

Ölmek dışında hiçbir şey istemiyorum. - Jane Austen (İngiliz yazar)

Çek ellerini omuzumdan, debelenme! - Sir William S. Gilbert (İngiliz libretto yazarı, 1911, Havuza düşen bir kızı kurtarmaya çalışırken kalp krizi geçirir)

Yakın ışıkları. Eve karanlıkta gitmek istemiyorum. - O' Henry (ABD'li öykücü, 1910)

Çok güzel, yarın onu yukardakilere anlatırım. - Alfred E. Housman (İngiliz şair, 1936, doktorunun anlattığı fıkrayı dinledikten sonra)

Kimse anlamıyor mu? - James Joyce (İrlandalı yazar, 1941)

Sanırım, öleceğim. Yağmuru seviyorum. Yağmurun yüzüme değmesine bayılıyorum. - Katherine Mansfield (Ingiliz yazar, 1923)

Herkes ölür ama bana bir ayncalık tanınır sanıyordum. Ne olacak şimdi? - William Saroyan (ABD' li yazar, 1981)

Beni bir antika olarak saklamaya çalışıyorsun ama işim bitti, öleceğim. - George Bernard Shaw (Ingiliz yazar, 1950, hemşireye)

Allah korusun, Allah kahretsin. - James Thurber (ABD'li ressam ve yazar, 1961)

Tamam, Mabel, geliyorum. - Thomas Wolfe (ABD'li yazar, 1938, ölmüş karısına)

Sen de mi Brütüs? - Julius Caesar (Roma İmparatoru, M.Ö. 44)

Biraz daha ışık!.. (Mehr Licht!) - Goethe (Alman şair ve Oyun yazarı, 1832)

At! At! Bir ata krallığımı veririm! - Richard III (İngiliz Kralı, 1485)

Bir imparator ayakta ölmeli. - Vespasien (Roma İmparatoru, 79)

Dedi ki; “Bizim bağımsız olmamız için Amerika ve IMF’den kurtulmamız lâzım.” -Adnan Kahveci / Eski Maliye Bakanı… (2 gün sonra trafik kazasında öldü.)[1]

“Amerika en büyük engeldir bu ülkeye; istediğini başbakan yapar, istediğini cumhurbaşkanı yapar” -Bedri İnce Tahtacı / Saadet Partisi Gaziantep milletvekili. (5 gün sonra Gaziantep’e giderken trafik kazasında öldü..!) [2]

“Musul ve Kerkük bizimdir alacağız” - Turgut Özal / Cumhurbaşkanı(10 gün sonra öldü..!)[3]

“Amerika’nın İncirlik’ten kalkan uçakları PKK’ya yardım atıyor” - Eşref Bitlis- Jandarma Komutanı.4 gün sonra-eksi 60 dereceye kadar dayanıklı olan helikopter ile Siirt’e giderken helikopteri düştü ve öldü..! Kaza sebebi olarak helikopter motorlarının buzlanması gösterildi! Oysa o esnada hava soğukluğu -11 idi… )[[4]]

Denizli’de uygulama kararı aldı; “Artık bundan sonra cafe ve benzeri yerler İngilizce isim kullanmayacak, yani ‘cafe’ değil ‘kahve’ yazılacak” dedi vee... - Recep Yazıcıoğlu / Denizli Valisi (1 hafta sonra Ankara’ya giderken trafik kazasında öldü..!)[5]
  2. ...aKıbé3t...

...aKıbé3t... Misafir

Cevap: Ünlü Kişilerin Ölmeden Önceki Son Sözleri

Paylaşım için sağol... ;)
  3. Summer_Wine

Summer_Wine Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    142
    Ödül Puanları:
    63

Dedi ki; “Bizim bağımsız olmamız için Amerika ve IMF’den kurtulmamız lâzım.” -Adnan Kahveci / Eski Maliye Bakanı… (2 gün sonra trafik kazasında öldü.)[1]

Buna şapka çıkartırım...
  4. hommer_simpson

hommer_simpson Αίολος

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    304
    Ödül Puanları:
    83

oldukça ilgi çekiciydi teşekkurler
  5. jjanet23

jjanet23 Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    134
    Ödül Puanları:
    63

Haşa ben ölümden korkmuyorum. Çünkü ben Müslümanım. Her Müslümana yakışan da ölümü tebessümle karşılamaktır. Hakikaten ölüm ebediyet âlemine açılan ilk perdedir. - Muhammed İkbal

cok güzeldii tşekkür..
  6. dilara_

dilara_ Member

Aldığı Beğeni:
    14
    Ödül Puanları:
    8

Allahumme Er-Refik el-Ala (Allah'ım Yüce Dosta!) - Hz. Muhammed *********Tşkler çok güzel bir paylaşım gercekten ellerinize saglık
  7. moonboy

moonboy Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    114
    Ödül Puanları:
    63

gzl paylaşım asol
  8. comandantee

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    28

arkadaşlar ben hepinize teşekkür ederim.yorumlarınız için saolun..
  9. bluenight88

bluenight88 Active Member

Aldığı Beğeni:
    27
    Ödül Puanları:
    28

oldukça güzel sağolasın;)
  10. YUMUŞATICI

YUMUŞATICI Belay-ı Hüsn

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    196
    Ödül Puanları:
    63

komedi btti....
    eline sağlık
  11. comandantee

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    28

ben teşekkkür ederim..
  12. moonboy

moonboy Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    114
    Ödül Puanları:
    63

dikkat edersek, islami ruhlu kişiler huzur, diğerleri korku ve sıkıntı içinde ölmüşler
  13. ...aKıbé3t...

...aKıbé3t... Misafir

Hepsi çok anlamlı ellerine sağlık...
  14. @!esmerelda!@

@!esmerelda!@ Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    145
    Ödül Puanları:
    63

benimki şu olabilir GELDİM GÖRDÜM GİDİYORUM:D:D:D
  15. eXtreme

eXtreme Misafir

Vur, korkak herif, sonuçta sadece bir adam öldüreceksin. - Ernesto Che Guevara

Kimse bana inanmayacağı için, gördüklerimin yarısını bile anlatmadım. - Marco Polo

Sanırım, öleceğim. Yağmuru seviyorum. Yağmurun yüzüme değmesine bayılıyorum. - Katherine Mansfield (Ingiliz yazar, 1923)

Bu olmalı

“Amerika en büyük engeldir bu ülkeye; istediğini başbakan yapar, istediğini cumhurbaşkanı yapar” -Bedri İnce Tahtacı / Saadet Partisi Gaziantep milletvekili. (5 gün sonra Gaziantep’e giderken trafik kazasında öldü..!) [2]

“Musul ve Kerkük bizimdir alacağız” - Turgut Özal / Cumhurbaşkanı(10 gün sonra öldü..!)[3]

“Amerika’nın İncirlik’ten kalkan uçakları PKK’ya yardım atıyor” - Eşref Bitlis- Jandarma Komutanı.4 gün sonra-eksi 60 dereceye kadar dayanıklı olan helikopter ile Siirt’e giderken helikopteri düştü ve öldü..! Kaza sebebi olarak helikopter motorlarının buzlanması gösterildi! Oysa o esnada hava soğukluğu -11 idi… )[[4]]

Denizli’de uygulama kararı aldı; “Artık bundan sonra cafe ve benzeri yerler İngilizce isim kullanmayacak, yani ‘cafe’ değil ‘kahve’ yazılacak” dedi vee... - Recep Yazıcıoğlu / Denizli Valisi (1 hafta sonra Ankara’ya giderken trafik kazasında öldü..!)[5]

Herşeyi anlatıyor
  16. baddgirl

baddgirl Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    123
    Ödül Puanları:
    63

genelde bizim milletvekillerinin ölümleri şaibeli ama bazıları cidden son söz olarak çok etkileyici laflar söylemiş
  17. as...

as... Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    73
    Ödül Puanları:
    48

ılgınctı tesekkur ederım paylasım ıcın;)
  18. comandantee

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    28

ben teşekkür ederm arkadaşlar...
  19. CW|AkA

CW|AkA Misafir

"Dünyadan ayrıldığım şu anda, ailemi ve çocuklarımı şefkatle andığımı kendilerine bildirin. Vatanı ve milleti Allah, refah içinde bıraksın"
    Adnan Menderes(Son arzusu olarak talep ettiği sigarayı içerken)
  20. comandantee

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    28

aynı zamnda adnan menderes idam sehepasında ağlamıştır ve kaçmaya çalışmştır..

Sayfayı Paylaş