Windows 10 Başlangıç Parolası Kaldırma (Netplwiz dışında)

Konusu 'Windows' forumundadır ve cemil489 tarafından 9 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. cemil489

cemil489 ForumVeterineri

Aldığı Beğeni:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Selamun aleyküm arkadaşlar...
    Bilgisayarın açılışında sizden istenen parolayı kaldırmanın basit yolları var... Ben size iki tane yöntemden bahsedeceğim...

1. Yöntem

a.) Windows tuşuna (fn ile alt tuşu arasında ki tuşa) basılı tutarken R'ye basın. "Win + R"

b.) Açılan komut istemi alanına " netplwiz " ya da " control userpasswords2 " yazın.

c.) Açılan sayfada "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad veya parola girmelidir." yazısının yanında ki kutucuğun içinde ki tiki kaldırıp (boş bırakıp) Uygula'ya tıklıyorsunuz. Sizden şifrenizi isteyecek girdiğiniz zaman, artık başlangıçta şifre sormayacaktır...

2. Yöntem

Yukarıda yazdığım yöntem bazen işe yaramayabilir. Bu sebeple 2. bir yöntem anlatacağım.

a.) Denetim Masası'nı açın.

b.) Kullanıcı Hesapları'na tıklayın.

c.) Bilgisayar Ayarlarında Hesabımda Değişiklik Yap seçeneğine tıklayın.

d.) Profil fotonuzun hemen üstünde "Bunun yerine bilgisayarımı bir yerel hesap ile aç." seçeneğine tıklayın.

e.) Yerel hesap için sizden şifre isteyecek. En üst boşluğa şimdiki şifrenizi yazın, alttaki boşlukları boş bırakın entera basın.

f.) Bu şekilde artık kesin çözüm bulmuş olursunuz. Yerel hesap sayfasında parola kısmını boş bırakamıyorsanız, basit bir şifre koyun oraya masaüstüne gelince "ctrl + alt + delete" tuşlarına basın. 4. seçenek olan "Şifremi Değiştir" (Change password) seçeneğini tıklayarak orada üst boşluğa az önce belirlediğiniz şifreyi girin, alttaki iki boşluğu boş bırakıp "Sağ Ok'a" tıklayın. İşlem tamam.

Umarım çözüm olur. Ben böyle hallettim.

Kader Katibi bunu beğendi.
  2. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.015
    Ödül Puanları:
    613
    Sağol Cemil teşekkür ederiz

cemil489 bunu beğendi.
  3. xaviesta

xaviesta Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    434
    Ödül Puanları:
    88
    Oturum açılamadığı durumlarda ne yapılmalı?

cemil489 bunu beğendi.
  4. cemil489

cemil489 ForumVeterineri

Aldığı Beğeni:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Rica ederim abicim :)

Ben "şifreyi kaldırmaktan" kastım, girişte şifre girmeyerek kolaylık olması amacı. Yoksa şifreli bir bilgisayarda ki şifreyi bu yöntemle kaldıramazsın.
    Oturum açılmıyorsa "güvenli başlangıç" yapabilirsin.

xaviesta ve Kader Katibi bunu beğendi.
  5. xaviesta

xaviesta Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    434
    Ödül Puanları:
    88

Kader Katibi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş