Esra Erol Cezayı Hak Etti Mi?

Konusu 'Televizyon Dünyası' forumundadır ve balamnaz tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. balamnaz

  balamnaz şşşşşşştttt:)

  • Bölüm Sorumlusu
  Mesajlar:
  48.697
  Aldığı Beğeni:
  951
  Ödül Puanları:
  113
  Esra Erol'a bir sözü yüzünden RTÜK tarafından ceza verildiği haberleri basında yer almıştı. Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, o cezanın çıkmadığını ve durumun abartıldığını yazdı:
  ESRA EROL'A CEZA ÇIKMADI

  Esra Erol'un 4 Kasım tarihindeki yayınında sözleri nedeniyle RTÜK tarafından cezalandırıldığı yolunda çıkan haberler şimdilik doğru değil. Programla ilgili bir rapor bu haftaki kurul toplantısının gündemindeydi ve görüşüldü. Ancak yapılan oylamada karar yeter sayısı sağlanamadı.

  Böyle durumlarda bir sonraki toplantıda rapor yeniden görüşülüp oylanıyor. Yani bu çarşamba belli olacak. Uzman raporunun özeti ortada "İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma" ilkesinin çiğnendiği öne sürülüyor. Bana göre biraz abartılıyor!

  Programa katılanlar mı cezalandırılmalı!

  RTÜK uzman raporu "gerçek ile sanal"ı birbirine karıştırmış gibi. Bu bir evlendirme programı ve kendine göre kuralları var. Bu programa gelenler burada tanışacak burada evlenecek diyor özetle. Söz konusu cezanın kesildiği gün, ekrana çıkan iki kardeşimiz Yağmur Hanım ve Hasan Bey'in daha önceden bir şekilde tanıştırıldıkları ortaya çıkıyor. Yani biz onları stüdyoda ilk defa görüyoruz ama onlar, önceden birbirlerini zaten görmüşler.

  Esra Erol da "Bizi gerizekalı yerine mi koydunuz" havasına girmiş. Uzmanlar meşhur 8 maddenin (Bütün cezalar neredeyse bu maddeden gelir!) 1'inci fıkrası bendin de "İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma" ilkesinin çiğnendiğini öne sürmüşler.

  "Gerizekalı" onur tarafına girebilir bir derece ama özel hayatın gizliliği biraz konu dışı oluyor. Bu programa katılınca "özel hayat" yorumu değişiyor. "Evlendirme programının kuralları" işlemeye başlıyor. Katılımcıların haber vermeden bir ilişkide olmaları kural dışı. Onun için "özel hayatın gizliliği" gibi bir durum bu örnekte yok. Yani bana göre Esra Erol'a ceza gelmemeli. Garip olacak ama galiba adayların da burada sorumlulukları var. RTÜK acaba katılanları da sorumlu tutabilir mi?
   
 2. Itachi

  Itachi Well-Known Member

  Mesajlar:
  2.952
  Aldığı Beğeni:
  173
  Ödül Puanları:
  63
  otuz küsür yaşında olup 80 yaşındaki dedelerimize bile akıl vermekten çekinmeyen bir arkadaşımız olur kendisi
   
 3. romeo_

  romeo_ hrkse slm

  Mesajlar:
  10.840
  Aldığı Beğeni:
  131
  Ödül Puanları:
  63
  Bence bu kadar çekici ve güzel bi bayana ceza vermek çok yanlış. 2014 yılındayız artık ve modern dünyada hala bu tür şeylerin konuşulmasına anlam veremiyorum kimse kusura bakmasın.
   
 4. omegle

  omegle New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Ceza ne durumda şuan?
   
 5. murtaza74

  murtaza74 Member

  Mesajlar:
  337
  Aldığı Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  18
 6. anıltalha

  anıltalha Member

  Mesajlar:
  54
  Aldığı Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  ceza almışmı anlamadım
   

Sayfayı Paylaş