Vücudun titreme nedeni

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve Misafir tarafından 4 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. Misafir

Misafir Misafir

Merhaba,benim sorunda titreme ile ilgili fakat biraz farkli.Gece uyumadan önce hemen hemen hergün vücudumda titreme meydana geliyor,tam bir deprem gibi.ama bu titreme disaridan yani elle kontakta hissedilmiyor.Uc ila dört dakika arasi oluyor.Kötü bir duygu.Buradaki doktorlara anlattim fakat cesitli testlerden bir sonuc cikmadi.Pisikolojik nedenlere bagladilar.Lütfen sizden ricam titremenin nedenleri hakkinda beni biraz bilgilendirmeniz.Tessekkür ederim.
    Gökhan

2. Kadı Kızı

Kadı Kızı Özün Sözü

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    1.615
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Vücudun titreme nedeni

Panik atak belirtisi olabilirmiş :) tekrar doktora gitmenizi tavsiye ederim :)

3. ...aKıbé3t...

...aKıbé3t... Misafir

Katılıyorum... Panik Atak olabilir...

4. izafet uye

izafet uye Misafir

benim sorunum titreme bütün vucudumda titreme var.çok küçük hareketlerle.yaşım 29,bir iş yapınca, biraz yorulunca,acıkınca,sinir ve heyecanlanınca dahada artıyor.

5. izafet uye

izafet uye Misafir

Arkadaşlar astral seyehati biliyormusunuz bilmiyorum ama bu titreme bende de oluyor arada bir.Ve herzaman uykuya dalarken oluyor.Yani tam uyumak üzereyken.Bence en mantıklı açıklaması uyurken ruhumuzun bedenimizi terk etme anı yani ruhunuz bedeninizi terk etmeye başladığında ki bu her uyuduğunuzda oluyor,kalp atışları hızlı ve sert bir şekilde atmaya başlıyor.Evet panik atağa benziyor ama alakası yok. Ben bunu çok denedim ve yaşadım.Google dan Astral seyehate girin ozaman anlarsınız.. Kendinizdeki gücün farkına varın.. Eğer Kurandada belirttiği gibi bizim ruhlarımız Yüce ALLAH'ımız tarafından üflendiğse bizim büyük yeteneklerimiz var demektir bizim ruhlarımız onun bir parçası..Kendinizi keşfedin..Ama doğru şeylerle deneyin bunu lütfen..

6. Misafir

Misafir Misafir

benım ayda 4 5 kez oluyor..eeg çektirdim nörolojiıye gıttım hıçbişey çıkmadı..kaslarımda da güçsüzlük hissediyorum..inş kötü bişey değildir

7. Misafir

Misafir Misafir

Sinir sistemi, kan dolaşımı, kas...vb nedenlerle olduğunu düşünüyorum.

8. Legadema

Legadema Balıkesirspor

Aldığı Beğeni:
    36
    Ödül Puanları:
    28

Süreklimi oluyo yoksa son zamanlardamı bende bi ara olmuştu 1 hafta kadar ama benimki üşütmeyle ilgiliydi bütün vicudum titriyodu kaslarım kasılıyodu titrerken ateşim çok yüksekti ama içim üşüyodu geçti sonra ama sürekli oluyosa başka bi sebeptendir.

9. tayfulas

tayfulas Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

her türlü nedenden kaynaklı olabilir tabiki,sürekliyse soun !

10. Misafir

Misafir Misafir

Arkadaşlar bendede oluyordu dr gittim sonuc üşütme ama ben fıtnisse gidiyorum oradaki duşlardan tiksindigim icin eve gelip duş yapıyordum bu yanliş ter üstümde kurudugu icin mikrop kapiliyor size tavsiyem vitamin ve günde en az 2,5 lt su icin

11. Misafir

Misafir Misafir

merhaba ben zahide benim sorunum sürekli üşüyor ve sürekli titriyorum kaç tane test yaptılar doktorlar ama hiç birinde sorunum çıkmadı hep piskiyolojik dediler hep bir heycan ve bir telaş içindeyim

12. Misafir

Misafir Misafir

bende o anı yaşayanlardanım çok kötü bi duygu sanırım bu durumu ancak yaşayanlar anlayabilir...

13. docs

docs New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Vücudun ısı kontrol merkezi, yani hipotalamus denilen beyin bölgesi sıcaklığın düştüğünü hissettiği zaman titremeyi uyarır. Yani bu bölümle ilgili bir sıkıntı olabilir. Ateş çıkarken titremenin sebebi de budur. Hipotalamus vücudu olduğundan daha soğukmuş gibi göstererek ısı ayarını yukarı çeker ve titremeyi uyarır. İyi tanınan, tavsiye edilen nörologlara gitmeni öneririm.
    Bunun dışında titreme binlerce hastalığın belirtisi olabilir. Hastalık ne kadar enderse tanı koymak da o kadar güçleşir. O yüzden sadece tek doktorla kalma.

14. emrah

emrah Misafir

bendede aynı sorun var 6 7 aydır çok kötü bişe yaşamayan anlayamaz.tam uykuya dalacakken bi sallanma oluyo ilginç birşey vem ölücekmiş gibi oluyorum sanki karşı koymasam ruhum çıkıp gidecdek..barmen olduğum için bütün yaz alkol kullandım alkol aldığım zaman sorun olmuyodu sızıyodum hemen..ama bu aralar çok kötü alkol de almıyorum..kalbimdede bi sancı oluyo aynı zamanda ..yokmu bunu bi çaresi kafayı yicemm

15. Misifir

Misifir Misafir

Bende de arasıra oluyor. Uykudayken ama dışarıdan görülmeyen içten bir titreme elektrik çarpmış gibi, Doktora gitmedim. 5-6 yıl önce astral seyahat denemelerm olmuştu. Onun izleri hala duruyor olabilir.

16. chocoalex

chocoalex New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bir sorum olucak geceleri uyurken zor nefes alıyo vücudu buz gibi ve titreme oluşuyo neyin belirtileri bunlar acaba ?

17. yalçın23

yalçın23 Misafir

Arkadaşlar benimde vücudumda yaklaşık bir senedir titreme başladı,heyecen ve korku anında dahada artıyor şöyle diyeyim çay kaşığıyla bardağa şeker atamaz düzeyde.Hemen sağlık ocağına gittim kan testi falan yaptı bişeyin yok dedi psikolojiye gittim ilaç yazdı fayda etmedi.Ben hergün alkol tüketen biriyim ama alkolik olduğumdan değil içmesem uyuyamıyorum,uykum geliyor hissedebiliyorum ama tam uykuya dalma esnasında sıçrıyorum sanki biri başıma balyozla vuruyormuş gibi yada kalp krizi geçiriyorum sanıyorum bazende nefesim kesiliyor sanıyorum böyle defalarca kere sabaha kadar tekrarlanıyor öğlene doğru uykum arttığında bir iki tekrarladıktan sonra uyuyabiliyorum çok korkuyorum ve her akşam içmek zorunda kalıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

18. hakan ugi

hakan ugi Misafir

Selam bendede oldu ama ben çok fazla spor yaptığımda vücudun direnci çok azatmisim eve Dr çağırdım sakinleştirici yaptı yani vücudu çok fazla strese sokarsan vücudunda sana karşı tepkisi eczanelerde reçetesiz ilaçlar var hastalıktan koruyucu ve vücut güçlendirici 20 ml tüpleri içinde ismini bilmiyorum o bana çok iyi geldi bana iyi gelen birde zencefil ve bal birdemlikte zencefili 30 veya 40 gram yontarak at üstüne sıcak su ve 3 tatlı kaşığı bal çok iyi gelir

19. tayfun1984

tayfun1984 Misafir

Banada oluyordu bunlari yaptikdan sorna aniden gecti elhamdulilah

Peygamberimiz (s.a.v) Yatmadan önce mutlaka bazı dualar okurdu. İhlas, Felak ve Nas surelerini okur, ellerine üfledikten sonra yüzüne ve vücuduna sürerdi. (Ebu Davud, Tirmizi-9350, Buhari, Müslim, Ebu Davut, Nesei, Tirmizi, İbn-i Mâce-9359, K.S.-1821) Ayrıca Kafirun suresi (Tirmizi, Ebu Davud-9364), Zümer ve Beni İsrail surelerini (9366) okurdu.

Peygamberimiz (s.a.v) yatağa gireceği zaman sağ tarafa yatar, sağ elinin içini sağ yanağına getirir ve şu duayı okurdu: Duanın Türkçe Okunuşu:

"Allahümme inni eslemtü nefsi ileyk ve veccehtü vechi ileyk ve fevvadtü emri ileyk, ve elce'tü zahri ileyk, rağbeten ve rahbeten ileyk. La melcee vela mencee minke illa ileyk. Amentü bi kitabikellezi enzelte ve rasulikellezi erselte."

Duanın Anlamı:

"Allah'ım, nefsimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim, işimi de sana havale ettim. Sırtımı sana hem korkarak, hem de ümid ederek dayadım. Zaten senden başka sığınak, senden başka dayanak da yoktur. Kurtuluş ancak senin yardımınla, himaye de ancak sana mahsustur. Allah'ım, indirdiğin kitabına, gönderdiğin Peygamberine iman ettim. Bu iman ile uykuya yatıyorum."

Selamun Aleykum

20. demirzeyno

demirzeyno Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    bir tıp fakültesine başvurun ayrıntılı bir tetkik yapılmalı bence

Sayfayı Paylaş