Filinta Bin Yılın Şafağında

Konusu 'Televizyon Dünyası' forumundadır ve kırıkkalem tarafından 19 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. kırıkkalem

kırıkkalem New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İzleyeniniz var mı bilmiyorum ama Trt 1 ekranlarında yayınlanan Filinta dizisi benim epey ilgimi çekmiş durumda. Ne yönden mi ilgimi çekti.

1) İzlerken insanı enayi yerine koymuyor, emek verilerek çekilmiş ve zor sahnelerden oluşuyor oluşmakta dizi.
    2) Arkadaş her bölüm mü sinema filmi tadında olur, oluyormuş cidden keyif verici bu yönden, izlerken sıkmıyor.
    3) Oynayan oyuncuların ustalığı ve kurgu üst düzey kesinlikle. İzlerken kendinizi o döneme ait gibi hissediyorsunuz ister istemez.

Yurt dışı satışlarıda başlamış ve iyi gidiyormuş ayrıca geçenlerde gazetelerde okumuştum. Bizim saçma sapan popüler kültür dizilerine değilde tarihimizi adam akıllı anlatan böylesine korkusuzca çekilmiş dizilere ihtiyacımız var diye düşünüyorum.

2. ucaksever

ucaksever Member

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    kesinlikle haklısınız bende sizinle aynı şeyleri düşünüyorum. ben fazla izleyemedim ama ara sıra denk geldiğimde gayet iyi görünen bir diziydi, dediğiniz gibi insanı enayi yerine koymuyor emek vermişlerdi.

3. yazanadam

yazanadam Member

Aldığı Beğeni:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    geçende şöyle bir sahneye denk geldim bu dizide ve çok hoşuma gitti:) paylaşmak istedim. cidden başarılı bir yapım

4. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.226
    Ödül Puanları:
    613
    Filmi izliyorum çok beğeniyorum tavsiye ediyorum

5. kırıkkalemm

kırıkkalemm New Member

Aldığı Beğeni:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    1. sezon müzikleri 2. sezonda da geri geldi :) bundan sonra eskisi gibi devam edeceklermiş. zaten seviyorduk bu diziyi de şimdi daha keyifli hale gelecek valla:)

6. yazanadam

yazanadam Member

Aldığı Beğeni:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    bende çok beğeniyorum kültürümüzü çok iyi anlatıyor ve tarihimizi korkusuzca işliyor. dönem dizilerini kolay kolay beğenmem ama bu dizi oldukça gerçekçi ve akıcı geliyor bana nedense. bundan önce muhteşem yüzyıl izleyeyim dedim ama cariye muhabbetinden öteye gidememişler ve tek mekan çekimlerde oldukça sıkıcı sahneleri vardı. çok şükür ki filinta da bunlar yok.

Kader Katibi bunu beğendi.
  7. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.226
    Ödül Puanları:
    613
    Ertuğrul dizisinide tavsiye ederim :)

Muhteşem yüzyılın gerçekle alakası yoktu. Ömrünün üçte ikisini at sırtında geçiren birini saraydan çıkmamış gösteriyordu. Ayrıca kadın muhabbeti !!!!

8. kırıkkalemm

kırıkkalemm New Member

Aldığı Beğeni:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Çok doğru özetlemişsiniz gerçekten Muhteşem Yüzyıl ve diğer saçma Osmanlı dizilerini. Bizim böylesine gerçekçi ve tarihimizi yansıtan dizilere ihtiyacımız var.

Kader Katibi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş