Meslek lisesi okuyan kişi tıp fakültesinde okuyabilir mi ? (yardım)

Konusu 'Üniversiteler' forumundadır ve cursed511 tarafından 14 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. cursed511

cursed511 New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selam arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
    ismim Gökhan lise son sınıf öğrencisiyim CNC okuyorum ama en bastan belli sevmiyorum bölümümü Önceleri bilgisayarı cok iyi anladığım için bilgisayar bölümü istiyordum daha sonra elektrik mühendisinin yanında calıştım lise 1 de proje cizmeyi 1 ayda bakarak öğrenmiştim bunun için onu istiyodum ve okulumda akrabalarını öncelikli aldıkları için yani torpil yüzünden makina bölümü CNC okumak zorunda kaldım istediğim tıp Fakültesi okumak bu bana biraz hayal olarak gelsede sonucta hep meslek dersleri gördüğümüz için ama bu sene sıkıca calışıp tıp okumak iyi bir doktor olmak istiyorum ama araştırmalarıma göre meslek lisesi okuyan bir kişi tıp okuyamıyormus: Bakhale: böyle bi durum varmı arkadaşlar bu benim için cok önemli en kötüsüde olsa tıp fakültesine gitmek istiyorum Cevaplarınızı bekliyorum Lütfen dalga gecmek amacı ile Yorum cevap yazmayın Nasihat söz konusu değil bile Bölümümü sevmiyorum tamam iyi bir sekilde kullanıyorum CNC Dİk İŞLEM amaSevmiyorum CevapLAr için Teşekkür Ederim : KIH:: KIH:: KIH:

1 person likes this.
  2. NisyaN

NisyaN Hayata fransız kadın

Aldığı Beğeni:
    58
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Meslek lisesi okuyan kişi tıp fakültesinde okuyabilir mi ? (yardım)

kım neden sana dalgasına cevap versın ki. bende senın benzerı bı durumdayım. ne yapman gerekır bılıyor musun. meslek liseli oldugun ıcın depar atıp yetısmen lazım senden ondekılere. özellikle fene matematiğe asılman ve öle sadece ismi olmayan öyle bi dersaneye gitmelisin ki o dersane senı hedefıne dogru gıttıgın yolda cok ıyı desteklesın. cok cabalarsan eger basarırsın. ınsan bırseyı ısteye dursun. herseye gögüs gerer.kolaylıklar dilerim sana bu yolda..

3. Gyuli Çkimi

Gyuli Çkimi Tesisatçı

Aldığı Beğeni:
    71
    Ödül Puanları:
    48

okuyamaman için bir engel yok. kat sayı engeli kaldırıldı. iyi bir çalışmayla bir tıp fakültesi kazanırsın. sadece ilk zamanlarda dersler farklı geldiği için zorlanabilirsin ama zamanla ona da alışırsın. tek yapman gereken bu günden başlayarak sıkı bir çalışma. başka bir şey yok yani :)

4. Itachi

Itachi Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    173
    Ödül Puanları:
    63

bulgaristan puansız alıyor onuda araştır istersen ama tavsiye edermisin dersen etmem burda en kötü tıp oranın en iyi tıpından iyidir diye düşünüyorum.

5. balamnaz

balamnaz şşşşşşştttt:)

• Bölüm Sorumlusu
    Aldığı Beğeni:
    951
    Ödül Puanları:
    113

okuyabilirsin iyi bir çalışmayla aşılamayacak engel yoktur:)

6. cursed511

cursed511 New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Arkadaslar cok teşekkür ederim gercekten beni cok aydınlatıp Bi :ikaz: Beyin fırtınası olusturdunuz peki tıp olarak bu yilin puanlarınıo nerede görebilirim acaba bide bu tıpın sınav sekli nasıldır meslek lisesi olduğumuz için bize üniversite hayal seklinde gösteriyolar ve bu konuda hiç bir bilgi vermiyorlar bi sorum daha olacak benim direk geçis hakkım var 2 yıllıga eger 1. yılda kazanamaz isem tıpı bölümüm üzerine gittiğimokuldan sınava girerek yerlese bilir miyim bi fakülteye yani bu mümkün mü eger mümkünse daha ii olur 1 yıl sadece dershane kendim yerine 2yıllıkta matematiği iyice ilerlete bilirim

7. brk.trk

brk.trk Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    74
    Ödül Puanları:
    48

neden bizim gençlerimiz lise sona gelene kadr 3 5 kere ideallerini değiştiriyor sonra bu durumlara düşüyor? bu eğitim sisteminin sağlam bir şekilde elden geçirilmesi gerekiyor.. bana sorarsanız eğitim belli bir seviyede belli bir ideale göre en az 4 5 sene boyunca pekiştirilmeli ondan sonra 6. sınıftayken mühendis olmak istiyorum 8. sınıfa geldiğimde ressam 9. sınıfta müzisyen 10. sınıfta tıp okumak istiyorum diyen gençlerimiz olmaz ve üniversitelerden mezun olan insanlarda işlerini severek yapar.. bu şekilde sistem düzene girer ama nerde bizde öyle öğretmenler..!

Gökhan, yapamaman için hiç bir engel yok, sadece kendine inan ve programlı çalış. Özellikle diyorum "ÇOK ÇALIŞMANA GEREK YOK" bana sorarsan, bilgin yeterlidir diye düşünüyorum ama sadece "PLANLI VE PROGRAMLI ÇALIŞ" önemli olan çok değil, planlı çalışmaktır...

8. Itachi

Itachi Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    173
    Ödül Puanları:
    63

tıpa nasıl bölümün üzerinden geçiceksin?tıp diğer tüm bölümlerden farklıdır dikey geçiş yapamazsın biyolojiden,genetikten geçemezsin(dişten geçeni duydum ama) sağlık meslek lisesi okumanın hiçbir faydası olmaz.yani sınavda kazandın kazandın kazanamadın okumak hayal.tabi yurtdışı düşünüyosan o ayrı oda bulgaristan macaristan polonya gibi ab de olan ama bana göre türkiyeden beter ülkeler

Last edited: 15 Ağustos 2012
  9. cursed511

cursed511 New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Arkadaslar Cevaplar için teşekkürler Ama Bi Sorum Daho olacak Tıp okumak nasıl birseydir yani Bu burslu ile paralı meselesi nedir yani bu liseden üniye gitmek hakkında sınav hakkında bilgi almak istiyorum okuduğum okulda üniversite gitmemiz nasıl yapacağımız hakkında hiçbir bilgi vermiyorlar bu yüzden bende pek bilmiyorum sadece ygs girmek bide 2 yıllık direk geçiş olarak biliyorum biraz bilgi verirseniz kendime bir ders programı yapıp hemen calısıcam gerekirse vazgeçtiğimde görüp geri dönmem için birsey yapıcam çünkü bu benim kendime aileme yapacagım en iyi sey denebilir benim ailem her zaman örnek bi aile olup diğer arkadaslarmı üniversitede okuyanlar aile dostlarımız flan her zaman böyle anne babayı bulamazsın derler ben pek memmun değilim babamın sert olmasını bana arkadasca değilde yani zorla ders calıstırıp veya gece ortamlarından uzak tutmasını isterdim ama hersey için geç babam benim kankam herseyimi bilir beraber içer yani onların bu emeklerine iyi bir karsılık vermek istiyorum HERSEYDEN ÖNCE HAYIRLI BİR EVLAT OLMAYI İSTİYORUM

10. Itachi

Itachi Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    173
    Ödül Puanları:
    63

ücretli tıplarda yüksek alıyor bildiğim kadarıyla en kötüsünden ilk 15 binde yerin olması lazımki özel tıpa burssuz gidebilesin zaten % 50 ve tam burslu kazananlar zaten devlet tıpları kadar yapıyorlar yani anlayacağın özellerle devletler arasında mühendislikteki gibi uçuk kaçık sıra farkı yok tıpa özel/devlet olarak girmek istiyorsan çok çalışman gerek. bu arada ben tıp okuyorum başka sorun olursa özelden ulaşabilirsin.

1 person likes this.
  11. cursed511

cursed511 New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Evet Sorum cok aslında ama bi face hesabı msn gibi bi yerden konussak ddaha kolay olur ??

12. derya44

derya44 Member

Aldığı Beğeni:
    10
    Ödül Puanları:
    18

babanın seninle kanka gibi olması bence çok güzel.yalnız kanaatimce hayırlı evlet olmak için bu yaşta internete fazla bağlı kalmadan sürekli ders çalışmandır.

13. NisyaN

NisyaN Hayata fransız kadın

Aldığı Beğeni:
    58
    Ödül Puanları:
    48

profilimde yazıo facem ıstersen ekle aklım erdıgınce yardım edeyım sana :)

14. cursed511

cursed511 New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

Arkadas OlaraK ekleme Kapalı

15. Joe Black

Joe Black '

Aldığı Beğeni:
    64
    Ödül Puanları:
    48

tıp kazanmak için bir öğrenci ilkokul 1. snftan beri düzenli ve sürekli çalışıyor dostum, buna göre ölç biç öyle değerlendir..

16. ayçiçeği

ayçiçeği New Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    3

bencede okuyabilirsin

17. nefertiti

nefertiti Misafir

okuyabilir ama çok zor :D

18. CULT

CULT Banlandı

Aldığı Beğeni:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Mobilya dekorasyon öğren git beyin cerrahi ol. Ne saçma .mk o zaman düz liseye gitseydin.

19. Itachi

Itachi Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    173
    Ödül Puanları:
    63

hocam sen fazla bilim-kurgu izlemişssin 1.sınıftan düzenli çalışıyormuş :D ben tek son sene çalıştım tıp okuyorum yani kendimi övmek için demiyorum ama böyle sana çevremde 100 kişi gösteririm anlatabildim mi? tıp kazanmak zaten sorun değil ben ilk girdiği sene 50 binlerde ikincisinde 7-8 binlerde adamlar gördüm burda asıl kısım okumak 6+1 sene hazırlık + uzmanlık 5-6 sene(bölüme göre değişiyor) yani yaklaşık 12-13 yıllık bir eğitim söz konusu össde tıp kazanmak en kolay anlayacağınız

20. Joe Black

Joe Black '

Aldığı Beğeni:
    64
    Ödül Puanları:
    48

valla sen einstenmişin başkan bence amerikada falan teoriler geliştir bunları dünya çapında kanun yap, kendini buralarda harcama :)

Sayfayı Paylaş