Üniversite Tercihinizi Yapmadan Önce Mutlaka Buraya UğrayıN!

Konusu 'Dershaneler ve ÖSS' forumundadır ve kalennder tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. kalennder

kalennder Banlandı

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Lys yani üniversite sınav sonuçlarından sonra bu kez başka bir heyecan başladı: Üniversite tercihleri.

Hangi üniversiteyi tercih etmeliyim? Puanım hangisine yeter? Doğru tercih hangisi? gibi sorular üniversite öğrencisi adaylarının sürekli sordukları sorular olacak.

Ama telaşa gerek yok çünkü geçen gün şimdiye kadar hiç varlığından haberdar bile olmadığım çok güzel bir site ile karşılaştım.

Üniversite sınavına girmiş ve tercih yapma hakkını kazanmış bir öğrencinin tercih listesini en etkili şekilde oluşturan ve aynı anda binlerce üniversite adayı ile birlikte tercih provası yapılmasını sağlayan, üniversiteler ve bölümleriyle ilgili en net bilgilerin bulunduğu dev bir rehber site.İstatistik biliminin kurallarına göre yapılan değerlendirme sonuçlarına göre, adaylar tercihlerini yeniden gözden geçirebiliyor.

Üniversite tercihi konusunda kararsızsanız ve keşke önceden tercihlerimi deneme fırsatı olsa ne iyi olurdu diyorsanız mutlaka buraya tıklayınız.

2. aslımeleq

aslımeleq Misafir

Cevap: Üniversite Tercihinizi Yapmadan Önce Mutlaka Buraya UğrayıN!

cokk cokk saoll

3. balamnaz

balamnaz şşşşşşştttt:)

• Bölüm Sorumlusu
    Aldığı Beğeni:
    950
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Üniversite Tercihinizi Yapmadan Önce Mutlaka Buraya UğrayıN!

Evet tercih çok önemli bazen hocalar bile yanlış tercih yapıyor

dikkatli olmak şart:)

4. ucaksever

ucaksever New Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Ailemdeki herkes doktor. Böyle bir ailede büyünce insan at gözlüğü takmış gibi oluyor. Küçükken hangi oyunu oynadınız diye sorarsanız inanın ben de bilmiyorum. Fakat hangi testi kaç dakikada çözdün derseniz cevabını verebilir. 30 soruyu 20 dakikada çözüyordum. Hal böyle olunca kazandım tıpı ama bir türlü mutlu olmadım. O sırada kuzenim üniversite sınavı için tercih yapacaktı. Onunla beraber gittiğim geleceğim sosyal bilimler zirvesi sosyal bilimlerin istediğim alan olduğunu fark ettim. Orada katıldığım atölyeler sonucunda bir kez daha anladım ki içimdeki edebiyat tutkusu bir türlü bitmemiş. Bu sene sınava bir kez daha gireceğim. Tercih yapacaklara bir kez daha düşünmelerini tavsiye ederim. Gerçekten de istedikleri bölümleri okumadıkları zaman ne kadar mutsuz olacaklarını gözlerinizin önünde bulundurun.

Geleceğim Sosyal Bilimler | İbn Haldun Üniversitesi

5. yazanadam

yazanadam Member

Aldığı Beğeni:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Üniversite sınavına girdiğim zaman her zaman istediğim Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştım. Çok mutluydum ama daha yarım dönem sonra bıktım. Lisedeki hocamın anlattığı kadar hiç de kolay bir bölüm değilmiş. Kolaylıktan ziyade bana asla hitap etmiyormuş. Kuzenim de bir sonraki sene sınava girdi ve tercih yapıcaktı ona ilk işim istediği bölümün hakkında araştırma yapmasını söylemek oldu. Geleceğim sosyal bilimler zirvesine katıldı ve oradaki atölyelerden yararlandı.Şimdi benim gibi mutsuz değil tam tersine istediği ve deneyimlediği bölümde çok mutlu.

Sayfayı Paylaş