Cinsel estetik ameliyatları

Konusu 'Erkek Sağlığı' forumundadır ve papati tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. papati

  papati HuKuMsuZduR

  Mesajlar:
  3.935
  Aldığı Beğeni:
  69
  Ödül Puanları:
  48
  Günümüzde bir çok erkeğin sorunu olan " PENİS " büyütme işlemlerinin ne kadar riskli olduğu ortaya çıkmıştır. Gerekli ilaç ve Vakum kullanmalarının da pek bir yararı olmamakla beraber zararının da çok olduğu görüntülenmektedir. Konu ile ayrıntılı bilgiyi bizlere Ankara Üniversitesi Estetik ve Plastik Cerrahı Prof. Dr. Kutlu sevin Açıklık getirmiştir.

  Penis büyütme ile ilgili soru işaretlerini kafadan silmemiz için şöyle bir açıklama yapmış bulunmakta...

  Prof. Dr. Kutlu Sevin
  Estetik Plastik Cerrahi
  Ankara Üniversitesi
  Ankara Tıp Fakültesi
  Penis Büyütme


  Penis büyütme
  konusu eski çağlardan beri erkeklerin ilgi alanı olmuştur.
  Penis büyütme
  amacıyla günümüze kadar çok farklı yöntemler ortaya konmuştur. Ancak ameliyat dışı yöntemlerin yaygınlaşması internet kullanımının artmasıyla epey hızlanmıştır. Penis büyütme amacıyla çeşitli kremler, ileçlar, hatta cihazlar satılmaktadır. Krem ya da ilaçların çok farklı yan etkileri olabilir ayrıca kalıcı bir etkileri de yoktur. Cihazlar örneğin vakulu pompalar ya da traksiyon aletleri penis yaralanmalarına neden olabilmektedir ve önemli bir faydaları da yoktur.


  Tıbbi açıdan penis büyütme ya da penis uzatma konusunda bilimsel bir yayını bulmak ta çok zordur. Penisi gerçek anlamda büyütmek veya uzatmak geliştirmek mümkün değildir. Ancak yapılan ameliyatlar kabaca, penis organının vücut içindeki kısmının birazını vücut dışına çıkarmaya dayanmaktadır. Bunun içinde penis kökünde kemiğe bağlandığı ön ligamanlar kesilmektedir. Tabii böylece penis normal anatomisi de bozulmaktadır. Alınan sonuçlara göre penis ereksiyon durumundaki uzunlukta önemli bir değişim olmamaktadır. Daha çok penis ereksiyonda değilken uzunluğu artabilmektedir.

  Penis normal boyu ereksiyonda iken ortalama 15-16 cm dir. Kadında vajinal orgazm için penis boyunun 10-12 cm kalınlığının 1,5 - 2 cm olması yeterlidir. Çünkü vajina derinliği de bukadardır. Gerçek kısa penis ise 10-12 cm den 3-4 cm kısa olan penistir. Erkeklerin büyük çoğunluğu penis boyu ile yakından ilgilidirler. Penis boyu ile eller ayaklar ya da vücut boyunun hiçbir alakası yoktur. Uzun boylu bir kişinin kısa bir penisi olabilir ya da tersi de geçerlidir. Ortalamadan biraz kısa bir penis durumunda kafayı buna takmanın anlamı yoktur. Çünkü bu durumda belki bazı pozisyonlarda zorlanabilirsiniz ancak önemli olan boy değil işlevdir.

  Cinsel estetik ameliyatlar arasında yerini alan bu meliyat bu kadar hassas bir bölgede oldukça önemli bir risktir. Çok mecbur olmadıkça yapılmamalıdır. Penis sinirleri yoğun olarak penis sırtında uzanmaktadır. Buradan penis kökünden içeri girer ve penisi kemiğe tespit eden ligamentin çok yakınından geçerler. Bu nedenle penis uzatma ameliyatında ligament kesilirken bu sinirlerin korunması gerekir. Yine ameliyatın diğer bir riski geç devrede penis boyunun tekrar kısalması ya da penis eğrilmesidir. Aşırı kilolularda penis bir kısmı gömülü olabilir. Liposakşın ya da kilo verme ile penis boyunda bir miktar uzama sağlanabilir. Ancak bundan da aşırı bir beklentiye girilmemelidir.

  Penis uzatma konusunda diğer bir durum penis çapının küçük olmasıdır. Bunun için de penis kalınlaştırma ameliyatları yapılır. Penis çapı çeşitli yöntemlerle arttırılabilir. Bunlar arasında en sık dolgu maddeleri kullanılır. Dolgu maddeleri hastanın kendisinden alınan yağ dokusu veya deri-derilatı yağ dokusu şeklinde uygulanmaktadır. Ancak yağ enjeksiyonlarının da bir çok riski vardır ayrıca tamamen erimesi de söz konusu olabilir. Penis duysal olarak çok hassas bir organdır. Ameliyat sonucunda duysal bozukluklar da oluşabilir.


  Ben penis uzatma ya da büyütme ameliyatlarını yapmıyorum.
  Yukardaki satırları bilgi vermek amacıyla yazdım.  alıntıdır
   
 2. merlininin

  merlininin Member

  Mesajlar:
  82
  Aldığı Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  8
  Yaygınlaştıkça daha da ilerliyoruz valla. Tayfun hocadan da dinlemiştim ayrıntıları
   

Sayfayı Paylaş