Tercih Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konusu 'Üniversiteler' forumundadır ve m@tild@ tarafından 20 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. m@tild@

m@tild@ Member

Aldığı Beğeni:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Üniversite tercih dönemi zordur bilirim. Şimdi hatırlıyorum da baya zorlanmış tercihimde. Kendi ideallerimi gerçekleştirebileceğim bir üniversite bulmak gerçekten zor olmuştu benim için. Neredeyse İstanbul’daki bütün üniversitelerin tanıtım günlerine gitmiştim. Ancak bir üniversite vardı ki daha içeri girer girmez beni kendine çekti. Tanıtım biter bitmez ben burada okumalıyım dedim ve başardım. Ben bir Acıbadem Üniversitesi mezunuyum ve bundan gurur duyuyorum. Çünkü Acıbadem Üniversitesi gerek olanakları olsun gerek hocaları olsun bana çok şey kattı. Kısacası hayallerimi gerçekleştirmemde ilk adımı attığım ve bundan gurur duyduğum üniversitedir Acıbadem. Diyeceğim şu ki benim gibi tercih döneminde sıkıntı yaşayan gençlerin sadece okumak için tercih etmek yerine kariyerine ilk adımı attıracak doğru üniversiteleri tercih etmelerini öneririm. Kendi üniversitem diye demiyorum ama ve tabiki de Acıbadem Üniversite’sini tavsiye ederim. Bence gidip tanıtım günlerine katılın derim gençler :)

2. ucaksever

ucaksever Member

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Tercihlerimi düşündüğüm şu günlerde hangi üniversitelerin tanıtım günleri var, aday öğrencilere nasıl imkanlar sunuyorlar diye araştırıyorum arkadaşlar da fikri olanlar var mı? İstanbul içinde sözel bölümlerin ağırlıklı olduğu üniversitelere gitmeyi planlıyorum. İnternette karşılaştığım reklamlar üzerine İbn Haldun Üniversitesi’nin Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne başvurumu yaptım. İlk olarak şansımı orada denemeyi planlıyorum, iyi imkanlar sunuyorlar. Tüm bölümlerde sözel. Daha da araştırmaya devam ediyorum, başka fikirleriniz varsa okumak isterim.

3. yazanadam

yazanadam Member

Aldığı Beğeni:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Lise hayatım boyunca hep edebiyata ilgim olmuştur. Fakat okuduğum okulda sözel bölüm yoktu. Bu yüzden üniversite sınavında da sözel tercih yapmaya karar verdim. Hukuk okuyacağım fakat okuyan insanlar bölümün o kadar da kolay olmadığını söylüyorlar. Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi adında bir zirve olduğunu duydum. Bu zirvede atölyeler yapılıyormuş.Meslek tercih ederken tabii ki geleceğe dair neler yapabileceğime dair bir şeyler düşünürken atölyelerin varlığından haberdar oldum. Başvurumu yaptım bekliyorum. Giden ya da bilen var mı ?

Sayfayı Paylaş