bendeniz

Konusu 'Otobiyografi' forumundadır ve Faust_ tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Faust_

Faust_ Active Member

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    çok zaman önce buraya bir otobiyografi şeyisi yazmaya heveslendim. yusuf atılgan aylak adamda tanışma esnasında insanın ismini söylemesinin gereksizliğinden bahsetmişti, alıntılayacaktım, bulamadım. benim kararım dışında belirlenen ismimi söyleme taraftarı değilim.
    malatyalıyım. azcık adıyamanda büyüdüm, sonra da ankarada. çok büyüdüm 20 yaşına geldim, dil tarihte felsefe bölümü öğrencisiyim (bknz: ankara üniversitesi)
    bir de yakınlarda aöf türk dili ve edebiyatı bölümüne kaydolacağım.
    kendimi bildim bileli tembelim. kitap okur, film izler -bu arada halk müziği, özgün müzik ve 60- 70li yılların şarkılarını dinleyenler beri gelsin- müzik dinlerim. yaradılışımdan bugüne benliğimle bütünleşen tembelliğimin aksine çok gezerim. tabanlarım şişer gezmekten. zorunlu olmadıkça otobüs vb. kullanmam, yürüyebildiğim yere yürürüm. cemal süreyanın bahsettiği taban şişkinliği burdan gelir ellaam.
    hiçbir konuda radikal değilim, zamanla bütün düşüncelerim tamamen tersine dönebilir, hiçbir şey için kimseye kefil olmam. faşizmin her türlüsüne karşıyım.
    çok arkadaşım vardır, buna engel olamıyorum. özellikle bu yıl "çok arkadaş edinmenin zararları"nı gözümle gördüm. bizzat tecrübe edindim, bi taraflarımdan öyle bir şok almışım ki ayaküstü bin volt basarım anlıycanız. bundandır geçmiş yılların aksine kabuğuma çekildim. dikkat çekmezsen zarar görmezsin demişlerdi sonunda inandım.
    daima ket vurduğum bir sigara tiryakiliğim vardır, bırakmayacağım tek şey sigaradır diyebilirim.
    romandan ziyade sıkı bir şiir severim. popülere karşı bir antipati beslerim.
    dram ve psikoloji filmlerini severim, izleyince mallık durumları hasıl olmalı.
    bir karikatürden esinleneceğim bunu yazarken. ilkokul ve lise yıllarımda dövüş sporlarına neyim ilgi duyuyordum. türlü spor salonlarına gittim, dersler aldım kaşı gözü dikiş iziyle dolu hocalardan. arı gibi uçmayı kartal gibi konmayı öğrendim. ama dil tarihle beraber yeşil ördek gibi daldım göllere. aşık oldum. ne yanına yaklaşabildim ne uzaklaşabildim. yaklaşsam benimdi, ama bir daenerys değildim ateşi elime alamadım. her neyse hüzün bana bu gibi platformlarda yakışmıyor.
    çocukluğumdan beri uslu bir kız olamadım. esasında olurdum da işime gelmedi. annem arkadaşlarına yaramazlıklarımdan bahsederken kaşıma dal girdiğinden, bileğimin tam damardan kesildiğinden, salondaki vitrine tırmanırken kırılan çerçeveyle dudağımı kestiğimden... ne bileyim. her gün kafamda bir sargı beziyle geldiğimden falan başlar. "babasının istemediği bölümü yazdı, okuyo işte, 7sinde neyse 70inde de o olur" diye de bitirir. ama napayım canım, ömür boyu domuşamazdım.
    esasında çok konuşurum, her daim anlatacak bir şeyim vardır ama daha da uzatamıyorum. okuyanlara teşekkürlerimi sunarım. saygılar canım.

2. CULT

CULT Banlandı

Aldığı Beğeni:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bendeniz

Kısaca Faust; nettir, merttir, çabuk sevilir.

3. Konfüçyüs

Konfüçyüs Sarı Lacivert

Aldığı Beğeni:
    28
    Ödül Puanları:
    38

sonuna kadar okudum. pişman değilim.
    memnun oldum

4. Biggie

Biggie quasimodo

Aldığı Beğeni:
    53
    Ödül Puanları:
    48

+1.

neyse. ei olmuş yazdığın. sevindim, mutluyum, memnunum. sıkıntı yok

5. insan_yavrusu

insan_yavrusu bilemedim ben

Aldığı Beğeni:
    38
    Ödül Puanları:
    48

memnun oldum şahsen.

6. İremduygu

İremduygu Siyah Beyaz

• Bölüm Sorumlusu
    Aldığı Beğeni:
    1.762
    Ödül Puanları:
    113

Okudum ogrendim iyimis hosmus memnun oldum tatlim :kih:

7. UçanTabut

UçanTabut Fıstığın dibi

Aldığı Beğeni:
    211
    Ödül Puanları:
    63

hepsini okudum değdide,memnun oldum ben.

8. MeLoDy ` ~

MeLoDy ` ~ Misafir

Sıkılmadan okudum diyebilirim.
    Tekrardan memnun oldum topraam iyi ki burdasın.
    He bide "bırakmayacağım tek şey sigaradır diyebilirim" buna +1 aynen hll spr dvm:romeo:

9. Share

Share Misafir

Ama bence ismini söylemelisin:)
    Merak ettim:diss:

10. Faust_

Faust_ Active Member

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    38

kübra adım.

11. Share

Share Misafir

Ne güzel ismin varmış be abla ne saklıyon:)

12. Faust_

Faust_ Active Member

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    38

yok la ne saklıycam. bana dair olanları yazdım benim yaptıklarımı, kübrayı ben seçmedim ondan. :D

13. Share

Share Misafir

Benim ismimi de ben seçmedim:D

14. r3x

r3x Banlandı

Aldığı Beğeni:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Mesajım şurda otlansın bi ara okurum.

15. MeLoDy ` ~

MeLoDy ` ~ Misafir

yanlış mesaj şeysi,sori. asdfg

Last edited by a moderator: 26 Temmuz 2013
  16. şeffafımsı

şeffafımsı Banlandı

Aldığı Beğeni:
    121
    Ödül Puanları:
    0

Yusuf Atılgan Aylak Adam'ı okurken otobiyografine denk gelmem ve daha ilk paragrafta bu kitaptan bahsetmen de hoş oldu :) Babanın istemediği bölümde okuyorsun, iyi de yapıyorsun bir babayı memnun etmek zaten çok zor iş en iyisi hiç başlamamak :) Memnun oldum.

17. Faust_

Faust_ Active Member

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Yapmak istediğim alıntıyı sen yapabilirsin o vakit. Kesinlikle katılıyorum, başına buyruk olmayan ben hiç çekilmezdi ne yalan söyleyim.

18. şeffafımsı

şeffafımsı Banlandı

Aldığı Beğeni:
    121
    Ödül Puanları:
    0

Ne kadar uslu da olsan bir başına buyrukluk hikayen mutlaka olacaktı dedim ya memnun olmayan familya bunlar. Kitap bitinceye kaldı benim alıntı işi, bekleyeceksin o zaman :)

19. Faust_

Faust_ Active Member

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    38

Beklerim. Esasında belli bir memnuniyetsizlik durumunun olduğunu söyleyemem zira babamın beni, ben ortalıkta yokken methettiğine de şahidim -pek alışık olmadığım bir davranışıdır bu babamın- Sıkıntımız mühendis, avukat, doktor komşu çocuklarının varlığından kaynaklanıyor. :D

20. şeffafımsı

şeffafımsı Banlandı

Aldığı Beğeni:
    121
    Ödül Puanları:
    0

İmrenecek birileri hep oluyor. Yeri gelir televizyonda dinlediği doktoru örnek gösterir. Ne bileyim şu kıyas işi psikoloji falan bırakmıyor insanda :D

Sayfayı Paylaş