Yoksa arkasında Fethullah Gülen mi var ?

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve Hakan Karadag tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. Hakan Karadag

  Hakan Karadag New Member

  Mesajlar:
  1.606
  Aldığı Beğeni:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Youtube'a kaseti düşen savcı Salim Demirci, Fethullah Gulen'in "beraat" kararını temyiz etmişti...

  Fethullah Gülen’in “beraat” kararının Yargıtay tarafından onaylanması ve aynı günlerde, kararı temyiz eden Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi savcılarından Salim Demirci’nin Youtube’a düşen kaseti, “Gülen’e dokunan yanıyor” yorumlarına neden oldu.

  Daha önce de, Gülen hakkında dava açan eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel’in Rus kadınlarla alem yaparken çekilmiş gizli görüntüleri ortaya çıkmıştı.Savcı Yüksel zor duruma sokan bu olaydan sonra da, Gülen hakkında suç duyurusunda bulunan Yazar Ergün Poyraz’ın, Ümraniye’de elegeçirilen elbombaları soruşturması kapsamında tutuklanıp cezaevine konuldu. Savcı Yüksel, Yazar Poyraz ve son olarak Savcı Demirci’nin başlarına gelenleri büyük bir komplonun parçaları olarak yorumladı.

  Temyize gitti, kasetler ortaya çıktı

  * Savcı Salim Demirci:

  Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi savcılarından Demirci, Fethullah Gülen’in “şeriat devleti kurmak amacıyla terör örgütü oluşturmak” suçundan cezalandırılmasını istemiş ancak mahkeme beraatine karar vermişti. Demirci, Yargıtay’a başvurarak “beraat” kararını temyiz etmişti. Savcı Demirci’ye ait olduğu ileri sürülen ses kayıtları geçtiğimiz günlerde “Youtube”a düştü. Demirci’ye ait olduğu ve 2006 yılında kaydedildiğ iddia edilen görüntü ve ses kayıtlarında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiyelilik” çıkışı ve dönemin Diyarbakır Valisi Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ağır sözlerle eleştiriliyor.

  Nuh Mete Yüksel’in görüntüleri yayınlanmıştı

  * Eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel:

  Savcı Nuh Mete Yüksel, Gülen Cemaati’nin başta Milli Eğitim ve Emniyet teşkilatı olmak üzere bütün devlet kadrolarına sızma çalışmaları yaptığını iddia etmişti. Bir süre sonra ise Nuh Mete Yüksel’in Rus kadınlarla âlem yaparken görüntüleri ortaya çıktı ve görevinden alınarak, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na verildi.

  Suç duyurusunda bulundu, şimdi hapiste

  * Gazeteci Ergün Poyraz:

  “MNP’den RP’ye ihanetin belgesi” isimli kitabın yazarı olan Gazeteci Ergün Poyraz, 1999 yılında Fethullah Gülen hakkında DGM Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Ergün Poyraz, DGM’de verdiği ifadede Gülen Cemaati’nin asıl amacının demokratik laik düzeni yıkmak ve yerine şeri hükümlere dayalı bir şeriat düzeni kurmak olduğunu iddia etmişti. Ümraniye’de yakalanan elbombaları soruşturması ve “Ergenekon” operasyonu çerçevesinde gözaltına alınan Poyraz, yaklaşık 7 aydır cezaevinde bulunuyor.

  Gülen’i dinleyen polisler yargılandı

  * Eski Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ve Yardımcısı

  Osman Ak:

  Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ve yardımcılarının Fethullah Gülen’i izinsiz olarak dinledikleri ortaya çıkmış Gülen’le ilgili raporların, DGM’ye gitmesinden hemen sonra patlayan skandalda, Saral’a bağlı olarak çalışan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Ak, İstihbarat Şube Müdürü Ersan Dalman, İstihbarat Müdür Yardımcısı Zafer Aktaş’ın başını çektiği bir grup polis yargılanmıştı.

  Akşam
   
 2. azobash_carsi

  azobash_carsi Member

  Mesajlar:
  124
  Aldığı Beğeni:
  10
  Ödül Puanları:
  18
  bu fetodan herşey beklenir...pardon hoca efendi demeliydim demi bak bir feto beni günaha soktu.
   
 3. ⓡⓔⓐⓛ ⓛⓘⓕⓔ

  ⓡⓔⓐⓛ ⓛⓘⓕⓔ Well-Known Member

  Mesajlar:
  2.049
  Aldığı Beğeni:
  118
  Ödül Puanları:
  63
  bu adamın suratını görmeye dayanamıyorum kendini insan sanan ne idü belirsiz varlık...
   
 4. refiksaydam

  refiksaydam New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Ak Parti Dilovası ilçe başkanı Osman Akbulut da 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimi öncesi gerek Dilovası ve İzmit cevresinde örgüte yakın işadamlarının bölge genelinde haksız rant elde etmeleri için,gerekse üniversitede okuyan öğrencilere burs sağlayarak ciddi destekte bulunmuştur.

  Anılanın söz konusu faaliyetlerini her ne kadar darbe girişimi sonrası sonlandırsa da (görünürde) FETÖ ile bağlantılı belediye meclis üyesi Enver Aydemir ile birlikte ilçe genelinde örgütün faaliyetlerini gizlemeye calışmakta ve partinin tüm imkanlarını bu doğrultuda kullanmaktadır.

  Ülke genelinde yapılan FETÖ terör örgütü operasyonları devam ederken, anılan şahıs gerek partinin gerekse gercek anlamda kurtuluş mücadelesi veren halkımızın iyi niyet ve imkanlarını kendisinin ve örgütün cıkarları doğrultusunda kullanmaya devam etmektedir.

  Söz konusu faaliyetlerini devam ettirirken ilçedeki Ak Parti teşkilatı üzerinde baskı kurmak için halen görevine devam eden bazı üst düzey bürokrat ve bakanlarımızın ismini kullanmaktan ise cekinmemektedir.


  FETÖ’nün 15 Temmuz sonrasında uygulamaya koyduğu yeni gizlenme taktiğiyle, aslında FETÖcü olup masum insanları FETÖcülükle suçlama ve malum örgütün faaliyetlerini bu gizlilik esasında devam ettirme yolunu tercih eden bu isimlere dikkat edilmelidir. Ağzından 15 Temmuz’u en çok düşürmeyen bu kişilerin FETÖ bağlantısı ve şu anda devam eden ilişkileri açığa çıkarılmalıdır.
   

Sayfayı Paylaş