sözel bölüm meslekleri

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve Misafir tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. Misafir

Misafir Misafir

sözel bölüm okumak istiyorum ama meslek seçeneklerini bilmiyorum lütfen yardım edin

2. Kadı Kızı

Kadı Kızı Özün Sözü

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    1.615
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: sözel bölüm meslekleri

Anaokulu Öğretmenliği
    Arkeoloji Arkeoloji ve Sanat Tarihi
    Azerbaycan Türkçesi ve Edebiyatı
    Basın ve Yayın
    Coğrafya
    Coğrafya Öğretmenliği
    Gazetecilik
    Görme Engelliler Öğretmenliği
    Halkbilim
    Halkla İlişkiler
    Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
    Halkla İlişkiler ve Tanıtım
    Hititoloji
    İletişim
    İletişim Sanatları
    İletişim Tasarımı
    İşitme Engelliler Öğretmenliği
    Medya ve İletişim
    Medya ve İletişim Sistemleri
    Radyo, Sinema ve Televizyon
    Reklam Tasarımı ve İletişimi
    Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
    Sanat Tarihi
    Sinema
    Sinema ve Televizyon
    Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
    Sümeroloji
    Tarih
    Tarih Öğretmenliği
    Televizyon Gazeteciliği
    Türk Dili ve Edebiyatı
    Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği
    Türk Halkbilimi
    Türkçe Öğretmenliği
    Zihin Engelliler Öğretmenliği

3. cemil489

cemil489 ForumVeterineri

Aldığı Beğeni:
    395
    Ödül Puanları:
    83

sözel bölüm çok avantajlıdır....daha seçmediyseniz ve seçmekte tereddüt ederseniz kesinlikle arkadaşlarınız yüzünden olmasın bu...iyi düşünün geleceğinizi arkadaşlarınızla yaşamayacaksınız...üstelik EA ile ortak alanlarınız var...istediğiniz gibi tercih yapabilirsiniz..puan kesintisi olmadan...Tavsiyem matematiğinize güvenmiyorsanız sözel sizin için en iyisidir...sizi o bölüm tembeller içindir diye kandırmalarına izin vermeyin...

4. sözel

sözel Misafir

bır kactane kendını bılmez arkadaslar sozeller gerızekalıdır dıyor sanırım aynaya hıc bakmıyorlar ayrıyetten sozelcılerın ustun zekası vardır sonucta herkes guzel konusamaz ama bız bunu basarıyoruz hersey mat degıldır. bu konuda sana katılıyorum.

5. Misafir

Misafir Misafir

Ben de sözel bölümü arkadaşlarımın tavsiyesiyle seçtim bu konuda hak veriyorum bu konuda çok memlunum hoşçakalın

6. Misafir

Misafir Misafir

ben bölüm secicem ama çok kararsızım cevremdekiler tm diyo hep ama mtematiği svmiyorum yapamıyorum edebiyatım tarihim yani sözel derslerim çok iyi olduğu içn orayı istiyorum ama ordan hangi mseleği secceksin alanlar çok kısıtlı diyolar bn şmdi napim :/

7. Misafir

Misafir Misafir

bebn lise 3 e geçtim bölümümde hangi meslek grupları hangi dersle rolduğunu bilmiyorum yardım edrmsiniz ben ea yı çok istiyodum ama olmadı sizce sözel iimi ii yaptım mı yoksa msleğe geçsem olurmu

8. Misafir

Misafir Misafir

slm arkadslar bende sözel mezunuyum 2 sene oluyo okul bıtelı ve bu sene sınvlara gırmyı arar verdım ama orkuorum konuları hatrlayamzsam ve yenı sıstemden de hıc bı bılgım yok bıraz aydınlatırsanız sevınırım... sımdıden tesk edrım

9. Misafir

Misafir Misafir

bende lise 1 öğrencisiyim sözel bölümü seçmeyi düşünüyorum çünkü sözel derslerimi büyük bir ilgim var ve her sözele gidecek kişilerde sorunlu yada tembel olacak diye birşey yok diliyorum ki herkes hayatında hedefine ulaşır ve başarılı olur

10. özzlem

özzlem New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

:rolleyes:
    Bende Lise 1 öğrencisiyim.Sözel bölümünü seçmeyi istiyorum psikolog olabilir miyim bir bilginiz var mı ?

11. TarZan35

TarZan35 Я скучаю по тебе ! (Seni özlüyorum !)

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    18

;)
    bildiğim kadarıyla psikoloji TM-3 ile alıyor örn. Ege(izmir) de psikoloji bölümü TM-3 474.994,Hacettepe(ankara) TM-3 490.245, puan ama sen araştır gene ;)

Ben şuan eA son sınıftayım ea mı sözel mi diye düşünen arkadaşlara tavsiyem yapabileceginiz alanı seçin ama ne olacagınıza karar verin öyle seçin bölümünüzü ;) Bende sözel istiyordum öğretmen zoruyla geldim ea matematik çok iyi değil onun için zorlanıyorum :mad:

Unutmayın KARAR SİZİN,HAYAT SİZİN ...

12. TarZan35

TarZan35 Я скучаю по тебе ! (Seni özlüyorum !)

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    18

''Bende Lise 1 öğrencisiyim.Sözel bölümünü seçmeyi istiyorum psikolog olabilir miyim bir bilginiz var mı ? ''

Bildiğim kadarıyla psikoloji TM-3 puanıyla alıyor ör. Ege üni. (izmir) TM-3 474.994,Hacettepe(ankara) TM-3 490.245 vb. işte :D ama sen gene araştır bölümü seçmeden rehber hocanla falan konuş ;)

Ben eA son sınıf öğrencisiyim ea mı sözel mi diyen arkadaşlara tavsiyem ilgi alanlarının oldugu bölüme gitsinler yok sözel şöle falan asmasınlar kulak ;) bende sözel istiyordum ama hocalarım zoruyla ea oldum ama mat. sorunlu zorluk çekiyorum.

Unutmayın HAYAT SİZİN,KARAR SİZİN ...

13. izafet uye

izafet uye Misafir

Ben 9. Sınıf öğrencisiyim.türkçe öğretmeni olmak istiyorum.sözel bölümüne gitceğimi duyunca arkadaşalrım ön yargıyla yaklaştılar.sözele tembellerin gittiğini düşünüyorlar.sınıfta matematiği sıfır olanlar bile sözele gitmeyi gururuna yediremediği için sayısal ya da eşit ağırlığa gitceklerini söylüyolar.bence çok saçma bir düşünce.sözel yeteneğini geliştirmek herkezin harcı değildir.matematiği bi şekilde anlarsın formüllerden ibaret bi ders.ama kompozisyon yazmak,şiir yazmak,edebiyatını geliştirmek öyle kolay değil.bu da sözeli küçümseyenlere cevap olsun.

14. izafet uye

izafet uye Misafir

Ben açık lisede okuyorum, bölümüm sözel. Sizce en avantajlı sözel bölümü hangisi ? Çok kararsızım, karar veremiyorum. Açıkçası pek bilgim de yok bu konu hakkında yardım ederseniz çok sevinirim.... :(

15. Misafir

Misafir Misafir

Yaa ben 3 milyardan aşağı maaş istemiyorum bu yazanlardna hangisi iyi para getirir

16. izafet uye

izafet uye Misafir

sözel bölüm sanıldığı gibi bir kötü bölüm değil. fakat matematik olmadığı içib pek tercih dilen bir bölüm değil. matematikle ne alakalı diyorsanız kusura bakmayın fakat matematik bilmek gerekli, olduğunu düşünüyorum yukarıdaki arkadaşım diyor ki sözelciler güzel konuşur sadece güzel konuşmakla olmaz. her şey matematiktir çünkü: matematik doğru hüküm vermeyi sağlar doğru akıl yürütmeyi öğretir. insanı araştırmaya ve incelemeye yöneltir. hayatınızın doğru yönlendirilmesini sağlar sanırım dahada saymama gerek yok.

17. izafet uye

izafet uye Misafir

bende sözelciyim öss ye sözelden girmek istiyorum ama bazı endişelerim var meslek lisesine gidiyorum bölümüm sayısal doğal olarak puanımda düşüş olacak of neyapcağmı bilemiyorum

18. albert camu

albert camu Misafir

Sayfayı Paylaş