Dsc Alarm

Konusu 'Pazarlama ve Satış' forumundadır ve Dsc Alarm tarafından 14 Mart 2018 başlatılmıştır.

 1. Dsc Alarm

  Dsc Alarm New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  DSC Alarm Sistemi Nedir?

  Birbirinden farklı alarm sistemleri ev ve işyerlerinin korunması için geliştiriliyor. Bu teknolojiler arasında haberleşme modüllerinin kalitesiyle ön plana çıkan DSC alarm sistemleri, caydırıcılık açısından önemli bir fayda sağlıyor. Haberleşme sistemi sayesinde herhangi bir hırsızlık girişiminden hemen haberdar olmanızı sağlıyor. Alarm sistemleri için haberleşme modülünün önemi bilenler için kablolu veya kablosuz DSC alarm sistemlerini tercih etmeleri gerekir.

  Alarm sistemlerinin avantajı

  DSC alarm sistemleri sayesinde ev veya işyerlerinizi korumak çok daha kolay olacak. Oldukça fonksiyonel yapısı ve estetik tasarımıyla işyerlerinizde veya evinizde kaba bir görüntü ortaya çıkarmayacak. Bununla beraber en önemli niteliği, yüksek mühendislik ürünü olmasıdır. Birçok güvenlik protokolüyle uyumlu şekilde çalışabilen yapıdaki DSC alarm sistemleri, haberleşme açısından en iyi mesaj protokollerini içeriyor. Bu da, herhangi bir hırsızlık girişimi söz konusu olduğunda erkenden uyarı mekanizmasıyla haberdar olmanızı, müdahale de çok daha erken davranmanızı sağlıyor.

  Kamera sistemleriyle beraber kullanabilir mi?

  Kamera sistemleri hırsızlık olayları için önemi bir caydırıcı olsa da, gece meydana gelen hırsızlık olayları için pek bir önemi kalmamıştır. Sadece hırsızlık olayının tespit edilmesi ve delil toplanabilmesi açısından işlevsel bir araçtır. Alarm sistemleri ise, hırsızlık girişimlerini ortadan kaldıran bir üründür. Alarm ve kamera sistemlerinin beraber kullanılması çok daha iyi olabilir. İş saatleri içerisinde meydana gelebilecek ufak hırsızlık olayları için alarm sistemleri değil, kameralar daha caydırıcı olabilir. Alarm sistemlerinin aktif edilişi, iş saatlerinin bitişi olduğundan daha çok geceleri gerçekleşebilecek hırsızlık olayları için alarm sistemleri daha uygun bir caydırıcıdır.

  Hırsızlıktan korunmak için her iki sistemin de beraber kullanılması gerekir. Böylece mal emniyetinin daha iyi sağlanması mümkün olabilir. Günümüzde hırsızlık olaylarının pek çok çeşidi ortaya çıksa da, hala dükkanların kapsını kırmak ve kilitleri patlatmak suretiyle yapılan soygunların sayısı hayli fazladır. Başkalarının emeklerine ve kıymetli mallarına salınarak, geçim için adi bir yol seçmiş kişilerin şerrinden korunabilmek için kul olarak alınması gereken tedbirlerden en önemlisi, alarm ve kamera sistemidir.
   

Sayfayı Paylaş