En yeni nikah şekeri modelleri

Konusu 'Pazarlama ve Satış' forumundadır ve DişMacunu tarafından 12 Aralık 2016 başlatılmıştır.

 1. DişMacunu

  DişMacunu New Member

  Mesajlar:
  2
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Evliliğin Olmazsa Olmazı Nikah Şekeri


  Nikah şekeri evlilik veya özel zamanlarda dağıtılan ve törenlerde gelen davetlilere verilen anı niteliğinde süs eşyasıdır. Aslında evlenen kişilerin davetlilere o güne ait bir anı bırakmak istemesidir.


  Evliliklerin olmazsa olmaz adetlerinden olan nikah şekeri günümüzde içerik olarak değişiklik gösterse de törenlerde, nikah veya evliliklerde verilme amacı aynıdır. Badem şekerleriyle klasik gelin damat figürüyle sunulurken alternatiflerde günümüzde nikah şekeri olarak üstünde o güne ait tarihle sunuluyor.  Evlenecek çiftlerin tamimiyle zevkiyle oluşturulan ya da hazır sunulan nikâh şekerleri mevcuttur. Kişinin kendisine zevkine bırakılan aslında evlilik sürecinde uğraşılan en haz verici kısımdır kimilerine göre. Davetiye satılan yerlerde, gelinlikçilerde, çiçekçilerde bulunabilecek bir aksesuardır. Şimdilerde organizasyon şirketlerinin artışıyla da tek başına nikâh şekerleri de verilmemektedir. Daha çok gelinin uğraşmak istediği bu ikramlar görsel olarak hem göze hitap etmeli hem de badem şekeri bulunuyorsa tazeliğine dikkat edilmeli.


  Buzdolabı magnetleri, kokulu aksesuarlıklar, resimlikler sayısız çeşitliliği içinde barındırıyor. Davetlilerin o güne ait hatıra olarak saklayabileceği nikâh şekerleri bazen de bitki türleriyle de taktim ediliyor. Davetlilerden ağaç dikimi ya da çiçek ekimi gibi olabiliyor. Evlenen çiftler nikâh şekerine önem verirler davetiyle birlikte sipariş verilir çoğu zaman yapımı hazırlanması sipariş miktarına göre değişiklikler gösterir. Belli bütçe gerektiren bu durum nikâh şekeri fiyatları sayı ve kalitesine göre farklılık gösteren ayrı bir evlilik adetlerindendir.


  İnternet üzeri sipariş sisteminin görsellere ulaşım kolaylığı sağlaması nikâh şekeri çeşitlerinin seçimini kolaylaştırıyor. İlla o şehirde olması gerekmezken nikâh şekerlerine internet üzeri ürüne sahip olunuyor. Özel günleri anlamlı kılması sebebiyle evlenecek çiftler kararsızlık yaşayacakları için hazır olan teşhir ürünlerinden seçim yapabilmektedir. Nikâh şekerleri üzerlerinde o güne ait tarih notuna da sahiptir. Çikolata, badem şekerleri, lavanta, kokulu çiçekler, sabunlar, magnetler, süs objeleri, resim aksesuarları, şeker hamurlarından yapılan kurabiyeler gibi seçenekleri içinde barındırır. Aslında düğün temasıyla da uyum içerisinde olması göze hitap etmesi gereken önemli bir detaydır.


  Nikâh sonrası merasimlerde belirlenmiş kişiler tarafından davetlilere taktim edilir. Misafirliğe gittiğimiz evlerle de görebileceğimiz mekânlarda göze çarpan detaylardan olmaktadır. Davetiyeyi düğün sonrası pek saklamazken nikâh şekerlerini özenle salonumuzun vitrininde, buzdolaplarının üzerinde görebilmekteyiz. Davetliler tarafından nikâh şekerleri özenle evin en kıymetli yerlerinde muhafaza ederiz.


  Kalitesi yüksek nikâh şekerleri belli fiyat aralığında yüksek fiyatlarla satılırken biraz daha uygun bütçeye hitap eden nikâh şekerleri de mevcuttur. Bazı nikâh şekerleri hazırlığı evlerde de yapılabiliyor. Özel günleri anlamdırmanın en güzel yollarından biri olan nikâh şekerleri çiftlerin önem verdiği detaylardan bir tanesidir. Rengârenk görüntüleriyle kurdele çiçek tüllerle etiket arajmanlarıyla bezenerek en güzel görüntüleriyle düğün gününü ebedîleştirir. Nikâh veya düğün fark etmez düşünülüp ikram edilebilir.  Genellikle damadın pek bilmediği ve gelinin ilgilendiği damadında seçimlerinde katkı sağladığı evlilik detayıdır. Ebat olarak da kullanılan arajmanlarla da değişiklik gösterir. Çoğu nikâh şekerleri de hemen hemen aynı boyutlarda ne çok büyük ne de çok büyük olmaz. Ortalama standart boyları vardır. Düğün sonrası resimler ve nikâh şekerlerinden başka görsel olarak elde kalan pek de bir şey olamaz. Bundan dolayı da ince detaylardan birisi olması sebebiyle haz veren görüntülere sahip aksesuardır. Hem evlenen taraf için hem de davetliler için özel kılınan güzel detaylardır.
   
 2. Kader Katibi

  Kader Katibi GöNüL DoSTu

  Mesajlar:
  12.817
  Aldığı Beğeni:
  3.227
  Ödül Puanları:
  613
  Bir ara unutulmuştu
   
Benzer Konular
Yüklüyor...
: evlilik

Sayfayı Paylaş