2. Kısa Film Kolektifi Festivali bu sene de Kadıköy’de kısa film severlerle buluşuyor

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve demirdoven tarafından 7 Şubat 2017 başlatılmıştır.

 1. demirdoven

  demirdoven Member

  Mesajlar:
  840
  Aldığı Beğeni:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  10 Şubat 2017’de Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde Festival Afişleri Sergisi ile başlayacak 2. Kısa Film Kolektifi Festivali,17-18-19 Şubat’ta da Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde kısa film seçkileri, Kolektif Muhabbetler ve sesli betimleme özel seansıyla dikkat çekiyor.
  Kısa Film Kolektifi önemli kısa film festivallerinde kaçırılan ya da tekrar izlenmek istenen kısa filmleri, amatör ve profesyonel sinemacıları aynı platformda buluşturmayı hedefliyor.
  “Festival Afişleri Sergisi” ile tasarımcılar bir araya geliyor
  “Afişler tasarımcılarıyla varlar” düşüncesiyle yola çıkılarak düzenlenen sergide ünlü tasarımcılarının ve afiş yarışmalarının genç yeteneklerinin afişleri seyirciyle buluşuyor. Sergide İFSAK, Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali, Filmmor, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, Documentarist, Sürdürülebilir Yaşam Filmleri Festivali, Canlandıranlar afişleri görülebilecek.
  Sergi süresince merak uyandıran iki söyleşi Organizasyon kapsamında Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde 12 Şubat Pazar günü saat 15.00’te usta karikatürist Behiç Ak “Karikatür ve Afiş”, 4 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te ise Uluslararası İşçi Filmleri Festivali afişlerinin illüstratörü Aydan Çelik “Karagöz ve Şarlo’nun Hikayesi” söyleşileriyle takipçileriyle buluşacak.
  Tayfun Pirselimoğlu ve Emin Alper ile söyleşi
  Festival’in Kolektif Muhabbet adı altında düzenlenen söyleşileri de heyecan uyandırıyor. 17 Şubat’taki Açılış Gecesi’nde Zeynep Özbatur Atakan moderatörlüğünde Tayfun Pirselimoğlu ile “Kısadan Uzuna”, 18 Şubat saat 16.30’da da Zeynep Ünal moderatörlüğünde Emin Alper ile sineması üzerine söyleşi yapılacak.
  Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali , Filmmor, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Uluslararası İstanbul Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, Documentarist,
  Canlandıranlar, Boğaziçi Universitesi Mithat Alam Hisar Kısa Film Seçkisi, Sürdürülebilir Yaşam Filmleri Festivali’nin kısa film seçkileri 17 Şubat 12.00’dan itibaren Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi ve Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde izlenecek.
  “Engelsiz Kısa Özel Seansı” engelleri aşmayı hedefliyor
  Kısa Film Kolektifi, etkinlik kapsamında Sesli Betimleme Derneği ve Puruli Kültür Sanat işbirliğiyle Engelsiz Kısa Özel Seansı düzenleyecek. Sesli betimleme konusunda farkındalık yaratarak engelsiz sinemanın yaygınlaşmasının hedeflendiği çalışmada festivalin farklı seçkilerinde de yer alan üç kısa film sesli betimleme yapılmış şekliyle Parıltı Görme Engelli Çocuklar Derneği’nin de katılımıyla izlenecek. Seans sonrasında katılımcılarla söyleşi yapılacak.
  Festival Afişleri Sergisi /10 Şubat- 5 Mart /Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi
  Kısa Film Festivali / 17 – 19 Şubat / Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi

  Detaylı program için :

  Kısa Film Kolektifi | 2. Kısa Film Kolektifi 17-18-19 Şubat 2017 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi ve Karikatür evi
   

Sayfayı Paylaş