Saç Dökülmesi...

Konusu 'Erkek Sağlığı' forumundadır ve McClane tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    292
    Ödül Puanları:
    83
    Özellikle erkeklerde 25 yaşından sonra başlayan saç dökülmesini dengeli beslenerek, gerekli vitamin ve minarelleri alarak azaltmanız mümkün.

http://saglik.milliyet.com.tr/fotobuyuk/12007/51058sacdokulmasi.jpg

Trakya Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Görgülü sağlıklı saçlar için dengeli beslenmenin şart olduğunu söyledi.

Erkeklerde 25 yaşından sonra saç dökülmesinin başladığını ve 50’li yaşlardan itibaren bu oranın arttığını belirten Prof. Dr. Adnan Görgülü “Vitamin, demir, çinko, selenyum ve bakır eksikliği saç dökülmesinin en önemli nedenleri arasında. Sağlıklı saçlar için dengeli beslenmek çok önemli” dedi.

Beslenmenin saç sağlığında önemli bir rol oynadığını belirten Prof. Dr. Adnan Görgülü, sağlıklı saçlar için sindirimi zor olan yiyeceklerden kaçınılması, yemekten sonra sindirimi kolaylaştıracak papatya, nane çayı, ıhlamur gibi içecekler içilmesi, kafein ile alkolden uzak durulması gerektiğini söyledi.
    Saç dökülmesinin kadınlara oranla erkeklerde daha fazla görüldüğünü belirten Prof. Dr. Görgülü şöyle devam etti:
    “Günde ortalama 100- 150 tel saç dökülmesi çok normaldir. Sonbaharda dökülen saçlar ise mevsimsel döküntüdür ve yerine yenileri çıkacaktır. Saç sağlığı için dengeli beslenmeye dikkat etmek gerekir. Sağlıklı saçlar için A, B4, B5 ve B6, E vitamini, F vitamini, demir, çinko, selenyum ve bakır içeren besinlerin tüketilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu vitaminler saçı besler, güçlendirir ve dökülmesini önler” dedi.

2. alper333

alper333 Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Cevap: Saç Dökülmesi...

sagol teşekkürler

3. N@rkoz

N@rkoz Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    8

teşekkürler...

4. riwer

riwer New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Saç Dökülmesi Forum-Doktor Soru Sor Saç dökülmesi sorunlarında sadece saçımızla ilgili sorunlar ve Saç ekimi Esteik görüntümüz için tüm bilgiler sitede mevcut ben çok memnunum sizlerinde girip siteye bakmasını tavsiye ediyorum.

5. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.224
    Ödül Puanları:
    613

Kalitesiz saç jöleleri ve boyaları saçları döker.

6. Street_Racer67

Street_Racer67 Firari

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    665
    Ödül Puanları:
    113

25 yaşından sonra diyor da ben 23 yaşındayım ve dökülmeye başladı.. ama günde 100 150 tel saç dökülmüyo tabi ama son zamanlarda kompleks mi yaptım nedir sinirlerimi bozuyor ulen bu saç dökülmesi..

ne yapacauk hala çözemedim ayrıca sağlıklı beslenmeye çalışsanda pek bişey değişeceğini sanmıyorum pek çünkü insanın geni de etkiliyor.. dayıya amcaya çektiyse tamamdır.. :D kurtuluşu yok :)

7. nurcan can

nurcan can New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle merhaba bende her sabah uyandığımda yastıktan saç toplamaktan sıkılmıştım türlü saç şampuanları denedim fakat onlarında bir faydasını göremedim sonra arkadaşım arctivit diye bir şampuan önerdi ilkten pek ilgilenmedim fakat sağlık bakanlığından onaylı ve yüzde yüz doğal deyince denemek istedim her akşam yatmadan önce sürüyorum ve saç diplerine masaj yapıyorum dökülmeler neredeyse durdu ve saçlarım sıkılaşmaya başladı bence siz de bir göz atın pişman olmasınız ben çok memnunum herkese tavsiye ederim...

8. Tevfik Fikret

Tevfik Fikret Member

Aldığı Beğeni:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Valla yıllardır saçık dökülüyor ama kafaya taktığım bile yok. Sonuçta %99 genetik bir olay ve sağlık açısından bir zararı da yok. Beğenen bu halimle begenmişse gerisi vız gelir.

9. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.224
    Ödül Puanları:
    613
    Yaklaşık iki aydır kullandığım bir ürün var dökülmeyi önledi. Ayrıca başka etkisinide bekliyorum,faydalı olursa ismini yazacam.

10. sevenkadın

sevenkadın New Member

Aldığı Beğeni:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Kaç tane şampuan serum kullandım hala dökülüyor.

11. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.224
    Ödül Puanları:
    613
    Ben çözüm buldum saçlarımın dökülmesine :)

Zeynepsu bunu beğendi.
  12. Zeynepsu

Zeynepsu Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.131
    Ödül Puanları:
    113
    Merak ettim neymiş o çözüm dostum. Çok şükür öyle bir sorunum yok ama merak ettim.

13. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.224
    Ödül Puanları:
    613
    Tavsiye üzerine Ganozhi şampuanı kullanmaya başladım. Bitkisel şampuan. Piyasada satılmıyor. İnternet üzerinden araştırma yapmak lazım. Çok memnunum :)

Ganozhi şampuan DXN üretimidir. Yanlış bilgi vermemek için dikkat ediyorum.

Zeynepsu bunu beğendi.
  14. Zeynepsu

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.131
    Ödül Puanları:
    113
    Öyle her bitkisel şampuan istenilen faydayı sağlamıyor.Sen memnunsan demek ki fayda sağlıyor.Kellik kader değil,diyorsun yani :) Ama senin bildiğim kadarıyla o derece sorun teşkil etmiyordu.Önlemini baştan almışın demek ki?

Kader Katibi bunu beğendi.
  15. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.224
    Ödül Puanları:
    613
    Aman Allah korusun tarama özürlü olmak istemem :) Tedbirliyim.

Zeynepsu bunu beğendi.
  16. Zeynepsu

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.131
    Ödül Puanları:
    113

Deme öyle dostum olur olur.Erkeklerin makus talihi maalesef. Gerçi kadınlarda da görmüşlüğüm var.

17. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.224
    Ödül Puanları:
    613
    Erkek neyse de kadının kel olmasını istemem :)

Zeynepsu bunu beğendi.
  18. Zeynepsu

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.131
    Ödül Puanları:
    113
    Vallahi kimse istemez de oluyor işte.Aklıma şey geldi.Yılmaz Erdoğan'ın komedi bir tiyatrosu vardı.Adını unuttum Mükremin abi dersem hatırlarsın.Orada Fadıl vardı.Şey diyordu Mükremin: " Hem kel hem bodursun" falan falan...Birde hem kel hem bodur hem de göbekli işte bu fena bence

19. Zeynepsu

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.131
    Ödül Puanları:
    113
    Tabi bu işin şakası görünüş çokta mühim değil.Tabi insan kendine bakmalı elbette, o ayrı.

20. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.224
    Ödül Puanları:
    613
    Görünüş olarak tüm olumsuzluklar yan yana desene :) Dikkat etmeli heleki kilo baş belası.

Zeynepsu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş