Yabancı uyruklu bayanla Turkiyede evlilik

Konusu 'Hukuk Danışmanı' forumundadır ve McClane tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    291
    Ödül Puanları:
    83
    Merhaba,

Yabancı bir bekar bayanla Turkiyede evlenmek istiyorum.Kendisi American vatandaşı ve Turkiye ye turist olarak gelicek, benim evlilik yapabilmem icin karsı tarafdan ve benden hangi belgeler istenir.Kısaca acıklarsanız sevinirim.
  2. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    291
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Yabancı uyruklu bayanla Turkiyede evlilik

bekar olduğuna dair apostilli evrak ve yemini tercümandan türkçeye çevirisi ve noter onayı (evlenmesine mani hali olmadıgına dair evrak bekrlık belgesidir)
    6 adet fotograf
    pasaport
    ilgili sağlık kuruluşundan kan tahlili sonuçlarınız

türkiye vatandaşı için ekstra belge nüfüs cuzdanı ile ikametgah belgesidir

bunlar yeterlidir
  3. onur34

onur34 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

evlilk kararımı yabancı uyruklu birisini tercih ettim ama evlilik işlemleri hakkında hiç bilgim yok yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdi den teşekkür ederim. abd veya avrupa ülkelerine geçerli olan prosedür rus vatandaşı içinde geçerlimi geçerli değilse bir rus vatandaşı ile evlilik için ne yapılması gerekir evrak işlem sırası ne olmalı hangi makamlardan işlem yapılmalı yani sizin alayacağınızzordurumdayım yardım ederseniz çok sevinirim teşşekkürler
  4. selahattinnn

selahattinnn New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

guzel hatunları tanımak ıstıyorum ben
  5. brown620

brown620 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

yabanci bayanla evlenecegim daha onceden evlenip ayrilmis onada 300gun gibi bekleme
    suresi varmi yani(iddet suresi ) tesekkurler
  6. izafet uye

izafet uye Misafir

arkadaşlar ben de mart 2011 de Amerikan Vatandaşı bir bayanla nikah yapacağım. İnternette verilen bütün bilgiler sağlıklı değil.Yardımcı olmak isteyenler var eminim bundan ancak En sağlıklı olanı, İkamet ettiğiniz İlçenin Evlendirme Dairesine gidip, '' Yabancı uyruklu evlilik yapacağım neler gereklidir _? '' dediğinizde Nikah yapacağınız bay-bayan için 4 maddelik istenen belgeler hakkında, sizin için ise hemen hemen 7 maddelik istenen belgelerin yazılı olduğu kağıt verilecektir. Malum ev sahibi oldugumuz için bizden 7 karşımızdakinden 4 maddelik kağıt isteniyor olsa gerek :D
  7. izafet uye

izafet uye Misafir

yabanci bayanla turkiyede evlilik yapmak icin gerkli evraklar.rusca yaziyorum herkezin anlamasi icin Kazakistan vatandasi ve rus vatandasi icin de gecerli. Документы необходимые для регестрации брака в турции
    1.Справка о брачной правособности(из ЗАГСА по месту жительства)свидетельство о разводе(для ранее состоявших в браке)
    2. Свидетельство о рождении (копия)
    3. Копия паспорта
    4. Справка о несудимости(для получения вида на жительство в турции)
    5. МЕД Справка о состоянии здоровья (можно получить в турции)
    УКАЗАННЫЕ ВЫШЕ ДОКУМЕНТЫ НЕОБХОДИМО ПЕРЕВЕСТИ НА ТУРЕЦКИЙ ЯЗЫК.ЗАВЕРИТЬ У НОТАРИУСА.ПРОСТАВИТЬ АПОСТИЛЬ В ДЕПАРТАМЕНТЕ ЮСТИЦИИ ИЛИ ЗАВЕРИТЬ В ПОСОЛЬСТВЕ ТУРЦИИ(20 ДОЛЛ.США ЗА КАЖДЫЙ ДОКУМЕНТ)
  8. izafet uye

izafet uye Misafir

ben türkmen ve ülkeme dönüş yapmak ıstiyorum ama burda imam nikahlı evlıyım dönüş yapabılcemı eşimden ayrı yaşamak istemsm bi yardamcı olursanız cok memnun olurum
  9. Misafir

Misafir Misafir

Soruyu Türkçe soranlara Rusça cevap vermek ne kadar sağlıklıysa yazdıklarında o kadar sağlıklıdır. Türkçe yazsan ne olur hem herkes anlamış olacak, neyse ya kime anlatıyoruzki.....
  10. Misafir

Misafir Misafir

Türkçeye de ben cevirmiş olayım

1. Bekar oldugunuza dair veya bosanmıssaız bosanma belgesi nikah dairesinden (ZAGS diye gecer) Yani evlenmenizde hukuksal bir sorun yoktur anlamında belge
    2.Doğum belgesi
    3.Pasaportunuzun kopyası
    4.Savcılıktan temız kagıdı (Türkiye deoturum izni almak için)
    5. Sağlık raporu (Türkiyeden alınabilir)
    Tüm belgeler türkçeye tercüme ettirilip noter tarafından onaylanmalı. Ayrıca onaylanan belgelere alındığı sehirdeki valilik veya türk konsolosluğundan apostil vurulmalı. (ulusarası gecerlidir anlamında). Her belge için 20 abd doları
  11. Misafir

Misafir Misafir

Apostil şehirdeki valilikte değil Adalet Bakanlığında vuruluyor. Ya da Türkiye Büyük Elçilikte.
  12. Misafir

Misafir Misafir

Apostil şehirdeki valilikte değil Adalet Bakanlığında vuruluyor. Ya da türk konsolosluğunda.
  13. erhansafakk

erhansafakk New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

mrb arkadaşım şimdi türkiyedemisin peki benim nişamlımda türkmenistanlı şu an orada deport oldu gitti allah nasip ederse inşallah evlencez sein durumu biliyorum çok üzücü bir durum ama yapman gereken tek şey burdaki kaldığın süre boyunca ceza paranı ödeyip cıkış yapman sanıyorum 1. sene veya 3 sene depor vuryorlar ondan sonra sana eşin davetiye yollayıp geri gelebiliyorsun veya bu işleri yapan kişiler var sen burdayken bile işlemlerini halledebiliyor yasal herşey bunları bir bir anlatmak isterim burdan olacak iş degil eşinide al konuşalım 0534 074 96 78 erhan ismim kapalıysa mesaj atın ben dönüş yaprım ben durumu acıklayacak şekilde msj atınki anlayım
  14. romeo_

romeo_ hrkse slm

Aldığı Beğeni:
    108
    Ödül Puanları:
    63

kim istemez

Sayfayı Paylaş