Vietnam Savaşının Gerçek Yüzü

Konusu 'Bilgi Merkezi' forumundadır ve Kader Katibi tarafından 3 Mart 2018 başlatılmıştır.

 1. Kader Katibi

  Kader Katibi GöNüL DoSTu

  Mesajlar:
  12.815
  Aldığı Beğeni:
  3.224
  Ödül Puanları:
  613

  Vietnam Savaşının Gerçek Yüzü

  Vietnam devleti 1975 yılına kadar Kuzey ve Güney Vietnam olarak varlığını devam ettirmiştir. Amerika Birleşik Devletlerinin her zaman yaptığı gibi barış ve güvenlik bahanesini dillendirerek Güney Vietnama yerleşip askeri üstler kurmuş ve zamanla abd yerleşik nufusu 500 bine kadar ulaşmıştır. Abd askerlerinin güney Vietnamda halka yaptığı baskı ve zulümler zamanla ortaya çıkmış halk direniş güçleri NLF gerillaları kuzey Vietnamın desteğiyle abd askerlerine karşı büyük başarı sağlamış bir çok abd askeri nlf gerillaları tarafından öldürülmüştür.

  Kaderlerinin kedileri tarafından belirlenmesini istemek hakkına sahip olan Vietnamlılara abd devleti müsaade etmeyip yıllarca iyi görünümlü rolünde Vietnam halkına savaş zulmü yaşatmıştır. Tüm imkansızlıklara rağmen nlf gerillaları amerikalıları vietnam bataklığına gömmüş abd nin Vietnamdan çekilmesini sağlamıştır.

  Amerika birleşik devleti yazılı ve görsel basını kullanarak Vietnam savaşının galibi olarak göstermeleri kuru bir yalandan ibarettir. Hatta Rambo filmi ve çeşitli sinema filmlerinde Vietnam savaşının galipleriymiş gibi izlenim vermeye çalışmaları gerçeklerin üzerini kapatma çabasıdır.

  Dünyanın çeşitli yerlerinde,Irakta,Suriyede,Yemende hep amerikan oyunları oynanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri dünyaya barış değil savaş,gözyaşı,zulüm getirmektedir. Abd insan katili, terör destekçisi, savaş suçlusu bir devlettir.

  S. Dağ
   
  Last edited: 4 Mart 2018

Sayfayı Paylaş