paramedik bölümünü nasıl seçebilirim ?

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve guldal01 tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. guldal01

guldal01 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaslar merhaba ben düz lise cıkıslıyım paramedik okumak istiyorum duyduğum kadarıyla üniv. 2 yıllığı varmıs.düz lise mezunları paramedikliği secebiliyomu bilgisi olan arkadaslar cevap verirse cok sevinirim...

2. The HaMSii

The HaMSii Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    76
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: paramedik bölümünü nasıl seçebilirim ?

Paramedik : Hastane öncesi Acil Yardım’da bulunan kişilere denir. Hasta veya yaralının yaşaması için paramediğin bilgi merkezinde, örgütlenmiş etkin değerlendirme, hareket planı geliştirme, acil tedavi, triaj ve nakil için karar verme bilgileri olmalıdır. Paramedik hasta veya yaralının durumunu değerlendirip ve gerekli acil yardımı uygular.

Paramedik Olmak İsteyen Arkadaşlar: Sayısal puanı ile Y-ÖSS puanı ile yerleştirme yapılıyor.

3. izafet uye

izafet uye Misafir

düz liseli arkadaşların paramedik olma şansı çok az çünkü biz sağlık meslekliler dolduruyoruzz kontenjanları sınavsız geçişle ancak başkent te paralı okuyabılrsın.

4. izafet uye

izafet uye Misafir

Arkadaşlar tıbbi sekreter mezunu paramedik olabilir mi sonuçta sml çıkışlıyız.

5. Misafir

Misafir Misafir

Mepamediklik sana çooookk uzak

sence böyle bişey bhayır okadar kişi var sağlık meslek mesunu paramedikliğe geçmek için bayağı zorlanıyorlar sen düz lise mezunusun paramedik diyosun tek kelimeyle hayır UNUT SEN BUNU ........ İLK ÖNCE ÖSYM Yİ KAZAN HEMŞİRELİK OKU DAHA SONRA PARAMEDİKLİK DÜŞÜN SIFIRDAN 2 YIL OKUYUPTA BİR VAKAYA MÜDAHALE EDEMEZSİN ETSEN BİLE BAŞARILI OLAMAZSIN SONUÇ EX NE KENDİNE UMUT VER NEDE HASTALARA EZİYET ETME GERÇEKTEN BU İŞİ YAPMAK İSTİYORSAN 4 YILLIK HEMŞİRELİK OKU DAHA SONRA DÜŞÜN

6. Misafir

Misafir Misafir

arkadaslar paramediik olmak düz liseler iicn cok zoor ama imkansıız deill cok calısacaksıın ygs 2 den güüzel bi ppan alacaksıın kontejan oluursa girceksıın yoksa özel ünv girceksıın oda bı haylı pahalıı

7. Misafir

Misafir Misafir

meraba ben tugba sml hemşirelik okuyorum son sınıfım. bu sene ygs sınavına girip özel üniversite paramediklik okumayı düşünüyorum . okuyabilir miyim ? herkes olmaz diyo da özel ama ?

8. Misafir

Misafir Misafir

Sanki çok önemli bir bölüm konuya azami gayreti gören doktorluk için savaşıyorlar der

9. ömer1995

ömer1995 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

4. sınıf hemşirelikte okuyan arkadaşım , bende şuan 3. sınıf hemşirelikte okuyorum , sakın paramedic okuyamama gibi bir şüphen olmasın seni yanıltmaya çalışanlar kimse kusura bakmasınlar ama attler dir.gözlemlerime göre attler hemşirelerden üstün olduklarını sanarlar ama sadece sanarlar ayrıca hemşirelerin 112 camiasına giremeyeceğini savunurlar . böyle saçma şeylerle beynini yıkama , anlaşılan hedefimiz aynı yinede herşeyin hayırlısıdır ama inşallah Allah herkesin gönlüne göre verir ..

10. Misafir

Misafir Misafir

yaa ben paramedik okumak istiyorum ama düz liseliyim yüksek bi puan alsamdamı paramedik okuymam... cok istiyorum ya biraz bilgi verir misiniz...

11. Misafir

Misafir Misafir

ben sağlık meslek lisesi att mezunuyum okul puanım yetmedi ygs le girebilir miyim :)

12. Misafir

Misafir Misafir

ben ticaret meslek lisesindeyim 2. sınıfım paramedik okumak istiyorum geçebilirmiyim paramedik bölümüne

13. Misafir

Misafir Misafir

hemşirelere ne oluyo anlamıyorum paramediklik att nin bölümü öncelik onlara tanınmalı

14. meltem

meltem Misafir

Arkadaşlar ben kız meslek lisesi okuyorum eşit ağırlık ama paramedik okumak istiyorum da sizce olur mu geçiş var mi üniversitede

15. prm

prm Misafir

Att ler tabikide hemşire den Üstün bi hemşire 112 de asla çalışamaz acil bakım hakkında bilgisi hiçbir att ve paramedik kadar olamaz vakaya gitse eli ayağına dolaşır oturur ağlar siz hemşireler oturun servisinizde ambulans neyinize bide hep 112 ye ozendikleri için att ve paramedik leri çekemez siniz paramedik olmak att lerin hakkıdır hemşire ve düz cikislilarin olması bütün hastaları öldürmektir nokta

16. Hakan kapsal

Hakan kapsal Misafir

17. Bahri-26

Bahri-26 Misafir

Hemşireler (işini doğru yapanlar) Can baş üstüne. Öyle hemşireler var ki 4 değil 14 yıl okusa,kişisel kabiliyet ve el becerisi ile hastayı öldürür. Her meslek dalında olduğu gibi doktorun da hemşirenin de iyisi kötüsü var.
    Damar yolu takmıyor adeta tünel kazıyor mübarek. Kolum perişan oldu .Yapamayacaksan ben takayım makine teknisyeniyim dediğimde suratıma bakıyor. Evet ben makine teknisyeniyim ama o damarı o kasaptan daha az hirpalarim. Kasti yapmıyor,el becerisi yok!
    6 yıl tıp okuyup 20-30 sene doktorluk yapıp,halen daha sinüzit ile farenjit arasındaki farkı bilmeyen,Hatta hasta ben sinuzitim hocam dediğinde ısrarla farenjitsin diyerek 3 kutu antibiyotik yutturup,akintinin akcigerlerde iltihaba yol açmasına sebep olan doktorlar varken,işini bilmeyen hemşire,att yada paramedik in tafrasini kimse çekmez. Yeteneği olan yapsın. Isterse açık öğretim üzerine paramedik okusun ama yeteneği olan yapsın. İnsan sağlığı bu kompleks kaldırmaz.

18. aloneeee

aloneeee Misafir

arkadaşlar bu bakış açınızı anlamadım gitti çoğu sağlıkçı düz lise , meslek lisesi gibi sırf sınavı geçmek için geliyo okula neden sağlıkçı olmayanlara bu kadar tepkilisiniz şuanda ygs puanı ile de dışardan alım var demekki iki yılda da insanlar bişey öğrenip hastaya müdahale yapabilir bende paramedik okumayı düşünüyorum lütfen böyle ön yargılı olmayalım lütfen!

19. rumeyss

rumeyss Misafir

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler çok eskide kalmış.Ben de kızmezlek mezunuyum çocuk gelişimi okudum ama şuan ygs 2 puanım att okumama yetiyor.Ve artık öncelik sml ye tanınıyor diys bişey yok direk geçişe ayrı kontenjan puanla girenlere ayrı kontenjan açıldı.Şartların eşitlenmesi güzel oldu.Fakat hiçbişey bilmeden başlıyosun 1-0 geriden.

20. Mezunn

Mezunn Misafir

Selam millet
    Oncelikle saglikcilarin bu duz cikislilari neden ezdiklerini cozemedim bunu soyleyeyim. Hayirdir arkadaslar sıkıntı mı var
    Neyse şöyle aciklayayim. Ben anadolu lisesi mezunuyum. Ygs 2 puanim bir cok üniversitenin ilk ve acil yardim bolumunu tutturuyor. Yani eğer saglikcilardan kontenjan kalirsa -cunku onlarin sinavsiz gecis hakki var- bende ilk ve acil yardim bölümünü okuyup paramedik olablirim. Yani burdan su cikiyo ygs 2 puanınız yuksek olursa ve kontenjan olursa ne lisesi cikisli olursaniz olun paramedik olabilirsiniz.
    Bi sey degil

Sayfayı Paylaş