Erkek Arkadaşımın Yumurtalıklarında Ağrı ve Şişlik Var. Kist Olabilir Mi?

Konusu 'Erkek Sağlığı' forumundadır ve υмяυм∂ışı ... tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. υмяυм∂ışı ...

υмяυм∂ışı ... кαуıтѕız υує!

Aldığı Beğeni:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Erkek Arkadaşımın Yumurtalıklarında Ağrı ve Şişlik Var. Kist Olabilir Mi? Önemli Bir Şey Mi?

Merhaba, erkek arkadaşımın hayalarında bir ağrı var ve sağ hayasında şişlik olduğunu, çok ağrı yaptığını söylüyor. Kist olabilir mi? Bu ne kadar kötüdür? İlaçla bir tedavi önerilmiş fakat kesin bir teşhis konulmamış. İlaçlarla geçmezse, ameliyat olması gerekiyormuş. Acaba önemli bir şey midir?

Bu konu için bir Üroloji uzmanına başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

Sağ Testis Kesemde 2 Tane Testis Var. Ne Yapmam Gerekiyor?

Merhaba, testis kesemde, normalde biri solda, diğeri sağda 2 testis olması gerekirken, benim solda 1, sağda 2 tane var. Sağdaki diğerinden bağımsız. Daha önceden küçüktü ama gittikçe büyüdüğünü hissediyorum. Bu konuda ne yapmalıyım?

İkinci testis dediğiniz büyük ihtimalle, kasık fıtığı kesesidir. Bir genel cerraha başvurmalısınız.

Geçmiş olsun.

Cinsel İlişki Sırasında Sertleşme Problemi Yaşıyorum. Ne Yapmalıyım?

Merhaba, partnerimle ilişkiye girdiğimde sertleşme sorunu yaşıyorum. Sertleşme oranı %50 diyebilirim. Bundan dolayı cinsel ilişki sırasında sorun yaşıyorum. Bu konuyla ilgili ne yapabilirim? Ne tavsiye edersiniz?

Muayene olmanız gerekir.

Sol Testisim Olması Gereken Yerin Üzerinde. Aldırdığımda, Kanser Olma İhtimali Ne Kadar Yüksek?

Merhaba, bende doğuştan fıtık var ve sol testisim olması gereken yerin biraz üzerinde duruyor. Ürolog, bu testisin artık bana faydası olmayacağını söyledi. Ameliyatla alınıp yerine yenisi konulsa bile bir faydası olmayacağını ve ileriki zamanlarda kanser riski olduğunu söyledi. Ben aldırmamayı düşünüyorum. Aldırdığımda kanser olma ihtimali ne kadar yüksek ve kısırlığa yol açar mı? Yani spermlere bir zararı olur mu?

Kanser olma ihtimali dediğiniz gibi ise, yüksektir. Alınması gerekir. Diğer testis için; CRS ile ölçüm yapılıp takviye yapılmalıdır.

Sıkça İdrara Çıkıyorum Ama Damla Damla Geliyor. Bunun Tedavisi Nedir?

Merhaba hocam, ben 22 yaşındayım. Çok sık aralıklarla (neredeyse saat başı) idrarımı yapma gereksinimi duyuyorum ve yaparken kesik bir şekilde ve damla halinde geliyor. Fakat herhangi bir yanma ya da ağrım yok. Bunun tedavisi nedir? Cerrahi müdahale mi, bitkisel veya ilaç tedavisi mi gerekir?

Genelde bir tıkanıklık sebebiyle olur. Tedavisi cerrahidir. Üroloji bölümüne başvurabilirsiniz

Erkeklere Özel Tek Sağlık Platformu

2. balamnaz

balamnaz şşşşşşştttt:)

• Bölüm Sorumlusu
    Aldığı Beğeni:
    950
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Erkek Arkadaşımın Yumurtalıklarında Ağrı ve Şişlik Var. Kist Olabilir Mi?

yalnız başlık çok ilginç 'erkek ve yumurtalık' dikkat çekici bir soru sormuş

3. υмяυм∂ışı ...

υмяυм∂ışı ... кαуıтѕız υує!

Aldığı Beğeni:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Erkek Arkadaşımın Yumurtalıklarında Ağrı ve Şişlik Var. Kist Olabilir Mi?

Yumurtalık Kesesi: Kadınlarda yumurtalıklar karın içindeyken erkeklerde dışardadır. Deri ve ince kas tabakasından oluşur; kas tabakası kasılıp gevşeyerek sıcağa, soğuğa ve bazı diğer durumlara bağlı olarak büyüklüğünün değişmesini sağlar. Normal olarak, bir yumurtalık (soldaki) kesenin içinde daha aşağıda yer alır. ( Yani kesenin iki tarafı aynı hizada olmayabilir. )

4. balamnaz

balamnaz şşşşşşştttt:)

• Bölüm Sorumlusu
    Aldığı Beğeni:
    950
    Ödül Puanları:
    113

genelde kese diye duymuştum da ondan 'yumurtalık' ilginç geldi

5. Misafir

Misafir Misafir

Hocam varikosel sikayetiyle gittigim hastanede bugun doplerde kist cikti cokmu tehlikelidir bu kist

6. meryy

meryy Banlandı

Aldığı Beğeni:
    74
    Ödül Puanları:
    0

Forumda doktor yok mu yaa misafir arkadaşın sorusu cevapsız kalmış asdfghj

7. Street_Racer67

Street_Racer67 Firari

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    665
    Ödül Puanları:
    113

Ben cevaplardım ama neyse :D

Kist'in iyisi var kötüsü var yavrucum o yüzden önce onu tespit etmemiz gerekiyor bunun içinde uzman bir doktordan yardım alman gerek.

(doktor gibi konustum vesselam :D)

8. kerem

kerem New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yumurtalık sağ kısımda uzun ve sert bi şişlik var ne gibi bir problem olabilir

Sayfayı Paylaş