Maraş Haber Çağlayanceritliler Derneği Çalışmalara Başladı

Konusu 'İş Dünyası' forumundadır ve ozgunweb tarafından 5 Aralık 2018 09:51 başlatılmıştır.

1. ozgunweb

ozgunweb New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çağlayanceritliler Derneği Çalışmalara Başladı
    Birlik ve beraberliği sağlamak, yardımlaşmayı artırmak için önem arz eden dernekleşme faaliyetine Çağlayanceritliler de katıldı. 2011 yılında Kahramanmaraş’ta kurulan Çağlayancerit Eğitim Kültür Yardımlaşma Kalkınma ve Dayanışma Derneği, çalışmalara başladı.
    Maraş Haber olarak Çağlayancerit Eğitim Kültür Yardımlaşma Kalkınma ve Dayanışma Derneği, 30 Kasım Cumartesi günü yaptığı toplantıyla Orman Mühendisi Yunus Şahan’ı yeni başkan olarak belirledi. Toplantının gündemini dernek binasının şehir merkezine taşınması oluşturdu. Çağlayanceritliler Derneğinin yeni başkanı Yunus Şahan, gazetemize yaptığı açıklamada; “Çağlayanceritliler arasında birlik ve beraberliği sağlamak için böyle bir derneğe ihtiyacı vardı. Biz de bu ihtiyacı karşılamak için arkadaşlarla omuz omuza verdik. Çağlayanceritlileri, Maraş Haber Kahramanmaraş sınırları içinde yalnız bırakmayacağız. Derneğimizin amacı, Yoksullukla mücadele çalışmaları yapmak, yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere sağlık, eğitim gibi hususlarda her türlü maddi, manevi yardımda ve sosyal etkinliklerde bulunmaktır” dedi.
    Çağlayancerit Eğitim Kültür Yardımlaşma Kalkınma ve Dayanışma Derneği, Kurucu Üyesi ve aynı zamanda derneğin eski başkanı Ekrem Duymaz ise derneğin kuruluşunu şöyle anlattı: “Kahramanmaraş il merkezinde ikamet eden çok sayıda Çağlayanceritli vatandaşımız var. Vatandaşlarımızın iyi günlerinden ve kederli günlerinden hiç haberimiz olmuyordu. Aynı şehirde birbirine yabancı hemşerilerimizin olması bizi çok üzdü. Biz de kendi aramızda toplanarak çözüm yolları aramaya başladık ve çözümü bir dernek kurmakta bulduk. Amacımız Çağlayanceritli hemşerilerimizi bir araya toplamak, birlik ve beraberliği sağlamak, vatandaşlarımızın acılarını da sevinçlerini de paylaşmaktı. İlk başlarda çok fazla faaliyetimiz olmadı ama zamanla bu işe gönül veren insanlar ortaya çıktı ve bunu sahiplendi.Maraş Haber olarak Artık Çağlayanceritliler sahipsiz kalmayacak.”
    Yeni başkan Şahan, derneğin binasının şehir merkezine taşınmasıyla aktif olarak görevini yürüteceğini belirtti. Şahan, derdi olan, sıkıntı çeken Çağlayanceritlilerin kendisine ulaşması durumunda gerekli yardımların yapılacağı konusunda çağrıda bulundu.
    Çağlayancerit Eğitim Kültür Yardımlaşma Kalkınma ve Dayanışma Derneği, Kurucu Üyeleri ise şöyle: : Mehmet Zorkun, Ekrem Duymaz, Osman TÜKEL, Eyyüp Güler, Ali Zorkun, Osman Kekeç, Ahmet Kekil
    Bu haber yaklaşık 5 yıl önce Çağlayancerit’in Sesi adlı haftalık bir gazetede yayımlandı. Büyük bir hevesle çıkılan dernek yolculuğu maalesef uzun sürmedi. Çağlayanceritliler Derneği, bir tabela derneği olmaktan öteye geçemedi. Bu süre içinde derneğe gençler talip oldu ama gençliği beğenmeyen zihniyet derneği gençlerin almasına müsaade etmedi. Ama gençler bu işin peşini bırakmıyor Maraş Haberleri.
    GÜZEL GÜNLER BEKLİYORUZ!
    Yaklaşık bir aydır gazetemizi takip ediyorum. Çok güzel konulara değinilmekte. Haberler yapılmakta. İlçemizi yaşanır ilçe yapma konusunda “Bir adım daha atabilir miyiz!” derdi ile uğraşılmakta. Bazen üsluplar kırıcı olmakta, bazen şeker tadında bir şeyler yazılmakta. Ben kendi adıma sevinçliyim. Bu ilçemiz için güzel bir girişim diye düşünüyorum. İlçemizde yapılan her yenilik gibi bu girişimin de sancılı başladığının farkındayım. Her ne olursa olsun bir gün mutlaka bu ilçe ülkemizin en güzel ilçesi olacaktır. Buna yürekten inanıyorum.
    Bir başarı istenirse ki bu inançla başlar değil mi?
    Bir hedef varsa bir yerlerden başlamak gerekir. Her düşünen Çağlayanceritli bir yerlere bir taş koymanın sancısını çekmeli. Bir dava addetmeli ilçemize hizmet etmeyi. Diyorlar ki bu ilçenin okuyanları çok tembel. Bu ilçenin ileri gelenleri çok zeki fakat hareket yok, icraat yok. Alın size icraat.
    Bu dönem seçime girerek ilçenin hizmet kollarının başına geçmek için kıyasıya bir yarış başladı. Aklıselim aday adayları seslerini yükseltir, kendilerini gösterir oldu. Bu işe başlarken adaylarımız projelerle konuşur oldu. İlçenin kalkınması için fikirler üretilir oldu. Fikirler konuşulurken ilçemizde hizmet alanlarında büyük bir beyin fırtınası başlatılır oldu. Her kesim dinlenir oldu. Herkes dinlenir oldu. Bu heyecanlı duruş diğer kurumları da harekete geçirdi. Adeta hizmette yarışılır oldu. Artık okuyan kesim konuşur oldu. Konuşmalarında hizmet eden büyüklerimizle birlikte bir hizmet ordusu oluşturmak için zihniyetlerde değişim oldu. Bu yarış bir hayırlı gidişatın habercisi oldu Maraş Haber.
    Bekliyoruz heyecanla ilçemize yapılacak hizmetleri. Tıpkı Zorkun Göleti’nin bitirilmesi gibi. Tıpkı Zorkun Deresinin kötü kokulardan arındırılarak ıslahının başlaması gibi. Tıpkı Boylu Göleti’nin balık tutulur hale getirilmesi gibi. Tıpkı Belediye Sosyal Tesislerinin hizmete açılması gibi…
    Her Yaşam alanının çok sağlıklı bir duruma getirilmesi, sağlıksız içme suyu borularının değiştirilmesi, çamurlu her sokağa parke taşı döşenmesi, çöplerin daha iyi değerlendirilmesi ve uzun vadeli planlamaların yapılması. Toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarının karşılanacak şekilde aktif hizmet kollarının oluşturulması gibi faaliyetlerin de en kısa zamanda yapılması dileklerimizle Maraş Haber
    Bütün bunlar güzel günlerin habercisi olsa gerek.

Sayfayı Paylaş